Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
BUTTON_POST_REPLY
petartsonev
МненияCOLON 5
Регистриран наCOLON Пон Мар 26, 2012 12:22 pm

Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от petartsonev » Нед Ное 19, 2017 12:00 pm

Здравейте колеги.Имам питане за автомобил Форд Ореон моно инжекция 1.4 1992 г.На 22 пин на ECM-a защо ми идва плюс 12V при подаване на контакт и не може да ми сработи релето на бензиновата помпа.При въртене на стартер има искра.Инерционният прекъсвач също е в ред.Благодаря предварително ако някой помогне!!!!!

rockton
КОЛЕГА
МненияCOLON 541
Регистриран наCOLON Вто Май 27, 2008 7:29 am
МестоположениеCOLON Люлин 3

Re: Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от rockton » Пон Ное 20, 2017 7:35 am

Къде мериш? на релето ли или на Контролера, той трябва да затваря към минус(маса) , кабелчето от контролера до реленцето здрав ли е ? Като вкъсиш комутиращите контакти на релето(+ към помпата) колата пали ли? Ако всичко е наред по инсталацията, релето и помпата, значи е дефектирал драйверният елемент(транзистор или IC) в контролера. Не помня на тези страри компютри с какво са изградени . Но предполагам кадърен електрончик би се справил с ремонта му!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0876 294571

petartsonev
МненияCOLON 5
Регистриран наCOLON Пон Мар 26, 2012 12:22 pm

Мнение от petartsonev » Пон Ное 20, 2017 8:37 am

При принудително даване минус на оперативната на релето на помпата , помпата заработва,но колата не пали.Мисля,че инжектора също не работи.Кабелът между релето на помпата и управляващия модул е проверен.При откачане на кабела на 22 пин на компа на кабела няна нищо,но на 22 пин на компа остава плюс 12 волта.Това е.

gtg1973
КОЛЕГА
МненияCOLON 55
Регистриран наCOLON Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
МестоположениеCOLON Бяла Слатина

Мнение от gtg1973 » Пон Ное 20, 2017 8:57 am

Здравей Колега
Имал съм няколко подобни случая и при всичките се указа студена спойка в таблото на бушоните и релетата.
Свали го изцяло, разглоби го и може би ще видиш повече от една спукана спойка.
Поздрави.

BUTTON_POST_REPLY