Kango 2006 pp-sensor

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dent84
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 8:16 pm

Kango 2006 pp-sensor

Мнение от dent84 »

Колата е канго 1.5dci, от време на вре и светвал "чека". Според собственика като светнел чека усещал понижена мощност. При диагностика имаше грешка: DF071 Track1 pedal sensor circuit,Coherence. След като разглобих и почистих пистите спря да записва грешка за около седмица и после пак!!! Смених педала за газта със нов и пак записа същата грешка след 5-6 дена. Дайте идея нещо в инсталацията ли е или ECU-то се шашка ?
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от karamilev »

Мисля че това не раздела за този въпрос,но те админите ще я преместят. А по въпроса,сърбал съм я тази попара..... пред педала на спирачката има една зелена букса,разкопчей я и напръскай хубаво с контактен спрей.Ако можеш леко и натегни пинчетата и проблема изчезва.За да си подсигуриш направи го и на буксата на педала.Успех!
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
dent84
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 8:16 pm

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от dent84 »

Тази зелена букса е в купето така ли? Утре колата ще е в сервиза и ще пробвам.
Благодаря за съвета!
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от nik7dob »

Това ли било? Пежо 206,307... колко такива са ми минали с тази грешка.Сменяване на педали и какво ли не,други колеги споделяха за екранизация на кабели и какво ли не... ех тази вода
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от karamilev »

За 206 и 307 не мога да кажа дали е така,конкретния ми опит е с канго 1.5 дци
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
dent84
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 8:16 pm

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от dent84 »

Буксата е частично ампутирана и кангото засега върви.
Искрени благодарности за съвета и споделения опит!
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от chorni »

Тази попара със същата букса и аз съм я сърбал... Сега имам два нови случая с Мицубиши Колт. Две различни коли еднакви симптоми-и дветае записват проблем в педала на газта(ел.). Из нета логиката води към него,но практиката показва,че след смяна с нов педал, след време кода за повреда е същия . Контактен спрей също не помага...Най-вероятно е някаква детска болест....
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от rockton »

chorni написа:... Сега имам два нови случая с Мицубиши Колт. .
-Кой "Colt" по точно , и коя година? Ако е дизела с трицилиндровият комън рейл на "Мерцедес" и цялостно окачване на "Смарт"!!!! То това не е никакво Митсубиши, дори и емблемата му не е "диаманта"!
-Това е адово изчадие, сътворено от напушени Холандски гейове в бившият завод за сглобка на Митсубиши в град Борн! И тъй като нидерландските недоклатляци си правеха ,те' -точно тези "съчинения" под въздействието на... "-звездите ми го говорят"..-демек "транс и опиянение", навместо да спазват технологията и неоспоримото качество на Митсубиши, то преди година и нещо, фирмата Майка от островите, затвори фабриката и я продаде на "нискоземното" правителство! За символичната сума от ЕДИН долар-и загуби от 380 милиона!,, като заяви че в европа повече няма да произвежда автомобили!!!
- :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

редакция!!!!! качвам тук http://dox.bg/files/dw?a=60139b9afd няколко снимки правени от мен с едо допотопено фото :mrgreen: за качеството на снимките се извинявам, а за "евро-осраното" качество на "трите диаманта" да се извиняват холандските напушени кавалжии! :lol: :lol:
Последно промяна от rockton на Пет Мар 15, 2013 6:49 pm, променено общо 2 пъти.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
chorni
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 6:59 pm
Местоположение: Гарга баир

Re: Kango 2006 pp-sensor

Мнение от chorni »

За съжаление и двете са бензинки,едната е 1.5-107hp,а другата е 3 цилиндъра 1 литър,близки години. Не съм на зор просто споделям впечатления... А с тези "напушени диаманти" не съм се сблъсквал(пази боже).
ТОК ПО ТЯЛОТО !!!
0887 704 129
Публикувай отговор