Опел X20DTH - прекъсва като загрее

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

Здравейте на всички колеги. Първо Честита Коледа и весело посрещане на новата година. Така сега на въпроса. Днес ми дойде една Вектра 2000г. X20DTH мотор, оплакванията и са че като загрее прекъсва все едно работи на 3 цилиндъра и гасне. Закачих я на KTS-a грешката която дава е P1220 Регулатор на количеството гориво, не си спомням как точно беше формулирано в ESItronic но беше нещо подобно. Запалихме колата и и пуснах да гледам моментни стойности обороти на помпа - в норма, ъгъл на впръскване 3.5 гр. - в норма, и темп. на охладителна течност и темп. на гориво. Колата работеше на място и нямаше абсолютно никакъв проблем докато не стигна 90 гр. и 44-45 на горивото. Почна да прекъсва на моменти не може да се изфорсира и угасна. По думите на клиента когато се случи това оставя я да изстине и после всичко е нормално докато не стигне пак 90 гр. Когато почна да прекъсва предварението скачаше на място до 5 гр. но го дължа на това че се опитва да я държи за да не угасне. Забравих да спомена че показанията на KTS-a за темп. на антифриза са различни с тези на стрелката на таблото. KTS показва 70 гр. , на таблото бяха под 50 после 90 гр. на таблото под 80. Лично аз не вярвам да е от темп. датчик, по скоро става нещо с електрониката на помпата или студена спойка или някой компонент се влияе от темп. нали нафтата минава точно под платката. Помпата мисля че е прословутата издънка на BOSCH VP44. Колата ще я гледаме повече след нова година, за това някакви идеи от къде да тръгнем или направо да сваляме помпата и да търсим проблема там.

Благодаря предварително на всички отзовали се. :)
veli
КОЛЕГА
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 12:42 am
Местоположение: Хасково

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от veli »

100процента помпа!По точно електрониката и !
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от presko79 »

veli написа:100процента помпа!По точно електрониката и !
Точно.
Бензина е за измиване на дизелови части.
garyo
КОЛЕГА
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 6:30 pm

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от garyo »

имах такъв случай с вектра С но гаснеше при по ниска температура около 70*. помпа.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от rockton »

galin написа: Помпата мисля че е прословутата издънка на BOSCH VP44. :)
Точно тази е помпата и там е "издънката" , според мен ще мре съвсем скоро.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от ivanovbg »

Когато почва да прекъсва лесно ли пали,ако я изгасиш?Провери датчика на коляновия вал,наи добре го замени с нов.Виж и нивото на маслото.Пробвал ли си когато прекъсва да сложиш студен датчик на температурата на антифриза или съпротивление все едно е топъл мотора когато е студена?Имах такъв случай и със студени спойки и нафта в компа-сложи го в хладилхика за 2 мин и пробвай дали изчезва прекъсването.Виж и горивния филтър(задръстен или въздух) и дали пуши тогава.Може и да скапва някоя дюза като загрее,виж дали прекъсва определен цилиндър или е безразборно.Кабелажа до помпата.Ако всичко това е наред може и да е помпа.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от KLESHTITE »

ако пуши е задрал авансатор
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от ifidik »

veli написа:100процента помпа!По точно електрониката и !
другите идеи са излишни.полей помпата с вода и ще видиш,че се оправя за момента.на транзистора му е отлепено крачето.другата проба ,за да се убедиш е:стисни маркуча за излишното гориво с клещи за да вдигнеш налягането в помпата и пак ще заработи нормално
georgi2106
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 2:02 pm
Местоположение: бобов дол
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от georgi2106 »

p1220.регулиране началото на впръскване-виж първо градусите на впръскването 2.5-3.5 вазможно да е и от блока на помпата.но ако е изгармел транзистора би трябвало с kts да показва p1630 магнетвинтил за количества
makaveli70
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:41 pm

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от makaveli70 »

здр.на мен днес ми докараха такава кола само че астра не пали.чета я с теха и ми дава (клапан поток гориво)
georgi2106
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 2:02 pm
Местоположение: бобов дол
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от georgi2106 »

makaveli70 написа:здр.на мен днес ми докараха такава кола само че астра не пали.чета я с теха и ми дава (клапан поток гориво)
клапана между трабичките.наи простия начин за проверка,вместо клапана слагаш крушка 12в.25ват.като вартиш на стартер трябва да примигва.ако не иска тогава е изгармело краиното стапало[един транзистор в ел.блок на vp44]но ако нямаш опит с пояалник и с елктроника не те саветвам да пипаш
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от galin »

Отдавна не бях влизал в форума и виждам че доста колеги са се отзовали за което им благодаря. Сега малко развитие по темата. Колата от около 3 седмици е при нас. Свалихме електрониката първо, направихме я слагаме я пак същата работа, но вече не гаснеше а само прекъсва и то при форсиране. От там свалихме помпата, раздвижен е авансатора, сменени гумички гарнитури, слагаме я вчера на колата и пак същата работа. В момента състоянието и е следното, като вдигне 70 градуса на антифриза и прекъсва когато се форсира над 3000 об. До тогава няма проблем, когато е студена се форсира до прекъсвач върви си набира всичко ОК докато не загрее. Когато я форсираме загряла след 3000 об. около 3100-3300 почва да прекъсва. В същото време не губи обороти помпа ъгъла е около 8.5-9.5 градуса, количеството впръсквано гориво е нормално. Прекъсва но не гасне, връщам газта спира да прекъсва и си работи нормално на празен ход. Гася оставям да изстине паля и няма проблеми докато не загрее. В момента на прекъсване прекъдява черен пушак но връщам газта на около 2000 об. и спира пушенето и си работи нормално. При загрят мотор на празен ход ъгъла е около 3.3-3.5 градуса. Грешката която пише в момента на прекъсване е пак същата P1220. Помпа и мотор всичко е зацепено точно, с блокатори на валовете и помпата. Вече не знам какво да кажа на клиента, не съм сигурен какво точно е, дали помпа или нещо друго. :roll:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от ivanovbg »

Колега имах също такъв проблем и го реших така.Сложих едно съпротивление на темп датчик за 10 градуса и я поткарах -колата загря и не прекъсваше.Дадох колата да им казах да я наглеждат да не прегрее-те я караха само на къси растояния (около10 20 км) и така 1 седмица.Когато дойдоха казаха че не е прекъсвала.Сложих нов датчик и от тогава не е правила проблем.Колата беше на фирма и понеже имат и други коли имах достатъчно инфо.Предполагам че е имала някой боклук или пропуск в клапана за рег на горивото и да се е напаснал.
П.П.За всеки случай виж дали не хвърля и повече масло от турбото и да пали по рано.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от KLESHTITE »

виж дюзи соленоиди лампа пали ли
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
georgi2106
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 2:02 pm
Местоположение: бобов дол
Обратна връзка:

Re: Опел X20DTH - прекъсва като загрее

Мнение от georgi2106 »

колега първо пробваи като изместш ъгала на впръскване с 1 градус на закаснение.в софта[map]е зададено при различни обороти ,натоварване да променя ъгала на впръскване.след сравнение по зададените стоиности на кол.вал и датчика в помпата в компа постъпват данни които не отговаряат по карта.и влиза в авариен режим другия вариант[малко вероятно ама ми се е случвало]ако е правен ремап да се е скапал софта.ако имаш вазможност да го дръпнеш и ми го пратиш ще го прегледам.
Публикувай отговор