cayenne steering angle

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

cayenne steering angle

Мнение от ogromnii »

проблема е следния:
колата не е имала проблеми до един момент. след това отведнъж -голяма аларма :)
оказа се скъсан кабел на управлението на релето което дава контакт, след възстановяването повечето неща тръгнаха но: възд. окачване и абс мрънкат че нямат сигнал от ъгломера на волана, с него нямам връзка, а централния модул мрънка за дейта бъс??
въпроса ми е самия сензор към кой модул е свързан физически, как мога да го проверя, хрумват ли ви някакви идеи за възможен източник на проблема че аз зациклих :evil:
едва ли се е скапал сензора, макар че не е невъзможно, мирише ми на проблем с комуникацията, ама знае ли човек?
на таблото светят жълти удивителна в дясното полукълбо :) и символа за волана в лявото :( ползвам ваг-ком който не е точно за тая кола, ама това имам :)
отворен съм за всякакви идеи :)
много добре би било колата да стане утре :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: че излизам в малка отпуска
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: cayenne steering angle

Мнение от ogromnii »

оказа се адаптация. защо преди адаптацията не го виждаше изобщо??
всяка кола с нрава си :mrgreen:
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: cayenne steering angle

Мнение от nik7dob »

на ауди А4 2003 същия (цензора) Набива грешка за сенсзора на волана,че няма захранване,викам си какво стана сега.Айде да врътна едно кръгче,пък после ще го мисля.И О чудо,лампата изгасна,грешката изчезна.Много ВАГ-ове са ми минали и всички пишат,че няма адаптация,ама такива странни изложения.... както каза колегата,всяка кола с нрава си :)
Countach
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 6:59 pm
Местоположение: PB

Re: cayenne steering angle

Мнение от Countach »

nik7dob написа:на ауди А4 2003 същия (цензора) Набива грешка за сенсзора на волана,че няма захранване,викам си какво стана сега.Айде да врътна едно кръгче,пък после ще го мисля.И О чудо,лампата изгасна,грешката изчезна.Много ВАГ-ове са ми минали и всички пишат,че няма адаптация,ама такива странни изложения.... както каза колегата,всяка кола с нрава си :)
То на А4 след всяко откачане на акумулатора я записва тая грешка, и като покараш малко лампата гасне
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: cayenne steering angle

Мнение от nik7dob »

Днес на А8 D3 2006 4.2 след какви ли не ремонти (откачане на акумулатор) си записва същото - че няма захранване на Steering Angle-a,а не липса на адаптация.Колата не съм я въртял,защото е без брава едната врата,като се сглоби тогава,но съм убеден,че е същото като А4-та.
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: cayenne steering angle

Мнение от Cho4o »

Изображение
Autotronics Service
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: cayenne steering angle

Мнение от nik7dob »

И какво трябва да значи това,Чавдаре?
Публикувай отговор