1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ivanovbg »

Те хората отдавна са си го казали - мачка, пичка и елхичка...

Но в интерес на истината на доста такива сме сменяли/ремонтирали турбини и досега не е имало такъв проблем. Може би защото профилактично правим по 4-5 дупки Ф10 в катализатор, дпф. А на някои направо вънка. Като се преебе турбото маслото къде отива? И господ не може да го изчисти после от там.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от rangel1 »

Не му разбирам много на англииския но не скивах нищо фрапиращо и интересно в бюлетина :roll:
Просто агрегата е върхово изцеден и съответно е претенциозен към смазването ,което му трябва масло фул синтетик (и тъй като всичко е менте желателно да се сменя на 5000км) пък и явно филтъра му е с доста малко микрони и бързо се задънва и отам задънва и филтърчето към турбото и т.н...................
(всъщност забелязвам че повечето колеги и магазинери въобще не обръщат внимание на пропускателна способност на филтрите ,щом се навива е тоя :lol: (затова и преебават делфита системи защото при тях е не повече от 2микрона))...................
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от DK1 »

Колега karamilev действително има дюза която изпуска,ще я оправя,махам катализатора и цедките на захранването на турбото,всмукателната система и ЕГР са изчистени,чакам новата турбина и монтирам иии......се надявам всичко да е ок.Между другото колата е на 90000км и е с 10W40 което според мен е целият проблем,явно е доста капризна от към масло и филтри както казва колегата rangel1!
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от plamenpenisa »

DK1 написа:Колега karamilev действително има дюза която изпуска,ще я оправя,махам катализатора и цедките на захранването на турбото,всмукателната система и ЕГР са изчистени,чакам новата турбина и монтирам иии......се надявам всичко да е ок.Между другото колата е на 90000км и е с 10W40 което според мен е целият проблем,явно е доста капризна от към масло и филтри както казва колегата rangel1!
колега червено ли е пежото??? :lol:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ogromnii »

ivanovbg написа:Те хората отдавна са си го казали - мачка, пичка и елхичка...

Но в интерес на истината на доста такива сме сменяли/ремонтирали турбини и досега не е имало такъв проблем. Може би защото профилактично правим по 4-5 дупки Ф10 в катализатор, дпф. А на някои направо вънка. Като се преебе турбото маслото къде отива? И господ не може да го изчисти после от там.
след същият случай със същото пежо помих катализатор и филтър около час, тече каквото тече, след това на диагностика показа 0% запушване на дпф, филтъра е отваряем и се мие лесно, махането е индианска работа, а ако е толкова зле продават нови.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ivanovbg »

Клиента винаги има право - като иска да няма - махаме!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ogromnii »

клиента има право да страда, да слуша, и да плаща. други права няма :mrgreen:
ако иска да си маха катализатора му бия един шут в дебелия гъз по посока ем комплект например, там ще го обслужат с охота :lol:
олигофрени всякакви, ако поиска 19" джанти на тико ще му сложиш ли?
аз ще го пратя да си играе
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ivanovbg »

Всеки си има метод на работа. Важното е накрая да има за масата достатъчно, щото тоалетната си чака :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
DK1
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 1:38 pm

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от DK1 »

За сега най-важното е колата да няма този проблем,пък масата и тоалетната после :mrgreen:
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от karamilev »

DK1 написа:Колега karamilev действително има дюза която изпуска,ще я оправя,махам катализатора и цедките на захранването на турбото,всмукателната система и ЕГР са изчистени,чакам новата турбина и монтирам иии......се надявам всичко да е ок.Между другото колата е на 90000км и е с 10W40 което според мен е целият проблем,явно е доста капризна от към масло и филтри както казва колегата rangel1!


И да не оправиш само проблемната,всички за да няма след 5 хиляди км следваща.След изпускаща дюза задължително ново масло и някаква химия за почистване и пак ново масло,но каквото трябва!Това е гаранция за поне 30хил безпроблемна работа на турбото :lol:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от ogromnii »

сещам се за още един лесен и евтин начин за справяне с проблема, маха се турбото вместо катализатора, а може и него, и колата пак кара нали?
ако съм станал досаден със излиянията си в подкрепа на чистия въздух ми направете забележка и ще престана, ама тия лай.. ги дишаме всички, не виждам смислена причина колата да се преработва от евро4 на евро0, не катализатора и филтъра за твърди частици са виновни да се чупи турбината, просто трябва да се отстрани причината :P
успех :)
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от mafiota »

Ето и нещо от пежо форума :
Цък-1
Цък-2
Изображение
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 1,6 HDI чупи турбини като бясно ?

Мнение от steich »

Според мен е задължително да се провери и софтуера, че ... напоследък "майстори" много.
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Публикувай отговор