Форд Фокус 1.8 - прекалено висок разход

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Форд Фокус 1.8 - прекалено висок разход

Мнение от yasser »

Здравейте,
не се занимавам с двигатели и особенно с висок разход, но понеже на клиента му е писнало да обикаля сервизи и всички да му обясняват , че колата е " перфектна" се обръщам към Вас ,по-запознатите дали можете да помогнете с мнение, идея или каквото и да е било стига да е полезно.

Автомобила е Форд Фокус 2001г 1.8 пълна инж.
Разхода в градски условия е приблизително 20/100.
След като е станал този проблем са сменени:
- съедините - почнал да преплъзва
- свещи
- кабели на свещите
- термостат ( последно сменен и от него трябвало да падне разхода по думите на последния който я е тествал и казал, че всичко е наред)

Още не съм я закачал на КТС-а , но клиента спомена , че като са я закачали на диагностики нямало никакви грешки по двг-то.

Можете ли да ме насочите какво да гледам на живи данни и коя пътека да хващам при опита да отстраня проблема.

Благодаря.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Форд Фокус 1.8 - прекалено висок разход

Мнение от ivanovbg »

От моя опит 99% от повредените фордове нямат грешки.Можеш да опиташ след половин часово каране да я прочетеш за грешки, но без да я гасиш.Иначе като за начало можеш да почнеш от ангренажа,актуалните данни по газанализатора, евентуално катализатор.Много оскъдни данни даваш :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
yasser
КОЛЕГА
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 10:43 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Форд Фокус 1.8 - прекалено висок разход

Мнение от yasser »

Благодаря за мнението.

Откровенно казано нямам никаква идея какви още данни да предоставя.
Газанализатор нямам, понеже изобщо не се занимавам с двигатели.
Разполагам с ктс, но преди да съм взел автомобила, за да го тествам исках да споделя за проблема и евентуални насоки за откриване на нередностите.

Работата е там, че човека ходи при един елконаджиа, който прави нещо по автомобила и му казва "колата е ОК" , човека си плаща , зарежда до резервоара, инава около стотина км и после пак на бензиностанцияата, и изведнуж колата "отново" не е супер, после отива при друг, който се занимава с инжекции и така ....... докато вече му е писнало.
tanto67
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 3:59 pm

Re: Форд Фокус 1.8 - прекалено висок разход

Мнение от tanto67 »

yasser написа:Здравейте,
не се занимавам с двигатели и особенно с висок разход, но понеже на клиента му е писнало да обикаля сервизи и всички да му обясняват , че колата е " перфектна" се обръщам към Вас ,по-запознатите дали можете да помогнете с мнение, идея или каквото и да е било стига да е полезно.

Автомобила е Форд Фокус 2001г 1.8 пълна инж.
Разхода в градски условия е приблизително 20/100.
След като е станал този проблем са сменени:
- съедините - почнал да преплъзва
- свещи
- кабели на свещите
- термостат ( последно сменен и от него трябвало да падне разхода по думите на последния който я е тествал и казал, че всичко е наред)

Още не съм я закачал на КТС-а , но клиента спомена , че като са я закачали на диагностики нямало никакви грешки по двг-то.

Можете ли да ме насочите какво да гледам на живи данни и коя пътека да хващам при опита да отстраня проблема.

Благодаря.


Пътеката е осцилоскопа!Проверка на на сигналите от датчиците,ламбда сонда,време на впръскване на горивото,налягане на горивото,регулатор на налягането и т.н.!
Публикувай отговор