чиптунунг за газ-пропан бутан

Старата песен на нов глас.
ivanovbg1
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 6:09 am

чиптунунг за газ-пропан бутан

Мнение от ivanovbg1 »

Здравеите колеги,аз имам астра 1,6 ц 16се 101 коня сложих авансов процесор но не ми хареса че при различни обороти не променя аванса и реших да си поиграя малко с чипа.ефекта бе че колата стана много по пъргава икономична и малко по тиха,температурата на мотора при каране се залепи на 90 градуса.до тук с хубавото.сега проблема-около 3000-3500 оборота при рязко подаване на газ по баир и с натоварена кола се чува аванса.в другите обороти е добре,та въпроса ми е има ли някой информация при какви обороти какъв аванс примерно над фабричния трябва да е та поне да започна от някъде.колата не е с газов инжекцион а с обикновена уредба.И с ламбда контрол и без него е все тая.ясно е че проблема е в аванса ама ако имаше нещо да прочета преди да продължа ще е по добре. в краен случай може да инвестирам и в дино.благодаря ви предбарително.
п.с. не съм сигурен дали темата е за тук но все пак е чип тунинг
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: чиптунунг за газ-пропан бутан

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg1 написа:Здравеите колеги,аз имам астра 1,6 ц 16се 101 коня сложих авансов процесор но не ми хареса че при различни обороти не променя аванса и реших да си поиграя малко с чипа.ефекта бе че колата стана много по пъргава икономична и малко по тиха,температурата на мотора при каране се залепи на 90 градуса.до тук с хубавото.сега проблема-около 3000-3500 оборота при рязко подаване на газ по баир и с натоварена кола се чува аванса.в другите обороти е добре,та въпроса ми е има ли някой информация при какви обороти какъв аванс примерно над фабричния трябва да е та поне да започна от някъде.колата не е с газов инжекцион а с обикновена уредба.И с ламбда контрол и без него е все тая.ясно е че проблема е в аванса ама ако имаше нещо да прочета преди да продължа ще е по добре. в краен случай може да инвестирам и в дино.благодаря ви предбарително.
п.с. не съм сигурен дали темата е за тук но все пак е чип тунинг
Имам Астра с двигател C14SE, и без да съм пипал чипа, на тези обороти се чува аванс... Това е поради високата степен на сгъстяване на тези двигатели и липсата на активен контрол на аванса (няма кнок сензор). Съветвам те да намалиш аванса в тези обороти, иначе рискуваш бутала... Другият вариант е да присадиш управление на двигателя от Екотек, там има кнок контрол, системите са сходни и не е много голяма преправката.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg1
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 6:09 am

Re: чиптунунг за газ-пропан бутан

Мнение от ivanovbg1 »

мерси оправих се,а аз се чудех защо е тая дупка в аванса при лоад над 50%
Публикувай отговор