Тунинг за С4 2000HDI?!

Старата песен на нов глас.
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Тунинг за С4 2000HDI?!

Мнение от Mitaka12 »

Колеги интересува ме ще има ли някакав тунинг ефект, ако на Ситроен С4 2000хди - мотора 136к.с. ако му сложа някакав спортен филтър със по-голям дебит. Преди време четох, че колкото повече въздух постъпва в мотора, толкова той става по-мощен. Но пък от друга страна ме е страх да експериментирам, защото колата е от ново поколение и "страх лозе пази" :lol: :lol: :lol: Ако някой от вас знае нещо по тоя въпрос, с тунинга на съвременни Common Rail-и приемам всякакви съвети и предложения откъм тунинга на такъв автомобил. Благодаря предварително!
stefan
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 6:20 pm
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Спортния филтър е само 1-2%,
Ако искаш нещо по-сериозно http://www.steinbauer.cc/neu/index.php?select_c=bg
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Мнение от Mitaka12 »

Благодаря за информацията :D На това сайтче има интересни неща :D :D :D
Aleksandrov
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 10:31 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тунинг за С4 2000HDI?!

Мнение от Aleksandrov »

Mitaka12 написа:Колеги интересува ме ще има ли някакав тунинг ефект, ако на Ситроен С4 2000хди - мотора 136к.с. ако му сложа някакав спортен филтър със по-голям дебит. Преди време четох, че колкото повече въздух постъпва в мотора, толкова той става по-мощен. Но пък от друга страна ме е страх да експериментирам, защото колата е от ново поколение и "страх лозе пази" :lol: :lol: :lol: Ако някой от вас знае нещо по тоя въпрос, с тунинга на съвременни Common Rail-и приемам всякакви съвети и предложения откъм тунинга на такъв автомобил. Благодаря предварително!
Най елементарното е да му боднеш един чип и нещата ще придобият друг характер да речем +30 кс. и + 55 нм.
Теория-това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика-това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.
Ние съчетаваме теорията с практиката - Нищо не работи и не знаем защо!!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re:

Мнение от bobolin4o »

stefan написа:Спортния филтър е само 1-2%,
Ако искаш нещо по-сериозно http://www.steinbauer.cc/neu/index.php?select_c=bg
Извинявам се, че малко късно се обаждам по този въпрос, ама малко късно видях темата.
На този сайт предлагат така нареченият Пауърбокс. Товае е възможно най-скъпият вариант, а и най-неудачният, да си вдигнеш мощността на двигателя... Става въпрос единствено за удължаване времената на впръскване, а къде остава повечето въздух и по-ранният момент на впръскването, и не на последно място ограничаването на мощността в по-високите обороти???
Единственият ефект, който ще се постигне с тази кутийка е повечето сажди през ауспоха. Лично аз съм махал няколко такива кутийчета защото клиентите са недоволни...
Единственият правилен начин е чип тунинг, направен от човек, който знае какво точно прави...

Със здраве!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор