FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

Здравейте FIAT fiorino 1.4 кода на мотора е 146D5.000 но в аutodatata ми излиза с 25 пин букса и код 149с5000 а на колата е 35 пинова и по схема пасва точно но SCUDO 1.6 проблема е че не пали или за кратко се появява искра и по същото време дюзата впръсква итогова припуква се едно че са разменени кабелита на цилиндрите , проверени са напрежения , кабели прогонени ,колата не е с делко, сменен crankshaft position sensor и със стария и с новия на живи дани с визата датчика работи, страното е че незаписва никакви грешки, лампата на таблото за ключа си угасва ,значи го познава, компа го отворих никакви пушилки или нередности не видях, в пердишната тема се спомена за изронен зъб на шайбата на вала досто старателно я огледах нямя счупен зъб започвам да си мисля че проблема е в компа, моля за някякви съвети. Благодаря
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от vanelino11 »

Пробвай с извадена ламбда сонда,да видиш дали не е запушен катализатора
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

дори и да е запушен искрата трабва да остава
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от dent »

Датчика за температура на охладителната течност какви стойности дава при диагностика ?? Сравни импеданса му със примерните стойности от ауто-дата.
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

при температура 18 гр. както е в момента е 2.6 килиома но неби трябвало да е проблем за искрата по скоро ще я дави или обеднявя сместа
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от bobolin4o »

Камене, ако си сигурен в захранванията на компа, и на бобината, и на дюзата... както и в датчика на кол. вал; то проблемът е в компа.
Обаче до този момент не ми е попадал прецакан BOSCH Motronic MA1.7
TuningMaster Изображение
0887 704 900
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

да сигурен съм ,захранванията по аутодатата ги мерих ,плюсове минуси от буксата на ЕКЮ-то съм замерил датчици , когато меря на входа на бобината щом получуа сигнал и дюзата впръсква и искра има и колата прикюхва после доста време няма сигнал а и от там искра, днес го закачих и с АТС900 на един колега излезе че датчика на вала неработи а той е нов с уреда му замерих съпротивлението отговаря , а на въртене на стартер прави около 900 и нагоре миливолта, грешката не се чисти, веднага закачих и визата днес вече показа датчика датчика на живи данни го нямя ,кабела на датчика го меря от буксата на ЕКЮ-то имаго. A де :roll:
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от sinigera »

с един спринтер имах подобен проблем с датчик на вала нов и не пали взех втори сащата работа и трети от морга и всичко се оправи номерата отговаряха с оригиналния
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
Chicho78
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 1:48 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от Chicho78 »

Колега три дена бях в твоята позиция на едно рено заради дефектен чисто нов датчик колянов вал на фирма Меат Ендория с един стар датчик проблемите ми се решиха.
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

добре и така да е, но със стария и с новия едни и същи показания на мултицета за съпротивление и миливолтове, а сега от едно работещо браво свалих същия дятчик, и пак същите неща :roll: лошото че ЕКЮ-тата небяхя същите .
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от bobolin4o »

kamen написа:да сигурен съм ,захранванията по аутодатата ги мерих ,плюсове минуси от буксата на ЕКЮ-то съм замерил датчици , когато меря на входа на бобината щом получуа сигнал и дюзата впръсква и искра има и колата прикюхва после доста време няма сигнал а и от там искра, днес го закачих и с АТС900 на един колега излезе че датчика на вала неработи а той е нов с уреда му замерих съпротивлението отговаря , а на въртене на стартер прави около 900 и нагоре миливолта, грешката не се чисти, веднага закачих и визата днес вече показа датчика датчика на живи данни го нямя ,кабела на датчика го меря от буксата на ЕКЮ-то имаго. A де :roll:
Трябва да прави над 1 волт (на стартер), мери с ОСЦИЛОСКОП! Виж на графиката за паразитни импулси или липсващи зъби...
Освен това е важно импулсите да са с положителен фронт, случи ми се с нов датчик менте да са разменени изводите от намотката!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от ivanovbg »

Осцилоскопа му е майката.Имах подобен случай с някакъв фиат, оказа се проблем в контактния ключ. На стартер падаше клема 15 под 8 волта и не четеше датчика. Така че ако датчика си дава около 2 волта от връх до връх на стартер с вярна фаза се закачи на захранванията с осцилоскопа. Тия екута са доста корави.

А имо има ли?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

да има, но ако е то неби трябвало да ми пуска искра понякога.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от bobolin4o »

Някакво развитие?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

Re: FIAT FIORINO 1.4 не пали или припуква

Мнение от kamen »

в друг сервиз :oops: :oops:
Заключено