Продавам....разни неща

КУПУВА / ПРОДАВА Друго
pablo3
Регистриран: нед май 03, 2009 9:13 pm

Продавам....разни неща

Мнение от pablo3 » вт сеп 16, 2014 7:24 pm

Предварително се извинявам за дългата обява, която включва всички неща, но предпочетох да не заемам излишно място с всяка обява по отделно във форума и да оформям голяма колонка от обяви, публикувани поотделно! Предоставил съм много информация за всеки продукт и прикачени файлове, ако има някакви проблеми ми сигнализирайте, насреща съм ако има нещо! Поздрави!

Здравейте приятели, имам някои неща за продаване и малко с риск да заприлича на битпазар, ще ги пусна всички в една обява, за и да не заемам излишно място и да претрупвам раздела само с мои обяви! Вие ще прецените дали представлява интерес някое от тези неща! Ще опитам за всяко да дам максимално изчерпателна информация, вместо да ви препращам линк от OLX или други сайтове, защото така или иначе се преиздават и се сменят линковете с препратките им! Ще прикача и снимков материал, за да може да си ги свалите и разгледате на спокойствие. Това са координатите ми:

Павел Влахов
гр.Пловдив
0889297598
e-mail: pavel_vlahov@abv.bg

Ето ги и нещата:

Samsung Omnia Sch i910: http://dox.bg/files/dw?a=d6d4d8ab0a
Цена: 40лв.
Samsung Omnia Sch i910 – телефона е без гнездо за Сим карта, защото е междинна серия на Samsung Omnia i910, която се прави предимно за пазара в САЩ и ползва услугите на мобилната мрежа на Verizon – това е техен мобилен оператор предлагащ мобилни услуги посредством Wi Fi и реално не използват познатите ни тук в Европа и в частност България СИМ карти, специално тази компания предлага този тип услуги! Телефона се произвежда и за пазара на някои азиатски държави доколкото ми е известно, като Южна Корея, възможно е и в други да го има! В Европа не съм чувал да има приложение и европейските мобилни оператори да използват принципа на Verizon, говори, че набира скорост този принцип на мобилни комуникации без СИМ карта, но на този етап не е толкова популярно. Не е приложимо за българските мобилни оператори и нито един от тях (МТел, Глобул, Виваком, Боб) не може да го обслужва, именно поради липсата гнездото за СИМ карта! Това е телефон, но не е приложим за нашя пазар и територията на Европа, има всички характеристики на стандартния модел Samsung Omnia i910 и е един изключителен смартфон - 8гб вградена памет и има слот за допълнителна карта-памет, този специално има ОС: Windows Mobile 6.1 с редица приложения, но може да си я подмените с друга, 3G, 5 Mpx камера, доста добре хваща безжични мрежи, но за да не Ви занимавам излишно и да ви пиша, погледнете останалите характеристики тук, за да придобиете ясна и точна представа за този смартфон:
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... _omnia_8gb
Батерията на телефона има нужда от смяна макар, че се държи прилично, но като всеки такъв телефон, той черпи голям капацитет и батериите са най-често сменяния аксесоар, запазен е и се вижда от снимките, има прозрачен протектор на дисплея, защото исках да запазя и без това добрия вид на touchscreen-a,също така има и силиконов протектор на корпуса, който също го е запазил много, зарядното му е също в много добро състояние и е с адаптер! Получавал съм предложения за телефона, но тогава не исках да го продавам, нищо, че няма гнездо за карта, макар да са ми предлагали прилични суми за да го използват като навигация, като таблет или за донор на части! Приложенията са му безброй и мисля да Ви ги предложа, а Вие вече преценете за себе си доколко би Ви бил полезен – основно това може да се ползва като таблет, навигация, стига да си сложите предпочитана от Вас такава, може да се изполва за музика с приличните си 8гб., има слот за тези, които предпочитат да сложат още! Мислил съм си и за варианти, в които може да се използва и истинската му функция на телефон или подобие за комуникация през Wi Fi и те са – инсталиране на скайп и ползване на услугите с набиране на всякакъв тип номера, но това се таксува и всеки може да се поинтересува колко струва и дали му е рентабилно, може също да се сложи Viber за комуникация….Импровизирайте по всякакъв начин стига да Ви е от полза и да му намерите приложения, а те не са малко, сами виждате! Ако имате допълнителни въпроси съм насреща, но като цяло разбрахте, че това е телефон, но не точно и въпреки всичко може да се използва като такъв само на територията на САЩ , но не и тук, защото просто гнездо за СИМ картата му го няма(всичко съм показал на снимките и няма нещо, което да не се вижда)! Може да попитате дали има вариант да се адаптира такова гнездо, но не Ви гарантирам, че е възможно, поне до сега са ми казвали, че не може или неща от сорта, че е скъпо, но пък знае ли човек, опитайте!

Щампи за дрехи: http://dox.bg/files/dw?a=1aa104f0b3 , http://dox.bg/files/dw?a=ca7e340880

Цените, размерите и останалите бройки в наличност са в спъсъка отдолу!

Щампите се лепят предимно с преса, но може и с ютия, стига да се притиснат на добре подготвена повърхност! За препоръчване е да се лепят на преса ако мислите, че не може да се справите сами! С ютия е възможно ако положите щампата на добре опъната повърхност, постепенно обхождате щампата и се забелязва "потъмняването", което означава, че има контакт с повърхността! Минавате добре с със загрятата ютия, без пара разбира се и отлепяте от единия ъгъл на щампата за да проверите дали има контакт и постепенно надигате трансферната хартия, докато с ютията прилепвате и обхождате върху неотлепената част! Не задържате много, но и минавате равномерно, преди да сте напълно убедени, че е прилепена към дрехата, не е сложно, но трябва да имате търпение и да сте внимателни! Щампите са за различен тип облекла и според предпочитанията или конкретната идея, било то за мъже, жени, момичета, момичета, деца, бебета! Типа дрехи също нямат ограничения (блузи, тениски, пижами, рокли, сукмани и т. н. )! Много е важно да се знае, че при лепене трябва да се внимава и с конкретния вид плат, да издържа при залепяне под висока температура, за да не прегори! Желателно е върху памучни дрехи! Подчертавам също, че не се занимавам с производството, търговия или услуги в тази област, това са единствените останали модели щампи - всичко като разновидности и бройки е представено по-долу! Не казвам, че не се подходящи и за масови клиенти, но поръчката ви трябва да си струва според мен, заради куриерската такса, която трябва да покриете като получатели на конкретните щампи! Ако има възможност бих ги предал и лично за да не се плащат излишни куриерски такси, но това важи за живущите в близост или минаващите през Пловдив, тогава е възможно и с единични бройки! Най-добре е да се закупи ако е възможно цялото количество или голяма част от него! Мисля, че е най-разумно и рентабилно, защото възвращаемостта им ако се сложат върху различни облекла ще е в пъти голяма! Ето и всеки тип щампа – с налични бройки, размери на конкретната щампа и цена на брой щампа:

IRON MAIDEN – 1бр. , размери: 33,5см / 23,5см – 4 лв. /бр.

AMERICA’S LEVIS ORIGINAL – 10бр. , размери: 27см / 19,3см – 4 лв. /бр.

PUMA (само в червено) – 22 бр. , размери: 13,6см / 5,4см – 1,00 лв. /бр.

ADIDAS (само в червено) – 5 бр. , размери: 9,2см / 5см – 1,00 лв. /бр.

ORLANDO MAGIC – 8 бр. , размери: 6,5см / 5см – 1,00 лв. /бр.

Пате ALFRED J. KWAK – 23 бр. , размери: 17,5см / 15,3см – 1,00 лв. /бр.

Рибарче – 32 бр. , размери: 10см / 10см – 1,00 лв. /бр.

Патето ЯКИ – 36 бр. , размери: 14см / 11, 5см – 1,00 лв. /бр.

Пате сърфист – 54 бр. , размери: 15,1см / 9,7см – 1,00 лв. /бр.

Коте с червена панделка – 19 бр. , размери: 8, 1см / 5, 5см – 1,00 лв. /бр.

Далматинци – 2 бр. , размери: 26, 5см / 21см – 4,00 лв. /бр.

Коте моряк – 3 бр. , размери: 25см / 17см – 1,00 лв. /бр.

Мече моряк с мишле – 6 бр. , размери: 17,7см / 15,1см – 1,00 лв. /бр.

Гарфилд PLAYCAT – 8 бр. , размери: 10см / 8,5см – 1,00 лв.

Заек на плаж – 4 бр. , размери: 18см / 15,5см – 1,00 лв. /бр.

Туити:

- Туити (глава) - 1бр., размери: 21,3см / 15см – 4,00 лв. /бр.

- Туити с цветя - 1бр.,размери: 21см / 18см – 4,00 лв. /бр.

- Туити "Купидон" - 1бр.,размери: 19,5см / 18,3см – 4,00 лв. /бр.

Пластмасови плочици – с огледален ефект: http://dox.bg/files/dw?a=6592205180

Цена: 80лв

Декоративни пластмасови плочици с отражателен ефект на лицевата им част - подходящи за интериорни аксесоари, допълнителна декорация, допълнение към детайли, за изработка на пана и картини, за облепяне на сувенири, посуда, бижута (гривни, колиета, обици), дрехи, чанти и т.н. С лепящ гръб са, но имат нужда от допълнително полагане на малко количество лепило – полихлоропреново лепило (хелмевект, момент), секундно (локтайт, капчица), силиконово лепило и т.н. Имат огледална повърхност, отразява образа много интересно, има също ефект, който погледнато от друг ъгъл променя цветовата си гама леко - в стил хамелеон! Изисква се търпение и внимателно отношение, поради малкия размер на всяка плочица (5мм/5мм), уточняване на основна идея и какво точно ще изобразява като подредба, било то абстрактно изображение, симетричен образ, обект, детайл и т.н! За равните повърхности може подготвите и разчертаете основна структурообразуваща мрежа (схема с квадратчета), която да ви изглади образа и идеята, за по-лесно оформяне при лепенето на всяко квадратче! Продава се цялото количество за посочената цена, иначе за единична бройка цената е 20лв.! Плочиците са от твърда пластмаса и са разположени върху 6 броя трансферни найлонови парчета с гарабити:
- 38,5см/20,5см: 1 брой
- 35,8см/21,5см: 2 броя
- 31,5см/21,5см: 1 брой
- 28,8см/20,5см: 1 брой
- 27,0см/20,5см: 1 брой

Стъкловлакна (нишки) - от стъклотъкан (рогозка): http://dox.bg/files/dw?a=4042383cc0

Цена: 8лв.

Стъкловлакна от рогозка 300гр/м2, могат да се използват като влакна, конци, да се адаптират като нишки или други пособия за връзване, пристягане, плетка на някакво изделие и т. н.! Притежават изключителна издръжливост, здравина и устойчивост на температура също! Продава се цялото количество в комплект, което е на снимките, цената е за всички неща! Стъкловлакната могат да се използват и за ламиниране със смола върху изделия - може да се накълцат, да се „увият” около изделието, ако има такава възможност, да се нарежат на по-малки парчета и да подредят като плетка, да се разположат по ръбове, крехки части или да се използват при по-детайлно нанасяне със смола, при изработка на изделия, калъпи, малки матрички и отливки.

Биха послужили за доста добро оребрение на неудобни части, за запълване на каналчета, за коригиране и т. н. Отлична работа биха свършили и за ремонтни дейности върху превозни средства на по-детайлни части (автомобили, мотоциклети, лодки и т. н. ), промишлени изделия, скулптирани форми и т. н. ! Ако се използват за формоване, нишките - влакна, могат да се комбинират с всякакъв тип смола по избор – полиестерна, епоксидна, винилестерна, полиуретанова и т. н. !
Стъкловлакната, които са навити на макари, са с дължина на нишката:

