Белег балансиращ вал на ОМ642

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
bmwfen
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 10:55 pm

Белег балансиращ вал на ОМ642

Мнение от bmwfen »

Здравейте колеги! Сглобявам един двигател на мерцедес R класа с двигател 3.0cdi или ОМ642 Проблема е че не съм го разглобявал аз понеже съм от скоро в сервиза, а предишния колега го е е разкостил все едно е за части. Някой да е разглобявал такъв двигател и да знае случайно белега на балансиращия вал къде точно се ориентира, когато кол вал и разпределителните валове са на белези. Аз съм го поставил към един щифт който в момента на снимката не се вижда но е там отзад зад баланса на вала срещу белега. В ауто дата нищо конкретно не дават само пише че трябва белега да се постави в 12 часа на стрелките на часовник. :) Ала бала ми се види това. Някакво ръководство ако може за този двигател ОМ 642 да се намери ще е добре. Още не съм затворил ангренажния капак и мога да променя местоположението на вала.Инак белезите на колелета и кол вал съм ги направил но ме притеснява тоя баланс вал. Това дават според тука някаква програмаhttp://replace-timing-belt.com/how-to-replace-timing-chain-on-mercedes-c320-cdi-4matic-w204-2009-2011/
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: Белег балансиращ вал на ОМ642

Мнение от Mitaka12 »

Белега на балансиращия вал трябва да е нагоре (вертикално). В Аутодата е правилно обяснено.

Незнам защо, но не мога да прикачвам файлове. Дай и-мейл да ти пратя описание.

Поздрави
bmwfen
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 10:55 pm

Re: Белег балансиращ вал на ОМ642

Мнение от bmwfen »

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... tId=737584 Това е диаграмата която ми прати колегата. Mitaka
Shtelyan
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Окт 27, 2016 10:20 pm

Re: Белег балансиращ вал на ОМ642

Мнение от Shtelyan »

Колега внимавай като зацепваш разпределителните валове, гледай точно този файл който ти е изпратил Митко. Защото в аутодата и толеранса е объркано зацепването на валовете.
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: Белег балансиращ вал на ОМ642

Мнение от Anton »

За този мотор във всички програми има грешка, ако искаш имам оригиналната сервизна на Мерцедес мога да ти изпратя всичко за този мотор. правил съм поне двадесет почети ги знам на изуст. само във виса информацията е вярна.
Публикувай отговор