RQ: въпрос за видео карта на лаптоп

Ако сте го закъсали с домашния комютър, тук е мястото.
Заключено
niggaz_nature

RQ: въпрос за видео карта на лаптоп

Мнение от niggaz_nature »

картата е intel 82830M паметта и е 8 MB и shared до 64 MB с единия driver картата става 48 MB и сичко си е наред а с по новия изтеглен от сайта става 64 MB но нещо се губи AGP aceleration и като пусна игра се появява само черн екран


искам да знам дали има някаква програма с която да нагласям колко MB памет да се взема от рам а


проверил съм в bios няма такава опция и за това го смених с най-новия излезнал и пак същото
bezbojnika

Мнение от bezbojnika »

Не би трябвало да няма опция в биоса.
Най-лесно ще видиш колко е заделената памет като видиш колко памет има виндовс и я извадиш от общата памет.
сф заделянето пише в регистрите.
niggaz_nature

Мнение от niggaz_nature »

аз знам колко е заделената памет но ми трябва да я променя къде точно в регистрите го пише това
bezbojnika

Мнение от bezbojnika »

С регистри е невъзможно почти а и доста тъпа идея защото:
така динамично да се заделя памет е абсурдно т.е тия сетинги не работят докато не зареди виндовс.

Потърси ръководство за потребителя или ми кажи какъв е моделът на нб и фирмата поройзводител и аз ще ти кажа как да си сетнеш памета.
niggaz_nature

Мнение от niggaz_nature »

toshiba satellite 1100-s101 е модела търсих свалях различни драйвери и пак не става само с тоя от диска става с който съм в момента иначе картата е intel 82839 m вградена
Заключено