Тунингован чип за Алфа155

Старата песен на нов глас.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Тунингован чип за Алфа155

Мнение от waseko »

Моля ако някой моиже да предложи тунингован чип за Алфа 155 1,8 ТС на сносна цена да одари едно лично,може и да го сподели.Поздрави
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от bobolin4o »

waseko написа:Моля ако някой моиже да предложи тунингован чип за Алфа 155 1,8 ТС на сносна цена да одари едно лично,може и да го сподели.Поздрави
Номер на компютър?
Евентуално прочетен чип...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от waseko »

ECU Bosch 0 261 200 536,микроконтролер мисля е 27с512-28 пинов,мога и номер да дам,но нямам програматор да го прочета.Поздрав
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от bobolin4o »

Стикер на епрома има ли, и какво пише?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от waseko »

Значи сгрешил съм реда-
ECU Bosch 1 267 357 963
0 261 200 536
Това е на стикера,ако е достатъчно?
Поздрави
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от ifidik »

това е достатъчно, но щом нямаш програматор , най вероятно очакваш да ти се изпрати готово записана интеграла
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от waseko »

Няма ли кой да помогне за тая барачка,ще се реванширам
turbo
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 4:08 pm

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от turbo »

Аз също моля за такъв чип , но ако някой има само файла аз имам програматор и ще си го запиша на EPROMa.

Благодаря предварително.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от waseko »

Е ,ако няма да се намерят колеги,да помогнат,то поне да го поделим с колегата.Свинявайте
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от bobolin4o »

Такава Алфа не съм правил, и оригинал нямам, че да се напъна...
Така или иначе не те съветвам да си "слагаш чип" на сляпо! Рисковете да си осереш мотора са големи!
Единственото, което мога да те посъветвам е да отидеш в Хеед-91 например, даже във форума се е регистрирал диагностика им - потърси него...
Със здраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от VOLUMAX »

Tака или иначе на тая Алфа почти нищо не може да и се направи с "чиптунинг" защото :
1. В оригинал ако инжекционната система си е наред си държи оптимална смес за максимална мощност Ламбда 0.85 - 0.9 тоест няма какво да се промени софтуерно по сместа за да има подобрение !
2. Единствения положителен ефект, който може да се получи е като се увеличи аванса като подобрението ще се прояви главно в средните обороти в зоните на максимален въртящ момент.
Това обаче е малко ангажиращо защото за да е защитен мотора трябва да се премине на по високооктанов бензин тоест 98 или 100 ,което за тази стара кола е безмислено на фона на минималния ефект ! В повечето от случаите ефекта ако има такъв е плацибо :lol:

И накрая като се дръпне чертата се оказва , че очакванията са напълно неоправдани и нито един лев от инвестицията не си заслужава !

Всеки който се опитва да те убеди какъв страшен "чип" ще ти монтира според мен подхожда изцяло комерсиално !
КТМ is the BEST fuck the rest !
batpepi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 11:06 pm

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от batpepi »

VOLUMAX написа:Tака или иначе на тая Алфа почти нищо не може да и се направи с "чиптунинг" защото :
1. В оригинал ако инжекционната система си е наред си държи оптимална смес за максимална мощност Ламбда 0.85 - 0.9 тоест няма какво да се промени софтуерно по сместа за да има подобрение !
2. Единствения положителен ефект, който може да се получи е като се увеличи аванса като подобрението ще се прояви главно в средните обороти в зоните на максимален въртящ момент.
Това обаче е малко ангажиращо защото за да е защитен мотора трябва да се премине на по високооктанов бензин тоест 98 или 100 ,което за тази стара кола е безмислено на фона на минималния ефект ! В повечето от случаите ефекта ако има такъв е плацибо :lol:

И накрая като се дръпне чертата се оказва , че очакванията са напълно неоправдани и нито един лев от инвестицията не си заслужава !

Всеки който се опитва да те убеди какъв страшен "чип" ще ти монтира според мен подхожда изцяло комерсиално !
Много правилен пост и на място.И аз така мисля за всички атмосферки
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Тунингован чип за Алфа155

Мнение от oem »

Аз мога да помогна. Ако още не сте се чипосали потърсете ме на лично.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
Публикувай отговор