- 1бр. макара с 10 метра нишка

- 1бр. макара с 9, 90 метра нишка

- 1бр. макара с 2, 16 метра нишка

- 1бр. макара с 1, 90 метра нишка

- 1бр. макара с 1, 80 метра нишка

- 3бр. макари с 1 метър нишка

Останалите са по - къси нишки и са съответно с размери:

6бр. - 340мм, 4бр. - 325мм, 2бр. - 355мм, 3бр. - 310мм, 2бр. - 275мм, 2бр. - 380мм, 2бр. - 320мм, 1бр. - 385мм, 1бр. - 370мм, 1бр. - 360мм, 1бр. - 350мм, 1бр. - 315мм, 1бр. - 280мм

В комплекта има и едно малко парченце и то е с размер 145мм/65мм - от стъклотъкан рогозка 300гр/м2, от които са и нишките на макарите, и по - късите влакна!

Решетки за тонколони - с периферия: http://dox.bg/files/dw?a=4173762dcd

Цена: 5лв./бр.

Решетките са с ръчно изработена периферия,цената е 5 лв. за 1бр. - подходящи са за стационарни тонколони и за монтиране в автомобил, въпрос на предпочитание от страна на клиента. Необходимо е да се довършат със шприц и боя! Възможна е изработка наоще 6 броя,с този размер на периферията, но са ми необходими конкретния тип решетки за да се оформят! Размера в момента, с периферията е 150мм в диаметър! Могат да се лепят отзад със силикон и различни типове лепила!

Плексигласови панели-мостреници, 5бр.: http://dox.bg/files/dw?a=8ddf625fbb

Цена: 15лв.

Плексигласови панели за поставяне на малки кутии, предмети, аксесоари, пособия в работилница, възможно е да се използват и за различни малогабаритни изделия, части, обков, стоки, пособия и т. н., всичко с оглед на нуждите и потребностите Ви! Имат приложение в дома, работилницата, офиса, магазина и т.н.! В наличност са само 5 броя, запазени са и с добро качество! Продават се всички в комплект и общата цена на всички 5бр. е 15 лв. Размерите им са: 340/105/23мм - 340мм дължина (иначе дължината с ушичките е 380мм), 105мм височина и 23мм ширина.
На едното контейнерче долното ушенце го няма, но това не е проблем, вижда се от снимките! Могат да се монтират и адаптират според желанието и удобството Ви от Ваша страна - било то в дома, офиса, работилницата, павилиона, магазина и т. н.!

Прозрачни пласмасови панели-кутии ( от плексиглас) - 5 бр. - http://dox.bg/files/dw?a=1302d85fd7

Цена: 50лв.

Плексигласови панели, 5 броя, в прилично състояние, с някои забележки по повърхността! е обща за петте броя, продават се заедно! Могат допълнително да се почистят ако сметнете за необходимо, или да ги подготвите за допълнителни доработки по ваша преценка – боядисване, покриване с прозрачен тип, матирано или плътен цвят фолио и т.н., въпрос на избор, но може да ги оставите и в този им вид, вие ще прецените! Общата структура на панела прилича на паралелепипед, също се вижда на снимките, че панела е двустранно отворен и няма дъно! Изработени са и слепени от 2 броя П-образни елементи, също така върху един от панелите има 4 отвора – от двете страни съответно по 2 броя отвори! Габаритните размери на всеки панел са – дължина по посока на отвора 231мм, ширина на панела 247мм и височина 148мм, дебелина на плексигласа 4мм (С уговорката, че ви насочвам така с размерите и логичното разположение на панела от снимките - един върху друг! Допълнително вие може да прецените как ще ги поставите и фиксирате, и за какво точно ще ги използвате! Оставям вие да определите това, във връзка с вашите нужди и въображение!)Имат разнообразно приложение, в зависимост от потребностите ви, било то - в бита, в частност домакинството, домашната работилница и интериора, също така в търговски обекти, барове, клубове и т.н. Мога само да ви насоча за част от приложенията им, а вие вече да определите дали ще ви свършат работа! Възможно е да се използват като рафт, модулен тип, но ако се застопорят един с друг, с крепежни елементи, през отворите, разположени двустранно на всеки панел! През отворите също мога да се прокарат въженца и да се адаптират по ефектен начин като висяща лавица, осветително тяло или декоративен и допълващ елемент в интериора – след довършителни процедури по ваше желание, боядисване или облепяне на панела, ако сметнете за нужно! Имат приложение евентуално и като саксии, но при положение, че се затвори панела от едната страна и заработи съответно дъно – ще е интересен ефекта на прозрачна саксия с някакъв тип декоративна трева, цвете или декоративно растение! Приложение като рафт, поставка или пособие за стоки имат също в търговски обекти или места за развлечения - било то за промоции или излагане на модели, стоки, аксесоари и т.н.! Също така биха могли да се използват за рекламни цели! Естетическата им и функционалната част може да се открие по много и различни начини, чрез експерименти! Имат приложение в различни области, но да кажем, че при интерес от ваша страна бихте могли да обсъдим вашата идея и ако е необходимо да ви насоча допълнително, за ползата от панелите! Внимателно разгледайте снимките на панелите – формата, типа, качеството и състоянието им, приложил съм достатъчно снимков материал и очаквам въпроси, стига да имате потребност да питате за нещо!

