чип тунинг

Старата песен на нов глас.
petia117
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 7:18 pm

чип тунинг

Мнение от petia117 »

каква е възможноста за чип тунинг на сеат ибиза 2.0 16клапана 97година 150 кс
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

Смяна на двигателя с VR6 (ABV) или турбиниране на твоя, след това ремап. :wink:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: чип тунинг

Мнение от VOLUMAX »

Чип тунинга можеш да го комбинираш с един Пауър бокс .
А към турбото трябва задължително спортен филтър !
И чак тогава ремап ! :roll:
КТМ is the BEST fuck the rest !
petia117
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 7:18 pm

Re: чип тунинг

Мнение от petia117 »

става ли турбо от сеат леон 1.8 и каква е приблизителната цена на чипа и вьобще каква е цената на цялото това удоволствие и кой може да го направи
petia117
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 7:18 pm

Re: чип тунинг

Мнение от petia117 »

забравих да попитам какво означава ремап
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: чип тунинг

Мнение от ifidik »

чип тунинг и ремап е едно и също.на по старите коли се изважда интегралата и се презаписва софтуера,на по новите (в зависимост от марката след 2000г) , това презаписване става през обд и компа не се отваря.и в двата случая се говори за едно и също , но презаписването през кабел му викаме ремап.
с уважение към колегата volumax, но чип и пауарбокс са две несъвместими неща.
petia117
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 7:18 pm

Re: чип тунинг

Мнение от petia117 »

благодаря за разясненията колега ifidik :) явно си повече в час от мен но все пак някаква информация за самото изпьлнение или за колега които може да го направи
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: чип тунинг

Мнение от bobolin4o »

ifidik написа:чип тунинг и ремап е едно и също.на по старите коли се изважда интегралата и се презаписва софтуера,на по новите (в зависимост от марката след 2000г) , това презаписване става през обд и компа не се отваря.и в двата случая се говори за едно и също , но презаписването през кабел му викаме ремап.
с уважение към колегата volumax, но чип и пауарбокс са две несъвместими неща.
Колегата VOLUMAX е ироничен...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: чип тунинг

Мнение от ifidik »

кажи от кой град си и ще се измисли нещо.чип на атмосферен двигател не е кой знае какво,но определено ще го усетиш .със сигурност ще си доволен от колата си, но на дино тест не съм видял атмосферка да качи и два коня
pe6kata
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 10:11 am

Re: чип тунинг

Мнение от pe6kata »

petia117 написа:каква е възможноста за чип тунинг на сеат ибиза 2.0 16клапана 97година 150 кс
Реална. Мотора ти е АБФ, на голф 3 ГТИ16V(слага се и на пасат Б4...). Дават че качва 10коня отгоре. Мен лично много ме съмнява обаче. Хубавото е че засилва доста колата в ниските и средни обороти(а там АБФ-а е доста муден), става по-пъргава и приятна за каране. Във високите разлика на намирам. Влез във форума на фолксваген, 100лв ще ти струва има много точен колега който ги предлага, вземал съм моя от него, слагаш виждаш как е и ако ти харесва плащаш(то малко като реклама излезе ама...) Не очаквай чудеса обаче, това не е турбо мотор!!!
Успех!
batpepi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 11:06 pm

Re: чип тунинг

Мнение от batpepi »

Аз все си мисля ,че файда няма от чип на атмосферка ама всеки си знае.........
borko87
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 2:36 pm

Re: чип тунинг

Мнение от borko87 »

Някой от колегите може ли да ме информира как стоят нещата с чип за 406 купе 2.0 16в RFV мотор екуто е бош мотроник MP5.2 По конкретно ме интересува цена за чипа и ефекта ? Благодаря предварително!!!
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: чип тунинг

Мнение от joroboichev »

Някой запознат ли е с подобен тип продукти за атмосферки http://www.donatorstore.it/centralina-a ... anguage=en
Имам клиент който иска да си го закупи и съответно да го монтираме и ме пита за мнение!Изменя до някаква степен сигнала от дебитомера и при това би трябвало да пообогати сместа по графика според натоварването за по добро ускорение .Би ли имала кутийката поне минимален ефект (в смисъл да се усети) и при изкривяване сигнала от MAF,fuel trim няма ли да компенсира и в крайна сметка да запали чека?Производителите съответно твърдят ,че няма такова нещо и всичко е точно!
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: чип тунинг

Мнение от oem »

По-добре да се ремапне :)
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: чип тунинг

Мнение от joroboichev »

Знам че е по добре ,но човека е твърдо против ,за това ми трябва мнение и впечатления за този вариянт независимо какъв автомобил!
Публикувай отговор