p0093 toyota corolla

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

p0093 toyota corolla

Мнение от vesko »

2006г, 2,2 136к.с не е с пиезо дюзи.Грешката е,, Р0093,,на празен ход работи след подаване на газ ,и след преминаване на 1800-2000об/мин минава в авариен режим(и на място не е нужно да е в движение),дюзите на корекции са ок,прочетох някъде,че може да е от ,,егр,-а чистих го,механичния регулатор на рейла разглобих няма видими проблеми ама там ползвах същата дефтунга,че нямах такава нова,регулатора на помпата свалях и го пуснах във ваната същата работа,продухах горивната система от филтъра към сондата и все си е тая.Налягането в рейла е 420бара в празен ход,и се покачва с об/мин.Някой с решен такъв проблем
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от ogromnii »

Преди време се борих с една подобна, беше от регулатора. Правих някакви глупости, примерно отрязах 1-2 витки от пружината му и се оправи. След това нов и т.н. Не помня грешката, не помня разминаването в + или - беше. Помня че регулатора изглеждаше изряден на пръв поглед....
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от vesko »

да там бе проблема наистина и тук е уж здрав ама пуска по-малко и за тва хваща таз грешка...
Сега имам друг проблем с таз кола след отстраняването на въпросния проблем заредих акумулатора(на самата кола)знам че не е правилно :oops: и оп колата не пали не върти стартера изгубисе и диагностиката с другите неща се връзва,без да го мисля взех друг комп,ама и там не се чете,та демек сигорно някво захранване ми изчезна ама нямам,, пинаут,, на този компютър ,,дензо,,е кода на двг. е 2AD-FTV 136к.с с четири букси ако някой може да помогне ще е добре мн.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от rockton »

Хм ? Интересен дефект се е получил от включено зарядно директно към колата, съмнява ме да е от това проблема! Лично аз винаги влкючвам зарядно към колата която ремонтирам и се налага дълго време да стои на контакт и незапален двигател, примерно при настройки и обучение или проби и замервания. Нито веднъж до сега при нито един автомобил не ми се е получавал такъв дефект?! А в изминалите години това са стотици автомобили, предимно азиатци!
Съжалявам че не мога да помогна със разпиновката на този контролер , търси при руснаците!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от vesko »

Намерих една схема,по която всичко си е ок, което не говори добре. Намерих в руски форум дискусия, че има някъде,, ignition control ecu,, модул който контролира запалването или по скоро отключва екуто
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от vesko »

Днес се опитах да го изчета с,, k-tag,, ама не го намира явно е отишло,, екуто,, гледам обаче, че имото е на отделна памет. Но по интересното е, че дойде същата кола и им размених комповете нито едната имаше диагностика нито другата. Единия номер по дензо се разминаване а оригиналния бе същия. Учудваме защо няма диагностика след като хардуера на екуто е еднакъв
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от vesko »

искам да докладвам само;смених компютъра преместих паметта на иммото и така той-стана същия,но колата пак не палеше но вече знаех ,че е здрав и там съмнение нямах.След мн.четене се натъкнах на еднин разговор относно подобен проблем в Русия,,и аз го направих същото и учудващо колата се оправи;
На 4-то и 13-то краче на ,,obd,,буксата се прави мост и стои 30мин. минимум така пишеше през тва време наблюдавах ,че всички модули се ресетваха ли кой знае светват гаснат щракат абе как да е но след тез 30мин колата с другия комп зе да върти на стартер :?: :?: :?:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: p0093 toyota corolla

Мнение от ivanovbg »

Така се обучава имото към друг компютър. Явно си изтрил синхронизацията на имото с моторния.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор