кодове на дюзи...

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

кодове на дюзи...

Мнение от vesko »

след моя грешка при четене на,,нисан примера,,2004г edc16c3 1,9 120к.с, така и не изчете файла а само ми затри кодовете, под рено с mpps ми загуби кодовете на дюзите(в последствие видях че ,,галеттото,,си изкарва съобщение да си запиша кодировките)но както и да е ....
сега дилемата е как да си впиша дюзите,въвеждам му кодовете ама не ги приема пробвано с ,,auto-com и launch,,a в живи данни ги вижда като ,,АААААА,,
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кодове на дюзи...

Мнение от ivanovbg »

Трябва всичките да ги вкараш и тогава му даваш запиши. Една по една не става. Става с аутокома най лесно.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: кодове на дюзи...

Мнение от steich »

Има случаи когато квото и да правиш не ги записва ... тогава вкарваш някакви грешни кодове във флаша само и само за да може да ги подмениш. Това става при четене/писане през ОБД с клонинг Галлетто, понеже там ги чете от еепрома ( кодове и рама ) и ги вкарва във флаша ... около адрес 1000 за edc16c3, после при записа ги извлича обратно от флаша и ги пише в еепром-а. С оригиналното Галлетто вече е променено и си ги пише на отделен файл. Записани макар и грешни кодове, после дава опция да ги промениш.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: кодове на дюзи...

Мнение от vesko »

ivanovbg написа: Вто Юни 05, 2018 9:07 pm Трябва всичките да ги вкараш и тогава му даваш запиши. Една по една не става. Става с аутокома най лесно.
пробвах и една по-една,пробвах и всичките не става,с грешни кодове не съм ще пробвам ако ли не :?
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: кодове на дюзи...

Мнение от vesko »

пробвах с всички описани начина ама не приема кодовете,иначе компютъра го изчетох с bdm-а някой може ли да ми нанесе кодовете директно в ,,епрома,,и така да го запиша...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: кодове на дюзи...

Мнение от bobolin4o »

Използвай си Галето-то:
Рено - инжектор кан кодер - отвори файла - запиши.
След това използвай диагностиката и си вкарай верните кодове.
https://ndox.abv.bg/download?id=1f3bf4a73c
TuningMaster Изображение
0887 704 900
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: кодове на дюзи...

Мнение от vesko »

благодарство на колегата ,,bobolin4o,, с тез указания и файл,след тва прекодиране на дюзите всичко е точно...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: кодове на дюзи...

Мнение от bobolin4o »

vesko написа: Чет Юни 07, 2018 9:17 pm ... всичко е точно...
Защото снощи правих КЕКС!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кодове на дюзи...

Мнение от ivanovbg »

bobolin4o написа: Съб Юни 09, 2018 7:31 am
vesko написа: Чет Юни 07, 2018 9:17 pm ... всичко е точно...
Защото снощи правих КЕКС!
Ако го правиш веднъж месечно има ефект! А ние като го правим няколко пъти дневно.... ;)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор