[A8 D3] TDI, газта не реагира

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
kernelpanic
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 05, 2017 7:16 pm

[A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от kernelpanic »

A8 D3 (4.0tdi) с интересен проблем. Колата пали, работи равномерно. При превключване от P на R или D обаче газта (drive-by-wire) просто не реагира между 5 и 15 секунди (различно). Понякога ако "помпам" педала съвсем леко се вдигат оборотите, но като цяло му трябват няколко секунди докаот в един момент не избухне и педала почва да работи.
Диагностиката изплюва грешка P0102, но след като мине 1500 оборота. Воден от грешката смених и двата дебитомера, но без успех. Вече започвам да се замислям за драми с EGR/дросел.

Ще се радвам ако дадете мнения или идеи по проблема.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: [A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от ivanovbg »

Еми отиди на майстор.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: [A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от Mitaka12 »

Предполагам, че го четеш с VAG/VCDS?

Когато проблема е наличен, виж реалните стойности на педала на газта - променят ли се при натискане, в адаптации - какво показва?
Казваш, че се получава само при превключване от P към D или R. А на паркинг ( преди да си включил на директна ) газта реагира ли?

Чувал съм за този проблем, но кола с такъв не ми е попадала досега. Също не знам и готово решение за него.


Бих те посъветвал, да отидеш до дилъра и да поискаш да ти актуализират софтуера на мотора и кутията. Ако искаш, може и да им обясниш за проблема и те да ремонтират колата. Във всеки случай е по-добре и по-евтино, отколкото да сменяш всяка част за която, колата даде грешка.

Поздрави
kernelpanic
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 05, 2017 7:16 pm

Re: [A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от kernelpanic »

Тези дни си оправям лаптопа и през него ще гледам по-солидни данни, тъй като в момента разполагам само с X431-Pro3 :)
Моментната ми теория е че дросел/ите трудно се отварят при палене. Доколкото съм запознат пластмасовите зъбни колела в механизма, който ги управлява са популярен проблем. От друга страна имам желание и да ги почистя. За жалост дъжда не ми позволява да работя сега, а ще имам нужда от повечко време, защото тоя V8 двигател е адски претрупан и до нищо не се стига лесно.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: [A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от ivanovbg »

Лънча си е с много солидни данни, а да ти кажа че не е важно с какво и кой ще те снима на рентген, човека който разчита снимката - от него зависи дали ще си излекуван.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: [A8 D3] TDI, газта не реагира

Мнение от doktorabg »

Колега,ти да не мислиш ,че като подаваш газ и тази клапа се отваря,то да не е бензинова кола.
Тя си има режими при които се отваря/затваря.
Публикувай отговор