Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rangel1 »

rudoni написа:След емулиране през реле на допълнително съпротивление машината вече пали!
Остава въпросът за диагностиката!Обръщам се към всички колеги (тунери ,хакери ,диагностици и т.н) с питането за този джип : може ли , ако му резна диагностиката след ЕБУ и връзката с CAN веднага-директно към ЕБУ, да му направя К диагностика (директно за ЕБУ) по ISO9141-2 както е за този мотор?Ако някой е провил тази гимнастика ,нека сподели,моля!Диагностиката става по КАН и е ограничена по живи данни!\а те ме интересуват най много!
Ти си гений колега :idea: ,резни да видим кво ша стане :roll:
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от vampir »

rangel1 написа:
rudoni написа:След емулиране през реле на допълнително съпротивление машината вече пали!
Остава въпросът за диагностиката!Обръщам се към всички колеги (тунери ,хакери ,диагностици и т.н) с питането за този джип : може ли , ако му резна диагностиката след ЕБУ и връзката с CAN веднага-директно към ЕБУ, да му направя К диагностика (директно за ЕБУ) по ISO9141-2 както е за този мотор?Ако някой е провил тази гимнастика ,нека сподели,моля!Диагностиката става по КАН и е ограничена по живи данни!\а те ме интересуват най много!
Ти си гений колега :idea: ,резни да видим кво ша стане :roll:

пази боже ...... :lol:

стига с тия простащини
защо просто не си купиш подходящия уред
със сухо дупе риба ли ще ловиш
ако аз бях на мястото на клиента това реле щеше да ти е в дупето вече
:mrgreen:
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ralderon »

Колега vampir, нали се сещаш, че преди да намокриш дупенцето, някога е било сухо.. не всеки има възможност за дилърски диагностики, не всички са като кан клип и лексиа с евтини аналози! Няма как да започнеш да се занимаваш с автомобили и веднага да наръсиш маса пари за всички маймунки. Днес едно, утре - друго! А ти самият с всички устройства ли разполагаш, или си ограничил автопарка си до 1-2-3 марки автомобили?
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от vampir »

ralderon написа:Колега vampir, нали се сещаш, че преди да намокриш дупенцето, някога е било сухо.. не всеки има възможност за дилърски диагностики, не всички са като кан клип и лексиа с евтини аналози! Няма как да започнеш да се занимаваш с автомобили и веднага да наръсиш маса пари за всички маймунки. Днес едно, утре - друго! А ти самият с всички устройства ли разполагаш, или си ограничил автопарка си до 1-2-3 марки автомобили?
разполагам с почти всичко за което може да се сетиш и още малко повече
правя предимно три марки автомобили другите ги гоня освен ако не са на приятели
винаги си купувам правилните инструменти и не правя компромиси с труда си и качеството

по тези марки мисля че мога всичко , или поне така си мисля :mrgreen:
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ralderon »

Браво!...
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от plamenpenisa »

vampir написа:
ralderon написа:Колега vampir, нали се сещаш, че преди да намокриш дупенцето, някога е било сухо.. не всеки има възможност за дилърски диагностики, не всички са като кан клип и лексиа с евтини аналози! Няма как да започнеш да се занимаваш с автомобили и веднага да наръсиш маса пари за всички маймунки. Днес едно, утре - друго! А ти самият с всички устройства ли разполагаш, или си ограничил автопарка си до 1-2-3 марки автомобили?
разполагам с почти всичко за което може да се сетиш и още малко повече
правя предимно три марки автомобили другите ги гоня освен ако не са на приятели
винаги си купувам правилните инструменти и не правя компромиси с труда си и качеството

по тези марки мисля че мога всичко , или поне така си мисля :mrgreen:
кои са тези марки да знаем вече да пращаме само при теб хората да си ги ремонтират....
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rangel1 »

Ако са ваз,газ и заз ги мога и аз :lol:
Но ако са бмв,марцедес и всички останали :idea: Еми евалла :!:
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от vampir »

rangel1 написа:Ако са ваз,газ и заз ги мога и аз :lol:
Но ако са бмв,марцедес и всички останали :idea: Еми евалла :!:

80% BMW , 20% Mercedes и VAG

сервизът ми не е голям и е лесно да изпълня капацитета му на 150 % примерно
така като имам възможност за подбор на автомобилите и клиентите ми е лесно да подържам високи цени близки до на дилъра
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Защо модераторът не се е намесил все още? Непълен акаунт!От къде си бе дзверо! Наемаш ли се да отремонтираш ЕБУ на тоз джип?И ако да - дай координати да ти го пратя и представи предложение за оферта!
Аз толкова мога на село!Ела на село да те видя!Аз също мога в голямото село!
С нами Бог!

