Opel Frontera 2.2i диагностика

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от vankopestera »

Здравейте, колеги, имам следния проблем - въпросната фронтера е 2001 г. и не мога да я прочета с нищо. Имах сьщия проблем преди време, но тогава нямах OpCom и не се задълбочих много. Сега обаче я мъча и с KTS и с Actia и с OpCom и няма четене. Ровя за схема на компа - никаква информация за този двигател. Някой сблъскавал ли се е с този проблем и дали по принцип са трудни за диагностика или в моя случай има проблем в колата. Не мога да намеря схема та да се забода директно на компа да пробвам.

А иначе проблема на колата е, че сутрин върти повечко докато запали, а понякога и доста трудно пали. Налягането на помпата беше едва 2 бар. - сменихме помпа налягането си стана 3.5 бар. Има подобрение, но пак сутрин пали малко трудно. Съмнявам се за адаптации, но не мога да я прочета.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от ivanovbg »

дюзи,темп датчик?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от Todio »

Виж на "К" линия какъв потенциал има - може да е окъсила. Извади касетофона ако не е оригинален и пробвай. Може да я прочетеш и с мигащ код, но няма живи данни.
sonic
КОЛЕГА
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 10:35 pm
Местоположение: София, Толстой

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от sonic »

Това с касетофона е много добра идея. Само ECU ли не четеш или и другите CU? Има ли АГУ?
Колега Todio , по Autodata на този модел и година не дават мигащ код, или?
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от vankopestera »

Мигащ код 2001 г. нама със сигурност. Дюзи не мисля да има запушени защото в момента в който запали и потегля без вобще да се зачуди. Утре пак ще ми я докарат и продължавам да ровя. Ще ми се първо да успея да я прочета и тогава да мисля какво да я правя. Ако видия зор ще помоля един колега дето има Tech 2 да ми го изпрати и да пробвам да я прочета с него.
А това с касетофона е добра идея и ми се е случвало на други, но ако не се лъжа нещо успях да прочеа - или ABS или AirBag, което би трябвало да значи че К-линията не е закъсила. Но тук е въпроса дали вобще двигателя се чете по 7 краче.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от waseko »

Ako има проблем с д'зите то по скоро е не запушени а някоя да изпуска и да дави и затова да не можеш веднага да запалиш.Поздрав
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от NASKO12234 »

Колега, и в Толеранс и Вивид го дават от компа към диагн. куплонг отиват два кабела - на 2 и 6 пин а АТСа ми го дава да се чете двиг. на 7 пин. В Вивид на 7 пин дават автоматик и имобилаизер :?: 2ри пин отива на B13 а 6ти на F12 в компа. Дано да съм ти помогнал.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Opel Frontera 2.2i диагностика

Мнение от vankopestera »

Тези схеми ги видях и това ме притеснява, че не го дават да се чете по 7 краче, което най вероятно означава, че е някакъв специален протокол и още повече си мисля, че няма да мога да я прочета.

И другото интересно - в Tolerance Data системата я дават Multec S а във Vivid - Motronic 1.5.4.
Още не са ми докарали колата. Като я докарат ще сваля първо компа да видя каква е системата за да разбера на коя програма да вярвам и тогава ще я мисля.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
Публикувай отговор