Рено Мастър 2.3дци угасих го и няма палене.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
flippy89
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2016 9:41 pm
Обратна връзка:

Рено Мастър 2.3дци угасих го и няма палене.

Мнение от flippy89 »

Здравейте, имам един неразрешим за момента проблем, пътувах с буса, спрях за обяд на едно заведение и вече така и не запали. Буса е Мастър 2.3дци 165кс 2016г, проверени помпа в резервоара, въздух по горивопроводите няма, нафта до помпата за високото има, помпата за високо вдига до 440бара налягане, на рейла държи 250 бара, датчика на РВ и датчика на КВ имат синхронизация и работят. Като отвия една дюза капе от рейката, в неделя ще меря обратно гориво, на клапаните на дюзите отчита съпротивление, сигнал до дюзите също има, но не пали и по точно на спрей припалва за секунда - 2 и пак гасне. Имобилайзера не свети, но ако беше той нямаше ли да пали и гасне дори без спрей? Ако някой има дори предположение, нека даде акъл, че съм се забатачил много сериозно. Весели празници на всички.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Мастър 2.3дци угасих го и няма палене.

Мнение от ivanovbg »

Като чета - трябва да пали.
Изглежда са се спекли дюзите и не впръскват гориво щом има сигнал до тях. Предполагам и грешки няма. Извади една, обърни я нагоре и я свържи. Завърти и виж дали пръска. Ако не пръска и има импулси... сещаш се.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
flippy89
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2016 9:41 pm
Обратна връзка:

Re: Рено Мастър 2.3дци угасих го и няма палене.

Мнение от flippy89 »

Утре ще замервам наново датчиците, да не съм пропуснал нещо, датчика за ниското налягане (старт-стоп) системата също е работещ, ще сменя и нафтата, че тази ми е малко съмнителна и накрая ако и това не помогне ще вадя дюзите. А защо да работи до последно като хората и да не запали повече... :roll:
Публикувай отговор