Спира звука при повече от 1100 MHz

Ако сте го закъсали с домашния комютър, тук е мястото.
Заключено
stenav

Спира звука при повече от 1100 MHz

Мнение от stenav »

Celeron 1000 MHz, дъно Gigabite 6OX, скоро имах проблем с BIOS-а и в един сервиз ми качиха нов, оттогава над 1100 MHz (тактова честота 111) се губи звука, изписва в Windows-а че не е инсталирана Звуковата карта, тя е вградена и мисля че има сравнително нови драйвери.
По рано можеше да се дига до 1500MHz.
Ако някой има идея-благодаря за което.
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Освен тактовата честота на процесора, явно вдигаш и честотата на пци слотовете. Т.е. и на соунд картата.
Разгледай за начало в биос-а кои други стойности се променят след оверклока и мисля че ще репип проблема си.
Ако не се справиш пиши ми на ICQ-to и ще ти обясня по-подробно.
niggaz_nature

Мнение от niggaz_nature »

и аз имах същия проблем при клок но на P4 2,4 GHz и след 2,8 спираше звука но звуковата карта беше на PCI слот и се оказа че се повдига и нейната честота и от това е проблема за вградената ти карта може да се получава нещо подобно
Juviander

Мнение от Juviander »

Отиди в биоса и търси "PCI frequency" , виж какви са опциите. Ако е на "ТО CPU" го смени на постоянна честота, за да не се влияе от шината. Успех :D
gadniqt

Мнение от gadniqt »

http://www.evrocom.info/invision/index. ... hl=gadniqt
Значи и аз имам същият проблем.Виж по-горе където съм ти пратил линка дали ще можеш да си го оправиш :)
Pileto

Мнение от Pileto »

Може да нямаш pci/agp lock.или да не си го включил.и като клокваш им дигаш честотата и на тях..
bezbojnika

Мнение от bezbojnika »

Вдига им я да:
някакъв процент от честотата на шината беше и това преебава много нонаме устройства.
Ако нямаш опция в биоса потърси някаква програма за модифициране директно опциите на чипсета.

за мен в твоя случай овърклокът не е оправдан.
Заключено