Налягане в CR помпа?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от NASKO12234 »

Todio написа: Съб Окт 13, 2018 5:56 am На кое Пежо? Каква система Siemens или Bosch?

Честно казано вече не помня, последно беше преди година. Партнер или Берлинго беше, не мога да ти кажа и с кой мотор е било. Докараха го на въже непалещо и за да съм сигурен му подадох гориво с външна бензинова помпа от Мерцедес и запали, преди това пробвах с подкачваща но неще. След това поръчах неговата.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ogromnii »

На сивика ел помпата спираше на 8. Всички връзки, корпус на филтър а и самата ел. помпа изглеждат доста солидни, като за по-високо налягане. Ама заработи, собственика (автокъща) беше много щастлив че е минал тънко, а аз се почувствах егати мърляча от тая стъкмистика на тъмно.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ivanovbg »

Преориентирай се. Майстор е човек който от нищо прави нещо, а мърчяча от нещо прави нищо.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ogromnii »

Ориентацията като цяло ми е ОК. Чат-пат правя неща по начина по който не се правят, ама пусти келешлък. Първото което направих е да пратя колегата до "супер дизел" за нов клапан, официален бош-сервиз, и макар да са приятели от деца с цецо се е сдобил с отговор "донеси помпата, ще я оправим". Да бе, ще свалям помпата, ей ся ше я наглася, глей как се праи!
Както и да е, всичко е минало, поредния урок.
Клапана беше спекъл от някаква гнус в горивото, нещо като смола, заредена е на OMV, не на "марешки". Горивото миришеше на безир, не на дизел, избих буталцето с дорник и чук, пружинката стана на ... купчинка, водна шкурка, изправяне на пружинката и .. газ. Ако бяхме в северна африка щях да съм горд, а не да се чувствам мърляч.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ipivan »

Майстора като направи от нищо нещо,клиента остава доволен,ама това е за сметка на майстора!Според мен трябва и клиента да е доволен и майстора да е доволен!Е понякога се правят някои неща от спортна злоба!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ivanovbg »

Не стана ясно на колко бара стъкми "новия" клапан.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Налягане в CR помпа?

Мнение от ogromnii »

2,8. Стъкмих го на око, нали с набиване на външния "чеп" се регулира налягането, та да има накъде да набивам. 2,8-те ги премерих като го монтирах, и понеже си заработи не го пипнах повече. На око (пак) чепа беше в същото положение, в което е бил, но предвид какво причиних на пружината няма никакво значение ;)
Публикувай отговор