Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ivanovbg »

Не е хубаво да се караме. И защо ли си мисля че колегата Рудони не е мерил всичко? Примерно връщащото на дюзите и клапана на стартер. Дали се появява управление на дюзите и при какво налягане?Абсолютно нормално е да пуска управлението при по ниско налягане в рейла като е по топла колата. Лек пропуск в някоя от дюзите и исканото налягане не се достига, съответно компа не пуска дюзите и колата не пали. Та цялата игра е в недостатъчното налягане. При бутане пали защото скоростта на кол вал е по висока и .... Все пак е само един обикновен мерцедес с тъпо ЕДЦ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Благодаря колеги Бобо,Ралдерон ,Иванов и всички съпричастни към проблемът!Колата е била в "Балкан стар" и за 150лв диагностика и разни разпечатки -нищо!!!Аразходите за 600км?Проблемът го реших ,но това не ме удовлетворява в името на науката и знанието!Мерил съм всичко с осцито и параметрите са задоволителни (като тези от разпечаткитена Балкан стар) .Питането ми бе за диагностиката през буксата по ИСО ,защото КАН не дава пълна информация.За това исках да резна кабела на ИСО към 16 пин буксата и да диагностирам по К-line директно там ,до ЕБУзащото смятам ,че линията да буксата е прецакана.Пример -при ВАГ при неправилно свързано радио няма диагностика!
За това потърсих мнението Ви , защото някой може би го е правил вече и да си даде препоръките и насоките за да не избуша нещо! Е това е! А то стана еднааааааа!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ivanovbg »

Търсиш под вола теле. Проблема не е електрически.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от plamenpenisa »

развалихме хубавия бой със скандал....
аз подкрепям колегата рудони :)
важен е крайния пезултат
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Колеги ,да се отчета.След проверка на обратките се установи сериозно пропускане от 5 дюза!И става еднаааааааа! :mrgreen:
Дайте акъл как да я сваля без да барам мотора драстично!
С нами Бог!

0886 224486
sati
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 10:16 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от sati »

Без да свалиш мотора не става колега.
sati
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 10:16 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от sati »

И да го откачиш от тампоните пак не стига разстоянието.
YuliGeorgiev
КОЛЕГА
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 8:12 pm
Местоположение: Varna

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от YuliGeorgiev »

На моя направих следното:
- ъглошлайф отрязох ламарината където седи чистачката(много трудно се скъсаха точковите заварки),после ламарината я захванах с болтове и към нея основата на рамото отново с болтове(малко силикон по краищата да не тече върху дюзата) и вече имаш монтажен отвор не само за 5-та но и за 4-та дюза.
Но все пак това ми е личния автомобил :oops:
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от presko79 »

YuliGeorgiev написа:На моя направих следното:
- ъглошлайф отрязох ламарината където седи чистачката(много трудно се скъсаха точковите заварки),после ламарината я захванах с болтове и към нея основата на рамото отново с болтове(малко силикон по краищата да не тече върху дюзата) и вече имаш монтажен отвор не само за 5-та но и за 4-та дюза.
Но все пак това ми е личния автомобил :oops:
Не вярвам клиента да иска да сваля двигател.Идеята ти е добра ,остава Ердони да го убеди.И въобще да сваля всички дюзи .
Бензина е за измиване на дизелови части.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

Благодаря! Тя вече е отрязана до 4 дюза в Балкан стар и ще продължа и до 5 ! Много сте готини!Успех и много парички в джобовете на всички!
С нами Бог!

0886 224486
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от VOLUMAX »

rudoni написа:...........
Чудя се колега , какви са тези вашите клиенти толкова търпеливи ?
Заради една дюза .... диагностики , закачанки , рязане на диагностични линии , релета , съпротивления , ремонт на компютри :?: :?: :?:
Ами ти си си изгубил минимум 4 часа само в този форум само с тази кола ( пък то една колаааа :lol: )
Ако беше се позамислил малко , и да послушаш съвета на, някои колеги досега да беше го забравил този проблем !
Нищо лично , просто ми направи впечатление .
Поздрави !
КТМ is the BEST fuck the rest !
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от nik7dob »

Без да пускам нова тема,мисля,че ти тук би било подходящо...
няколко черокита вече съм пробвал с CRD през STAR-a и не може,нали уж е мерцедес?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от ivanovbg »

Еми то си е ясно, говорят на различни езици - мерцедесите на немски , а черокитата на индиански. То само в България има обучение на майчин език :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от rudoni »

nik7dob написа:Без да пускам нова тема,мисля,че ти тук би било подходящо...
няколко черокита вече съм пробвал с CRD през STAR-a и не може,нали уж е мерцедес?
Пробвай да ги прочетеш през 2 пин !Аз го прочетох с CS 7.4 кракнат за К-Л адаптер.На 7 пин сигнал нямаше и почнах да търся ,и на 2пин излезе нещото!?В началото даваше криви данни но скороста на 19200 и тръгна.И аз не знам как и проверих после с КТС и бе вярно?! :shock:
С нами Бог!

0886 224486
Disconnected
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 6:56 pm

Re: Jeep Grand cheroci 2001 2.7 CDI

Мнение от Disconnected »

С риск да изям "ху*" ама да правиш само с диагностика дизел - специално такава система и като се обатачиш да не провериш дюзите дали държат налягане - клапана също е все едно да си настройваш сателитната чиния а пък да нямаш телевизор. Така, че да ви кажа нещо много просто - технологията без знание е като лазер без посока. Много амбициозно но безцелно.
Публикувай отговор