0886 224486
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rangel1 »

Брей ако беше от русе щях да ти вкарам оферта да даваш 30кинта надник да ти паля печката и да опъвам кабелите че на мойте колеги в русе им се виждат много парите,искат за 30лв да флашвам и да правя механика на коли 2012година по 20 часа на ден :lol:
Извинявай колега рудони че ти осрахме темата :oops:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Не е проблем!Виждам ,че има много ербапи тук!Ама дали не са виртуални?!В нашата гилдия им викаме книжни инженери(китайците -книжни тигри)!Двигателя и управлението му е МБ.Защо не се пробваш да му оправиш ЕБУ?!Чакам оферта!
С нами Бог!

0886 224486
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от vampir »

rudoni написа:....
1.спиш много далеч от курника ..... проблема изобщо не е в това дето искаш да ремонтираш :idea: :mrgreen:
2.и в големите села има селяци които ремонтират по твоя начин :lol: така че не се успокоявай със селото си
3.прочетох някои твои мнения в други теми ......... много си зле честно...... не всичко е опел корса от 1993 :mrgreen:
4.не съм учител ама имам по-високо и качествено образование относно автомобилите от теб и по кетапи и на практика
5.не ме карай да се представям виртуално ..... аз не искам ти да ме познаваш :!: който трябва ме познава също така и аз него
6.cheroci се пише CHEROKEE 8)
7.аутокома как е трие ли грешките :?: :mrgreen:
8 имам приятел китаец жена му се казва Хуй-Хуй ( това не е майтап ) :lol: до сега не съм посмявал да я нарека по име :lol:
9 сполай ти
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ogromnii »

цялото отяждане не го схванах за какво е :shock:
и според мен проблема едва ли е еку, ама нямам по добра идея и си трая :)
отрязването на диагностиката и извеждане на друга такава независимо дали е ефикасно или не ми се вижда варварско, ако колата отиде в друг сервиз ще има тежки благословий
в крайна сметка който плаща поръчва музиката, jeep имат оторизиран сервиз в бг, нарича се "балкан стар", предлагат оригинални резервни части и сервиз по правилата на производителя. клиента избира къде да си поправя колата :!:
аутоком чете и трие "грешки" не по-зле от всички други тестери при 90% от автомобилите, за повече - повече :mrgreen:
все още не съм виждал тестер който да умее да смени счупени сервомоторчета на парното през диагностичната букса, за да не свалям таблото, така че издигането в култ на разни апаратури ми тъпее :mrgreen:
всеки може да си оборудва сервиза/гаража както прецени :) а доколкото схващам целта на форума е да си помагаме
много е лесно да ругаеш че тоя който е правил колата преди теб е егати тъпака, ама като видиш една дрънкаща незатегната гайка и осъзнаеш че никой не е пипал колата след теб, разбираш че и ти си егати тъпака, точно същия като онзи когото напсува вчера :!:
на когото не му се е случвало, явно е сбъркал мястото, трябва да си пусне регистрацията за одобрение от админ във форума на богоподобните :lol:
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rockton »

-За написаното по горе от колегата ogromnii, мога да кажа само едно, - Браво - хвала, -вярно и точно до последната запетая.
-Колега ogromnii ,жалко че не се познаваме лично за да ти стисна ръката и поздравя за поста ти - евалла!!!
-Аз нямаше да имам нервите и стилът, за да изпиша толкова точно и премерено нещата относно колегиалноста и т.н.... штях да нагрубя някоко неумишлено.......-затова и не пиша!

Поздрави на всички и респект за колегата ogromnii.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от bobolin4o »

Много нещо мога да изпиша, обаче ме мързи. Всеки от писалите има право в това, което е написал!
Обаче не е по темата!

По темата - не мога да си обясня защо трябва да се реже КАН-а и къде точно ще се "боде" ИСО-то; и защо по дяволите трябва да се прави това! От практиката, дали по КАН или по ИСО кодочетецът ми показва едни и същи неща (говоря за марки и модели, на които са изпълнени и двете комуникационни линии). Така че, колега Рудони, проблемът не е в КАН-а, а в Аутокома! Просто толкова си може на тая кола.
За решението на конкретния проблем - има ли значение как е решен, ако резултатът е удовлетворителен за клиента и не пречи на сигурността на движение? Смятам, че не!
Престанете да спамите темата или ще я заключа... Така или иначе казусът на Рудони е решен.
Ако пък някой знае конкретната причина за точно този проблем - да напише!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор