Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:
nik7dob написа:Без да пускам нова тема,мисля,че ти тук би било подходящо...
няколко черокита вече съм пробвал с CRD през STAR-a и не може,нали уж е мерцедес?
Пробвай да ги прочетеш през 2 пин !Аз го прочетох с CS 7.4 кракнат за К-Л адаптер.На 7 пин сигнал нямаше и почнах да търся ,и на 2пин излезе нещото!?В началото даваше криви данни но скороста на 19200 и тръгна.И аз не знам как и проверих после с КТС и бе вярно?! :shock:
Евала rudoni, успял си с програма, работеща по ISO комуникация да диагностицираш модул със SAE такава!
Оппаааа, то няма как да стане... пин 2 не е свързан с ецу-то, само 7-ми...Нямам думи.

Изображение
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Те това го имам и аз,ама......?!
С нами Бог!

0886 224486
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от KLESHTITE »

утрепа го без бои
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rockton »

bobolin4o написа: Евала rudoni, успял си с програма, работеща по ISO комуникация да диагностицираш модул със SAE такава!
Оппаааа, то няма как да стане... пин 2 не е свързан с ецу-то, само 7-ми...Нямам думи.
:lol: :lol: -В една "притча" се казваше ...-По коледа стават чудеса......- то коледа далече, ама знае ли се , понякога чудесата стават и в друг сезон :idea:
-А и това ECU на "хамруканското дръвце" е напълно възможно да има космическа технология , или пък "шесто чувство"....и да се свързва -комуникира по телепатия! :lol:
Последно промяна от rockton на Пет Апр 12, 2013 7:26 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Ама колеги ,Вие не сте ли се сблъсквали с такива невероятни неща ,че се учудвате?! Срещал съм рязани линии за диагностика ,премествани пинове за диагностика ,извадени лампи за диагностика , извадени бензинови помпи и шунтиран ключ газ-бензин и колата върви на газ ,а се твърди ,че работи и на бензин и разни други джамбазки мурафети за да се излъже нашият неук клиент!А спомнете си Волво В40 къде се диагностира моторът ,навсякъде пише 7 пин, а се чете през 11!Тук не съм търсил защо е така, колата е сдадена ,клиентът доволен и толкова. Аз си знам вече как да си я чета!Преди ми беше мъка.А за протокола -КТС540 отчита протокол ИСО втората версия на ЕБУ.Първата не го вижда даже.
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:А за протокола -КТС540 отчита протокол ИСО втората версия на ЕБУ.Първата не го вижда даже.
Нали и аз това казвам! Протоколът е ISO и няма как да е на 2 пин. По-скоро ти си се объркал - то и 7-ми пин си е втори, ама от другата страна :lol: . Другото - дори и да си се сблъсквал с УМИШЛЕНО разменени пинове на диагностичната букса - това дава ли ти право да твърдиш, че на друга такава кола К-линията на мотора е ТОЧНО ЕЙ ТАМ?!? Щото така излиза по твоите думи.
Що се отнася до Волво-то и KTS-а, току що мина едно V40, К-линия 11 пин, L-линия 15 пин, автоматично определени при това! Така че, стига си писал глупости!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор