проблем с голф3

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
komi

проблем с голф3

Мнение от komi »

Голф3 1.8 90к.с изкарва грешка 2413(пределни стоиности на съотношението на горивната смес ).Ламба сонда работи всички други датчици са в нормите но тази гешка се изтрива и после пак се появява пропушва черно като изфорсирам цетровки и запалителна система са 6 къде може да е проблема?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Измери изгорелите газове - ниво на СО и НС. Провери всички "маси" към двигателя и особенно на ламдата. Ако няма резултат смени за проба контролера.
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Виж дали има захранване на 21пин.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
komi

Мнение от komi »

забравих да спомена че колата е на газ и има монтирани симулатор и емулатор и тук имаше малък проблем със симулатора, въпреки ,че го има компа пак отчита грешка на ламбда сондата а уж е монтиран този който е за вагенгрупата и накрая се принудих да ресетвам компа на всяко палене и това с ламбда сондата се оправи но това с код 2413 си остана ,защото кара по-дълго на бензин пак се натрупва до следващото гасене а това не е решение и ауспоха пак почернява.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от bobolin4o »

Лично аз прекъсвам сондата, докато колата е на газ и досега нямам проблем с Голф 3
Грешка се записва, а именно че сондата е повредена, обаче няма проблеми с погрешна адаптация, освен това няма и лампа да дразни клиента, така че...
но това се отнася конкретно за 3-ката с 1.8 моно...
Пробвай, вярвам че ще си доволен!
Толкова за емулаторите и симулаторите... :lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
komi

Мнение от komi »

bobolin4o написа:Лично аз прекъсвам сондата, докато колата е на газ и досега нямам проблем с Голф 3
Грешка се записва, а именно че сондата е повредена, обаче няма проблеми с погрешна адаптация, освен това няма и лампа да дразни клиента, така че...
но това се отнася конкретно за 3-ката с 1.8 моно...
Пробвай, вярвам че ще си доволен!
Толкова за емулаторите и симулаторите... :lol:
съгласен съм с теб но аз съм измерил ламбда сондата на осцилоскоп и тя работеше перфектно.Преди и аз ги правех както ти казваш но сега им редя всичките неоходими електроники и според мен има нещо в самите симолатори с италианските нямам проблем но това става с българските D&M ако си слагал такива можеш ли да споделиш твоите наблюдения.И от толкова много голфове дето съм монтирал уредби само този нещо се запъна.
dimitar

Мнение от dimitar »

направи си ресет на компа аз прекусвам с едно реле прес контакт постоянното захранване на ecu или кабела за паметта гарантирам че 6те стане
Публикувай отговор