Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Nickolay
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 12:32 pm

Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Мнение от Nickolay »

Здр. Колеги тая мазда дизел 2000 DTID. 2004г.Колата пали работи нормално загрее ли гасне и на празен ход и в движение .После понякога пали веднага и колкото повече загрява учестява гасненето и по някое време трудно пали като изстине пали без проблем.Преди да угасне светва реотана и записва FUEL SHUT OFF клапан.После пали веднага..Сменнени са преди мене 2 релета който са проблемни без резултат .Направих им байпас няма промяна.Сменихме модула който управлява Дозирашия клапан.Тока до FUEL shut клапана когато угасне не спира. тока не прекъсва а колата угася.Клапана е проверяван когато не пали штрака .Извадихме пружината на клапана с гумичката и сега работи без него и откачих кабелчето ако самия соленойд нешо закъсява .Проблема остава.Казаха ми че големия Дозатор е проблемен ,Смених го без промяна Грешката която набива е P1182.Изчерпан съм.Когато угасне за да видя датчик колянов вал се саморазскача по време на въртене за да видя обороти .Чета я с ЛАУНЧ буксата е от старите няма ЕОБД.Когато не пали виждам на стартер че оборотомера мърда ????Закачах ОСци когато угасне губи тока към големия дозатор после веднага пали не ми се случи когато не пали да видя импулси обикновенно когатъо не пали осцито не е било вързано а то се случва рядко обикновенно угасне ли венага запалва и не мога да видя
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Мнение от ivanovbg »

Два пъти съм правил такова и винаги е била проблемна инсталацията. Махай гофретата и гледай за протрито и прогнило. Особено в местата на закрепване на инсталацията.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Мнение от kateri »

Инсталацията е със сигурност имал съм подобни и то на ПРИМАСИ.
Shtelyan
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Окт 27, 2016 10:20 pm

Re: Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Мнение от Shtelyan »

Аз също съм имал такъв проблем и пак се оказаха кабели, отвън изглежда гофрето добре а като го махнеш самото гофре е протрило кабелите.
Nickolay
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 12:32 pm

Re: Мазда Примаси 2,0д гасне топла

Мнение от Nickolay »

Мн.ме изстормози Маздата.Оправи се .На другия ден след писаното сутринта я запалих и чека светеше и не угасяше на студено.КОлата работеше но беше в авариен режим с светещ чек без турбо .Грешката беше SHUT OFF клапан и не искаше да се трие .Отворих схемата на колата имаше я само в УОРКШОПА.РАзгледах внимателно управлението на клапана .КЪм клапана имаше 2 кабела.Замислих се зашо като консумацжията му я мерих около 900мА.Единия дебел другия тънък.Видях че управлението е през реле и има обратна връзка към компота да следи дали отива ток .ЗАбелязах че точно до клапана на помпата има букса и като я откача колата угася и не пали а когато откача кабелчето на клапана работи .значи не проблема е в управлвнието а в обратната връзска.Отворих Компота и презапойх всичко до процесора който следи тия 12 волта на клапана и се оправи .Това ми е втори DENSO Комп оправен след презапойки издадох я за проба няколко дена засега няма проблеми :)))
Публикувай отговор