Рено Сценик 2 угася гореща

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от stoqn »

Въпросното РЕНО Сценик 2 -1,6 16 вентила 115 к.с 2003 год комп. Саджем S3000 .Пали работи но загрее ли над 80 градуса гасне само на празен ход.Исканите и реалните обороти са едно към едно от студена до гореща.На топла са 700.Няма грешки.Всичко на живи данни ок. 1 ламбда 2 ламбда.Мап сенсор 320 на загрято.Сменени за проба нов колянов вал нов разспределителен вал нова др.клапа.Правени са адаптаций без промяна.Интеграторите са в средата.Мотора работи гладко без прекъсвания и нови свещи.Конфигурацийте на компа са верни и ВИН на компа не мръднал.Инсталация добре захранване генератор супер.Мита старата др. клапа..Ако се кара и не се пуска в режим ниски обороти няма да угасне.Ако с педала ги вдигна над 850 не гасне.след угасянето пали на четвърт.Ако махна маркуча на канистера да пусна страничен въздух работи,но на 850 оборота.гасне все едно я гасиш от ключа.без притрисване или намек някакъв.Има клапан за единия от разспр.валове.Работят по диагностика колата вурви нормално няма забивания и грешки в други модули.Колата е само на бензин нямала е газ.Идей?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от ivanovbg »

Стояне, смени буксата на датчика на коляновия вал или малко му усучи крачетата за да прави добър контакт.


Възможно е и ангренажа малко да е мръднал и на празен ход да няма достатъчно мощност. По скоро съм за ангренажа, ако не са застопорили валовете горе...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от stoqn »

Сагата с Реното продължава.Колата е при един колега механик аз му помагам в диагностиката .Днес сменен компа с друг същата работа.Утре ще види зацепването наново макар че подналягането е 320 мбара и се съмнявам и ще приближа датчика на кол.вал до маховика,да не би като паднат оборотите да пада амплитудата и да срива.Инсталацията изглежда читава.На датчиак кол.вал на буксата сложих конт. спрей мърдах я да видя за слаба връзска няма.И ще замеря налягането на горивото.Модула който е до ботуша може ли да се гъби?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от ipivan »

Ако може вдигни тихите обороти с диагностика.На някои Рено мотори,може.
А буксата на дросела от към инсталацията?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivograh
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 03, 2024 3:55 pm

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от ivograh »

Налягането на всмукателния колектор без да съм сигурен трябва да е над 400 мбар.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от rockton »

ivograh написа: Сря Яну 03, 2024 4:04 pm Налягането на всмукателния колектор без да съм сигурен трябва да е над 400 мбар.
Не, не трябва! Референтната стойност на подналягането в смукателният колектор трябва да е от 300 до 350-hps, достигне ли 400 и нагоре ,приближава към атмосферното налягане 920-940 hps. Което говори за аномалии по двигателя, вероятно натегнати клапани и т.н. механични проблеми!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рено Сценик 2 угася гореща

Мнение от ivanovbg »

Абе тая кола може отдавна да е отишла при Надин, а вие още я оправяте :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор