Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Старата песен на нов глас.
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

Здравейте колеги, дали има някой желание да сподели файл от Мерцедес EDC16 с деактивирани вихрови клапи. Голяма тайна ми се вижда в света на тунинг -форумите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от ivanovbg »

Не е тайна, а си е платено.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

ivanovbg написа:Не е тайна, а си е платено.
Значи все пак е тайна :D . Когато имам нужда си плащам в смисъл когато колата е при мен, с това работя на теория защото ми е интересно. Между другото мисля че решението се намира в края на файла application parameter for variable swirl actuator diagnostic signal (1x1) премахване на диагностичен сигнал, пътя за грешката error debounce time for short circuit ground, също така от таблицата код 2530 и 2513 може и да стане
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от steich »

... горе долу ама не точно ...
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

steich написа:... горе долу ама не точно ...
:D Горе долу вече не търся решение това е зоната. В няколко форума пуснах файл за проверка и никой нищо не казва, защо си мълчат а не кажат поне не е вярно , предполагам защото е правилно и просто не искат други да свалят файла . Сега ми трябва кола за да съм 100% сигурен
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от bobolin4o »

Ами какво да ти кажа... видях файла, мисля че си на прав път, но мисля че е грешен.
Мога да ти дам само един съвет... търси хората на лични, когато става дума за такива работи.
Все пак за някои това е работата, с която си вадят хляба и не е редно да се прави публично достояние как се правят тия работи.
После ми влизат в сервиза и ме питат защо им искам еди си колко пари за нещо, което го пишело в "интернет"...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от NASKO12234 »

Колега stasi, наистина това не е нещо което трябва да се обсъжда пред публика - прав е bobolin4o. А на мен ако ми дойде клиент дето си е намерил файл от някъде си, просто ще му го налея, залея, и така нататък без да мисля какво ще последва - естествено след като си заплати. А след това ако не запали Д-ъто да му е яко и джоба да му е дълбок.
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от steich »

Никой не казва нищо, защото повече от 50% от юзърите в тези форуми не могат да ти кажат .. изобщо не знаят за какво става въпрос. Други 20-30% ползват разни автоматични програми и спадат към по-горната група. Останалите които знаят за какво става въпрос или с това си изкарват хляба, и / или всяка информация която получават си я закупуват легално и реално на доста висока цена ... затова или те оставят да се бориш сам на принципа "опит-грешка" или могат да помогнат срещу определено заплащане ... но пък всеки иска "качествена работа " for free ... което много рядко или почти не се среща. Ако ти лично инвестираш пари в програми, дамос-и, пакове, загубено време след това за получаване на нужното решение ... сигурен съм че ще гледаш по друг начин на въпроса. Затова по-лесно и евтино е да платиш някой да свърши работата както трябва, в противен случай ... дерзай.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

Добре колеги съгласен съм вас че това не трябва да е публично но аз поисках решение което може да ми бъде дадено с парола щях да си го гледам само аз. Както и да е получих решението от приятел. Направил съм 7-8 мерцедеса EDC15C6 с деактивирани вихрови клапи и като казвам направил това включва и физическото им отстраняване горе долу 6 часа работа а файла го правя за 5 минути. Трябва ли да си обеля ръцете и да свърша мръсната работа и след това да пращам човека за софтуерно деактивиране при друг или да си купя файл което е същото. Аз не правя файлове с цел да изкарвам пари , просто когато вкарам кола в гаража желанието ми е да приключа с нея самостоятелно, а за нещо което е ново за мен и не зная как става си плащам файла. Хубавото е че темата се оживи включиха се хора които разбират, благодаря на всички :D
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от oem »

Това мислене малко ми звучи като на "да си останем само приятели". Или влизаш в секса с пълна сила или си плащаш за услугата. Неможе всеки да прави всичко. И дамоси да си купиш, и техника да имаш все пак трябва и да знаеш какво да изключиш и как за да не повлияешеш на работата на нещо в съседство. Това е свързано със теория. А тя не се дават ей така.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

oem написа:Това мислене малко ми звучи като на "да си останем само приятели". Или влизаш в секса с пълна сила или си плащаш за услугата. Неможе всеки да прави всичко. И дамоси да си купиш, и техника да имаш все пак трябва и да знаеш какво да изключиш и как за да не повлияешеш на работата на нещо в съседство. Това е свързано със теория. А тя не се дават ей така.
Критикувате ме че съм пуснал темата, разбрах няма безплатен обяд и между другото ( Неможе всеки да прави всичко) в България в много случай се налага
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от ivanovbg »

