Пежо 106 - гасне на десен завой

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

Пежото е 106 1.1 HDZ, 92г. Гасне на десен завой. Проверил съм връзките, масите долу на скоростите са перфектни, помпата я свялях и няма видими проблеми. Тя седи от дясната срана и ме съмнява данеби да остава без бензин и да гасне за това, но я вдигах на крика само от дясно, да симулирам завой, но не иска да изгасне. с пълен резервоар прави пак така :roll: Налягането на помпата е 0.9 и седи постоянно :shock:
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от renene »

Виж да няма аксиален луфт на лагерите на коляновия вал.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
makaveli70
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:41 pm

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от makaveli70 »

:lol:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от traqnsavov »

Виж в помпата дали го има пласмасовото съдче и дали сътчето му държи обратното клапанче, тоест като го вдигнеш от резервоара дали се изпразва, не трябва да изтича от него гориво а само да втича в него..

Карам ситроен и съм закъсвал така спрял на една страна. :lol: :lol: поради изпразване на съдчето..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

traqnsavov написа:Виж в помпата дали го има пласмасовото съдче и дали сътчето му държи обратното клапанче, тоест като го вдигнеш от резервоара дали се изпразва, не трябва да изтича от него гориво а само да втича в него..

Карам ситроен и съм закъсвал така спрял на една страна. :lol: :lol: поради изпразване на съдчето..

А защо само на десен завой :roll: А и като има бензин над половината пак гасне:roll: :oops:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от traqnsavov »

Ти ако се доверяваш ная нивомера на ситроен и пежо :lol: :lol:

Напълни го догоре резервоара поне ще знаеш че не е от това, той този бензин пак ще си го изгориш няма да го взема аз де.. :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

traqnsavov написа:Ти ако се доверяваш ная нивомера на ситроен и пежо :lol: :lol:

Напълни го догоре резервоара поне ще знаеш че не е от това, той този бензин пак ще си го изгориш няма да го взема аз де.. :lol:

Да бе вярвам му :lol: като тръгна напред назад и показва ту пълно, ту празно. Интересното е че го прави само на дясно. Смятам че бензина го мъчи, но не мога да мяря налягане в движение - манометъра ми е стационарен - а така ще се види най-добре :roll:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от traqnsavov »

Аз на маята ксара с половин резервоар спрях на ебем страна с дясното задно колело на бордюра после не мога да я запаля :lol: наложи се да всимам крик и да я хоризонтирам... :lol:

Каква е точно причината сондата вместо в средата да я ръгнат на най левият край на резервоара незнам..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

traqnsavov написа:Аз на маята ксара с половин резервоар спрях на ебем страна с дясното задно колело на бордюра после не мога да я запаля :lol: наложи се да всимам крик и да я хоризонтирам... :lol:

Каква е точно причината сондата вместо в средата да я ръгнат на най левият край на резервоара незнам..

Е тук е обратното, в най-дясния край. Клиента я взе да я кара и като дойде пак ще огледам тавичката в резервоара, дали остава горивото в нея :shock:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от rockton »

traqnsavov написа:Каква е точно причината сондата вместо в средата да я ръгнат на най левият край на резервоара незнам..
:lol: -Плод на "гениалната" конструкторска мисъл , на френския "технически гений" :mrgreen:
Ама добре че са френските чикии :oops: осигуряващи постоянен "поминък" на доста от колегите в това число и на мен :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
vdeiov
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 5:48 pm

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от vdeiov »

Опел комбо сьщия проблем,ама завоя е ляв,на газ си няма ядове.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

Абе проблема е някаде в резервоара и най-вероятно помпата прави белите. Остава суха за момент и не качва бензин. Ама трябва да го видя че е така, а при мен не иска да го направи :lol: :lol: :lol:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от ivanovbg »

може и протъркан кабел да го прави -да окъсява на маса,превържи ги със свински опашки да не се опират много и виж дали релето на помпата е закрепено здраво че често пъти висят.Ако е от помпата трябва да го прави на по дълъг завой.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Пежо 106 - гасне на десен завой

Мнение от Jambo6a »

Кабелите съм ги прегледал, доста силно ги дърпах, така че и да е имало някой закъсан в изолациата, би трябвало да се е скъсал :roll:
Публикувай отговор