Кажете кой, какво е променил по колата си.

Старата песен на нов глас.
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Кажете кой, какво е променил по колата си.

Мнение от koko »

Нека туk всеки да напише какво е направил по колата си и как тя изглежда сега.
Последно промяна от koko на Съб Юни 11, 2005 11:31 pm, променено общо 1 път.
makgaxan

za tuninga

Мнение от makgaxan »

привет по моята кола нищо не е пипано понеже на фиеста 1,1 какво и да и правиш си е все тая кошничка,сега мислим с баща ми да оправяме една малко поизгнила фиеста 1,6 хр2,та за нея може да се понаправи нещо но това по натам пак ше напиша.

попринцип си падам по въртрешния тунинг,ел стъкла,музичка,обмислям и ПЦ да пробвам но нз...
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

В моята кола музиката е с ПЦ и 6GB hard и wireless мрежа, колата си седи пред нас, аз от моето ПЦ си качвам каквато искам музика и е екстра.
makgaxan

:))))

Мнение от makgaxan »

klambrev написа:В моята кола музиката е с ПЦ и 6GB hard и wireless мрежа, колата си седи пред нас, аз от моето ПЦ си качвам каквато искам музика и е екстра.


човече недей , почвам да дивея наистина ли си направил това имаш ли някоя снимка.и ми казаха че хардовете бързо умират,вярно ли е?
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Харда е от лаптоп(за да е по-устойчив на вибрации), единствено дисплей няма, но има копчета и дистанционно.
brain

Въпрос?

Мнение от brain »

Тази цялата системка, която наистина звучи доста добре като идея, неможе ли да се закачи към някакво LCD и да си има дисплей? Нали все пак е компютър?
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Може да се сложи но е доста скъпо.
В момента това готовото решение е проаддено.
Сега сам си на първото beta PC с 1GB и CD.
brain

?

Мнение от brain »

А не може ли да дадеш някакви схеми и снимки на мейл или ЛС! За да се пробваме и тука в Пловдив да направим нещо! Мислиш ли че може да се направи трансформатор от 12 на 16 V за да може направо да се пусне лаптоп в колата!!!
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Схемата е съвсем елемнтарна:
2 регулатора
7805
7812
един транзистор за да усилим тока на 5-те волта.
подходяща дънна платка и звукова карта който не изисква -5в. и -12в.

Относно лаптопите, аз съм пускал няколко ИБМ-а който работят на 19В. по стандарт но в колата работят без проблем.
Почти всеки лаптоп би проработил така или с минимални промени в захранващата платка в него, поради простата причина, че не са му необходими такива високи волтажи. В масовия случай +5в и +3,3в.

Надявам се да съм помогнал.
brain

IBM

Мнение от brain »

Да, но аз имам проблем точно с IBM, който работи на 16в, а в колата не ще да запали изобщо! Мислите ли, че може да се направи трансформатор, с който да се повишава напрежението?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: IBM

Мнение от Todio »

brain написа:Да, но аз имам проблем точно с IBM, който работи на 16в, а в колата не ще да запали изобщо! Мислите ли, че може да се направи трансформатор, с който да се повишава напрежението?
Защо ти е трансформатор?
Нали ти трябва постоянен ток???
Има разни схеми които вдигат напрежението но в момента не се се6там за номера на интеграла.
pepeto

Мнение от pepeto »

Баща ми взе една жигула да я прави и до момента е сложил е музика и мп3 Сд и 5 диска една туба от 500 вата и 6 по малки по 45 вата сложил е един узилвател.По жуншния тунинг е сложил отпред и отзад споилери от SiGi тунинг,неон на решетката и халогенки.Лети джанти 15 ББС.Спортен волан и предните седалки са от състезателно митсубиши.Засега е това скоро ще прави още.Жигулата м уе просто да си я прави и да се фука с нея на приятели.Иначе кара едно БМВ 525.

Скоро ще кача и снимки :D
Presley

Re: IBM

Мнение от Presley »

Todio написа:
brain написа:Да, но аз имам проблем точно с IBM, който работи на 16в, а в колата не ще да запали изобщо! Мислите ли, че може да се направи трансформатор, с който да се повишава напрежението?
Защо ти е трансформатор?
Нали ти трябва постоянен ток???
Има разни схеми които вдигат напрежението но в момента не се се6там за номера на интеграла.
Да,обаче тези схеми вдигат напрежението,но не осигуряват мощност т.е.високо U,но нисък A,а много нови лаптоп-и искат да се"хранят"прилично,когато са на външно захранване!
Затова,според мен,по-културния начин е да се използват импулсни захранвания и да си вадим каквито си искаме напрежения,пък и не се правят трудно.
ceki
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:59 am
Местоположение: Botevgrad
Обратна връзка:

Мнение от ceki »

Захранване на Лаптоп в автомобил (12 В)става от захранване от автомобилен усилвател е след мако преработка на обратната връзка
в зависимост от марката на лаптопа.Лично аз съм пробвал с такова
захранване с TL494 и мост с IRF630.
pehata
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 11:17 pm

Re: Кажете кой, какво е променил по колата си.

Мнение от pehata »

Това е моита кола но свалих вече компа заштото сасипах генератора и ми мина и мерака де нали веднъж сам го направил удоволетворението го получих
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACT ... MAGE_ID=14
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACT ... MAGE_ID=12
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACT ... MAGE_ID=37
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182754&photo=5
Публикувай отговор