Пак шкода фабия ???.....

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Пак шкода фабия ???.....

Мнение от dexter »

Здравейте, абе дойде една шкода фабиа..не знам коя год. беше сменили мотора с двиг от голф 1.4 94 год, навързали и комп от голф -колкот да запали, и при мен : таблото -не показва температура, контролни на мигачите не светят и др. Рових в ЕТКА в АУТОДАТА в ЕЗИТО ...нема инфо кад отива кабела от датчика за водата-дали в таблото дали в компа и от там в таблото/арматурното/ .Разглобих таблото датчиците за бенз. и вода едни и същи, ...??? ПОДАВАХ /-/ през крушка на всеки кабел..не помръдва датчика за водата???? и за бендзина.. не ??? не се сетих да подавам с /+/ ..Та молбата ми е някой колега знае ли или има ли схеми за тва извращение ФАБИАТА ??? за мигачите маи си изясних-има модул за светлините ..обаче другото - мъгла ! иначе онзи дето връзвал компа хванал крачето дето е за DATA LINK CONEKTOR-маи беше номер26 от компа на голфа и му вързал няква праена джаджа да лъже имото на фобиата щото немало иначе стартер...-явно е имал схеми разбирача..ама се е отказал да го доизкусури? :shock: :oops: :shock:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от mitko »

Тая кола е с вътрешен кан .По него се подава инфо на Приборите от ЕЦУ .Или ЕЦУ което е монтирано няма кан или се шашка от тоя имулатор .

regards
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от dexter »

забравих да спомена че колегата дето преди мен е връзвал компа на WW , е премахнал старият на shkoda, и аз така си мислех заради липсата на комп е . ...ама като немам информациика :x :x :x , даите нещо бе хора..някой линк ..??? Б лагодаря че се отзова поне ти !
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от ivanovbg »

Този стар комп на голфа не може да си комуникира с таблото никога по кан.Решението е отделен температурен индикатор.Схема може да се намери номалко повече инфо за шкодичката че не не са еднакви...Тук ти пращам едно инфо ако е такова таблото http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=27&t=2488
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от sporttech »

.... добре де ... че няма температура ок .... обаче резервоара не минава през ECU-то на мотора ....
.... иначе за температурата .... виждал съм разни дисплеи за вграждане в таблото .... нещо като вагком обаче автономно .... само му закачаш + - К L и може да се настрои да показва каквото искаш ....
ico001
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 1:50 am
Местоположение: Червен бряг

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от ico001 »

да има го инфо борд се казва но колко гориво имаш няма да покаже май :lol:
MOTORSPORT
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:41 pm
Местоположение: LOVECH

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от MOTORSPORT »

Зависи от колата на някой коли нивото на горивото минава през ЕКУТО.За да можем да ти помогнем дай данните на колата или виж в багажника има стикер с кода на двигателя , трансмисията и комплектацията на купето.
Живей за да ядосваш другите!!!
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от dexter »

благодаря колеги, аз проблема го натаманих още като пуснах темата - отделен датчик от УАЗ+ супротивление/което не съм мерил колко ома е , просто ми пасна/ индикацията на мигачите- вградих 2 диода в таблото и ги вързах към тварните кабели....зареждането-отделна лампа ...оборотомер-естественно НЕ, разни други контр. лампи-НЕ , така си отиде. Но питах дали някой няма подробно инфо, 6тот като дойде друга такава да сме в час.....ИНТЕРЕСНОТО- датчика за гориво и темп. датчик бяьа едни и същи/когато разглобих таблото/ та и аз си мислех че бензиномера не минава през компа- значи и темп. треа да е така.????...ама маи не е ..така.. Както и да е клиента го преживя тва и колата си я кара така, все пак той си знае че е омазана работа просто не е трчбвало да се маха стария комп на колата а голфаджииския да се подвърже само за двигателя ! :D :) От цялата работа какво разбрахме...??? че няма много инфо за таа шкода... :D :) :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от ivanovbg »

Днес ми дойде една фабия за диагностика.Понеже и откачах компа реших да видя дали няма да отчете таблото както ти казваш но не- всичко си работеше.Така че проблема е бил в таблото :lol:
Забравих да кажа че на актуални стойности и на актуатора всичко си работеше без компа на колата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пак шкода фабия ???.....

Мнение от dexter »

хм...начи не е по КАН ?? ...на всички входове кум арм.табло подавах/-/ през крушка-не мръдна ни бендзин ни вода! не се сетих да пробвам с /+/...грешно е но се бях отчаял вече....остава да е било развалено таблото. :shock: год. не я записах...той тоа някой ден ще дойде за нещо и пак ще видим........
Публикувай отговор