Не говорим за безплатен обяд,а за егоизъм. Какъв е проблема да платиш на колега 100лева да махне клапите от файла, а ти след като го налееш да вземеш 200? Отделно ще си вземеш и за физическото им отстраняване. Цените са примерни. Ти искаш всичко за тебе, а другите само да ти казват кое как да направиш. Е за мен не е правилно.
'
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

ivanovbg написа:Не говорим за безплатен обяд,а за егоизъм. Какъв е проблема да платиш на колега 100лева да махне клапите от файла, а ти след като го налееш да вземеш 200? Отделно ще си вземеш и за физическото им отстраняване. Цените са примерни. Ти искаш всичко за тебе, а другите само да ти казват кое как да направиш. Е за мен не е правилно.
'
Колега , останал съм с впечатлението че работите с файлове и сега искам да попитам каква дейност извършвате в сервиза , седите зад монитора и цял ден правите файлове или се включвате и в ремонтна дейност , ако работите и двете това егоизъм ли е от ваша страна . Да предположим че ви пристига мерцедес с проблем блокирали клапи и изгоряло моторче цената на което е над 500лв вие предлагате на клиента отстраняване на клапите и софтуерно деактивиране , тук разделяме работата на две пращате механик да сваля колектора а вие отивате на лаптопа да оправите файла . Не знам за това питам как се работи във вашият сервиз
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от delio »

УЖАС
НЕ БЯХ ВЛИЗАЛ ВЪВ ФОРУМА С ГОДИНИ НО ТАЗИ ТЕМА НАПРАВО МЕ РАЗБИ.
КЪМ КОЛЕГАТА <stasi> ДА МАХАМ СОФТУЕРНО КЛАПИ НО СИ ИМАМ МЕХАНИЦИ В СЕРВИЗА ДА ГИ МАХНАТ ХАРДУЕРНО НА ЗАПЛАТА ДЕТО ТЕХНИТЕ СЕМЕЙСТВА ЖИВЕЯТ ОТ ЗАПЛАТАТА ИМ И ДА ПО ЦЯЛ ДЕН СТОЯ ПРЕД КОМПЮТЪРА И ПРАВА ФАЙЛОВЕ ЗАЩОТО КОГАТО ЗАПОЧНЕШ ДА ГО УЧИШ ТОВА И ДА КУПУВАШ ПРОГРАМКИ И КУТИЙКИ ЗА МНОГО ПАРИ ЩЕ РАЗБЕРЕШ ЗАЩО ВСИЧКИ МЪЛЧАТ. НЕ Е ВЪПРОСЪТ ЗА ДВЕ КЛАПИЧКИ ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СИ ЗНАЕ МЯСТОТО. ИЗВИНЯВАЙ АКО СЪМ ТЕ ЗАСЕГНАЛ НО ПРОСТО ПЕНКЕЛЕРСКАТА ПРОФЕСИЯ В БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧЕ МНОГО ДРАЗНЕЩА И ЗА ТОВА МНОГО КЛИЕНТИ ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ КАЗВАТ <АМА АЗ ПЛАТИХ НА МАЙСТОРА ХХХ И СЕГА ПАК Е ТАКА> ПОСЛЕ ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО СЛЕДВА..

ОТ МЕН КЪСМЕТ
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
stasi
КОЛЕГА
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 04, 2016 1:48 pm
Местоположение: Златица

Re: Mercedes EDC16 Swirl-Flaps off

Мнение от stasi »

delio написа: Пет Апр 05, 2019 6:40 am УЖАС
НЕ БЯХ ВЛИЗАЛ ВЪВ ФОРУМА С ГОДИНИ НО ТАЗИ ТЕМА НАПРАВО МЕ РАЗБИ.
КЪМ КОЛЕГАТА <stasi> ДА МАХАМ СОФТУЕРНО КЛАПИ НО СИ ИМАМ МЕХАНИЦИ В СЕРВИЗА ДА ГИ МАХНАТ ХАРДУЕРНО НА ЗАПЛАТА ДЕТО ТЕХНИТЕ СЕМЕЙСТВА ЖИВЕЯТ ОТ ЗАПЛАТАТА ИМ И ДА ПО ЦЯЛ ДЕН СТОЯ ПРЕД КОМПЮТЪРА И ПРАВА ФАЙЛОВЕ ЗАЩОТО КОГАТО ЗАПОЧНЕШ ДА ГО УЧИШ ТОВА И ДА КУПУВАШ ПРОГРАМКИ И КУТИЙКИ ЗА МНОГО ПАРИ ЩЕ РАЗБЕРЕШ ЗАЩО ВСИЧКИ МЪЛЧАТ. НЕ Е ВЪПРОСЪТ ЗА ДВЕ КЛАПИЧКИ ВСЕКИ ТРЯБВА ДА СИ ЗНАЕ МЯСТОТО. ИЗВИНЯВАЙ АКО СЪМ ТЕ ЗАСЕГНАЛ НО ПРОСТО ПЕНКЕЛЕРСКАТА ПРОФЕСИЯ В БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧЕ МНОГО ДРАЗНЕЩА И ЗА ТОВА МНОГО КЛИЕНТИ ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ КАЗВАТ <АМА АЗ ПЛАТИХ НА МАЙСТОРА ХХХ И СЕГА ПАК Е ТАКА> ПОСЛЕ ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО СЛЕДВА..

ОТ МЕН КЪСМЕТ
Не се засягам колега , аз работя сам и механика и диагностика и софтуери както и много други колеги от форума предполагам . Постоянно се оборудвам имам пет лаптопа ,програматори диагностики и май ми стана мания да ги събирам :D . Относно вихровите клапи на мерцедес съм елиминирал над 50 бройки EDC15, EDC16 и опел и др. Пожелвам на всички успешен бизнес .
Публикувай отговор