Лампа на газ - Brilliant Meteorbrenner „Rudolf Ditmar”, Wien, австрийско производство: http://dox.bg/files/dw?a=8facc8852c

Лампа на газ - Brilliant Meteorbrenner "Rudolf Ditmar", Wien, произведена в Австрия в края 19 век. , в много добро състояние и с красиви флорални елементи, автентичността и е гарантирана! Доколкото ми е известно, това изделие е на почти 130г., изработено е в периода между 1880 - 1890г. , внесена е от Австро-Унгария в България (Русе). Работеща е лампата и е изработена от медно - калаена сплав! Оригиналната стъкленица я нямам и затова съм сложил класически тип, за да се види силуета на лампата - може да се изработи по поръчка, но е много трудно да се открие оригиналния дизайн на стъкленото тяло! Има различни модели на тази австрийска фирма и всяка е повече от уникална и красиво изработена – индивидуален дизайн, разнообразие от модели, стилова тематичност и качествена изработка! Лампата ми е ценна, не се продава обезателно и на всяка цена, не ми е спешно така, че търся много сериозен купувач и да осъзнава стойността на този предмет! Не бих направил абсолютно никакъв компромис и в никакъв случай за цената - под 700лв. не се продава, това и е основната цена и няма вариант да падне под тази стойност, по-скоро над тази цена бих чул някакви предложения! Колкото до възможността да се намери конкретния модел и идентичността и да е на 100%, също толкова запазена е минимална! Поне до този момент, никой не е намерил втора такава лампа, но дори и да се намери то не вярвам да е в "огромни количества". Нека ми пишат или да ми се обаждат само на купувачи със сериозни намерения и отношение, да коментираме нещата! Нищо против нямам антикварите, но да не ми пишат с разни "необосновани" и "смешни" твърдения, цени, или как имали купища от тези лампи! Проучил съм много от моделите на R.Ditmar, останали са само в единични бройки и са изчезнали, специално тематичните им модели като този! Просто този дизайн не е от най-масовите като стъклените модели, които са се ползвали от бабите и дядовците ни и са широко познати на всички!

Ето и малко обща предистория, просто така ....Следствие от двустранните отношение, по онова време, освен политически ( след балканските войни външната политика на България се ориентира до голяма степен към Австро-Унгария), те са се изразявали и под формата на културен и икономически обмен. Открити са в град Русе първите консулства (Русия, Великобритания, Франция, Италия, Прусия, Белгия, Холандия, Румъния, Испания и Гърция), като едно от първите тогава е било именно това на Австро-Унгария, което допринася изключително много за разширяването на търговско-икономическите връзки на града и го прави европейски център на територията на България. Австро-Унгария е имала и ред други интензивни взаимоотношения с нашата страна и във връзка с това културно и икономическо влияние, върху град Русе те се отразяват много положително и качествено, в сферата на - търговията, производството, изкуството и архитектурата. Атмосферата и развитието на града е било изключително и предприемачеството и тесните връзки с Австро-Унгария! Част от всичко това са били вноса на много стоки, пособия е предмети, характерни за културата, изкуството и бита в Австро-Унгария, стилово за наложили осезаем отпечатък върху развитието на град Русе. Тази лампа е само малък пример за това какви са били теченията и стиловите предпочитания в интериора и предметите използвани в бита и ежедневието на по-богатите и заможни русенци по онова време. Подаръци на предприемачи, търговци, банкери и аристокрация от Австро-Унгария. Това е само малка частичка, която показва тогавашния вкус на българската аристокрация, значитeлно повлияна от културния и икономически подем в Европа, „Когато някой пътуваше по река Дунав към Виена, се казваше, че той пътува за Европа.” Елиас Канети, а днес този цитат може да звучи така: „Ако някой пътува надолу по Дунав към Русе, се казва, че той отива в Европа.”

Лазерен принтер: HP Laserjet Pro 400 M401dn, Cf278a - http://dox.bg/files/dw?a=c6367ff2b8

Цена: 400лв

Продава се лазерен принтер, използван е едва два пъти, което го прави реално нов! Видимо е в отлично състояние и е внос от Холандия! Необходимо е да се закупи захранващ кабел (тип захранващ кабел за компютър)! Може да се използва, както в офис, така и в търговси обект - за разпечатване на документи, бланки, фактури и т.н.!

ЛАЗЕРЕН ПРИНТЕР С КАПАЦИТЕТ ДО 33 СТР./МИН ЧЕРНО. МЕСЕЧНО НАТОВАРВАНЕ ДО 50 000 СТРАНИЦИ.

Технически спецификации:

Разделителна способност: 1200 x 1200 dpi, HP FastRes 1200, HP ProRes 1200, 600 dpi

Скорост на печат: 33 ppm Месечно натоварване: 50,000 страници

Вградена памет: 256 MB

Процесор: 800 MHz

Размер на хартията: A4; A5; A6; B5 (JIS) Входяща тава: Tray 1: sheets: 50; envelopes: 10; Tray 2: sheets: 250; Tray 3 (optional): sheets: 500 (optional 500-sheet tray)

Интерфейс: Hi-Speed USB 2.0; Host USB; Ethernet 10/100/1000 Base-TX network; Walk-up USB

Принтерски езици: HP PCL 5e, HP PCL 6, HP Postscript Level 3 emulation, direct PDF (v 1.7) printing

Свързани продукти: CF280A HP 80A Black LaserJet Toner Cartridge; CF280X HP 80X Black LaserJet Toner Cartridge

Тип печат: Laser

Двустранен печат: Да

Мрежа: Via built-in 10/100/1000 Base-TX Ethernet network port Друга информация: 8.89 cm touchscreen control panel, CGD (Colour Graphic Display)

Терморегулиращ вентил - Danfoss Трв, 1бр.: http://dox.bg/files/dw?a=70272da616

Цена: 40лв.

Терморегулиращ вентил - 1бр. (на снимките са два броя, но в наличност е само 1бр., другия е продаден), ново и в отлично състояние! Освен за R12 и R502, могат да се използват и за фреон R134а! Размер на малкия отвор е с вътрешен диаметър на отвора 4,5мм и външен диаметър с резбата 11мм, под негоразмера на отвора е с вътрешен диаметър на отвора 13,5мм и външен размер с резбата 22мм и на входящия отвор в долната част на вентила е с диаметър на вътрешния отвор 12мм и външен диаметър с резбата е 19мм

Електромотор - трифазен, 0,35kw: http://dox.bg/files/dw?a=b1d8e4d89b

Цена: 70лв.

Електромотор, трифазен, 0,35 kW, 1370 об. /мин., тегло 7,1кг. , 1987г.! Електромотора е работещ и в много добро състояние! Може да се използва и за вакуум помпа!

Последно избутана от pablo3 на вт сеп 16, 2014 7:24 pm.