Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от Sofeto »

Здравейте колата идва с опакването че не духа топло отляво, почвам да я гледам и ето симптома- когато я направим на студено отляво (шофьора) без значение горе ,долу или в средата , има силна струя където трябва и със съответната температура - студ. Но когато наглася климатроника над 18градуса и температурната клапа започне да мести в посока топло целия въздушен поток отляво спира, изобщо няма струя въздух. отдясно всичко е наред топло,студено все духа, парното е ок. Направиш ли го на топло отляво- никакъв въздух през духалките. Със стар диагноза няма грешки,основна настоика на клапите е ок, напасване,ресет. няма оправяне. Като задействам през лаптопа лявата температурна- същата работа.Свалих я , местя на ръка лоста като иде на топло затваря нещо вътре и спира да духа цялото ляво. Мисля да свалям таблото и да разглобявам корубата на парното. Други идей?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от Todio »

Дай номера на шасито за да ти кажа точно, но според мен проблема е в клапана на парното. Намира се под чистачките. В зависимост от екстрите (има коли с четири зонов климатик) клапана може да е 5-пътен. Най вероятно е заседнал.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от Sofeto »

Todio написа: Чет Фев 02, 2017 9:24 am Дай номера на шасито за да ти кажа точно, но според мен проблема е в клапана на парното. Намира се под чистачките. В зависимост от екстрите (има коли с четири зонов климатик) клапана може да е 5-пътен. Най вероятно е заседнал.
Защо клапана? Няма въздушна струя изобщо отляво само на топло. какво общо има клапана?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от Todio »

Има счупен привод на клапата. Продават се по двойки - лява и дясна страна комплект. Диагностиката не помага, защото клапата електрически е изправна, но не се мести.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от Sofeto »

Това е друго, и аз към витлото на клапата се насочих, ама клапаН на парното е ъпсурд. Както и да е, колата си итиде не им се дават пари за сваляне на табло... :?: :!:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Голям проблем с W251 не духа топло отляво

Мнение от bobolin4o »

Ми да мръзнат тогава.
То лятото иде вече...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор