Проблем с VW Polo 1.2

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
ivo75
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 6:43 pm

Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от ivo75 »

Здравейте, колеги! Купих си кола от шурея :) VW Polo 1.2 2002г. Със светеща лампа на Check Engine-а като го попитах той каза, че светел заради ламбда сондата и каза, че не е проблем. Нямах никакви проблеми карах си го без проблеми, но онзи ден едвам се прибрах от София до Пловдив почна да прекъсва като оборотите на свободна скорост се меняха от 7500 на 5000 и т.н. двигателя не работеше добре на кръстовищата давах газ, за да не гасне. Четох няколко материала в нета и най-вероятно ламбда сондата е за смяна. Вие какво ще кажете, утре ще я карам на диагностика, ама нещо не им вярвам на тия. Забравих да кажа, че колата гореше масло, но смених маслото от синтетична на полусинтетична и спря да гори. Явно това горене на масло е прецакало сондата. Това е за сега, очаквам съвети.
Countach
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 6:59 pm
Местоположение: PB

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от Countach »

ivo75 написа: утре ще я карам на диагностика, ама нещо не им вярвам на тия.
щом не им вярваш почвай я сам
ivo75
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 6:43 pm

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от ivo75 »

Countach написа:
ivo75 написа: утре ще я карам на диагностика, ама нещо не им вярвам на тия.
щом не им вярваш почвай я сам
Сам ако можех нямаше да я карам на диагностика. Ставаше дума, че няма сервиз на VW, а едни с компютър се опитват да правят "диагностика"
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от ogromnii »

закарай я в порше.бг, те са оторизиран фв сервиз
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от ralderon »

ivo75 написа:
Countach написа:
ivo75 написа: утре ще я карам на диагностика, ама нещо не им вярвам на тия.
щом не им вярваш почвай я сам
Сам ако можех нямаше да я карам на диагностика. Ставаше дума, че няма сервиз на VW, а едни с компютър се опитват да правят "диагностика"
Баси колко надменно... някакви се мъчат да правят диагностика. Купувай си едно кабелче за 30-40 лева, нета и почвай да си правиш сам, като не вярваш на тея "аматьори". От такива клиенти ми се повдига, чесно. Извинявам се, че съм толкова груб ама си е баш така!
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от arabiata »

Щом не им вярваш на 'тия',тогава я закарай на дядо Николай /пловдивския владика/ надявам се поне на него да повярваш,той ще я оправи :lol:
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от nik7dob »

Колега Ralderon,не трябва да ти се повдига,а да съжалиш човека,че сам не може да се види от страни колко му е интелигентността и покритието,което мога оприлича на "новозабогатели селяни",ако знаете историята и поуката от нея.Към клиента,който смята,че ще намери перфектното решение на проблема си като се ровне в търсачката и попадне на място където хората знаят и могат да му оправят колата,но той е толкова надменен и тъп с извинение,че не може да се усети че това са така наречените от него "тия" и които с това свое изказване принизява с нещо едва ли не незаслужило да живее същество.Аз също съм от "тия" дето ходят с лаптоп,но на мен хората ми вярват,защото те не са като тебе,уважаеми господин с Polo 1.2,купувайки си кола от шурея,смятайки че няма да останеш прецакан,е господинчо - прецакан си,още с първите 7 годинки от възпитанието ти.Бих те помолил сам да си изтриеш профила и да си караш колата прекъсваща,защото "тия" могат да ти вземат 50-100 лв. и в замяна,да си караш спокойно колата,но ти си Бай Ганио,който си мисли,че всеки иска да го излъже,а сам живее в една своя голяма лъжа.Ralderon,извинявай,вече и на мен ми се повдига. Към "тия" - оставете лаптопите и хванете големите гаечни ключове.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от nik7dob »

Забравих да добавя: убеден съм,че в момента,в който господина е писал темата си е изпитвал неописуемо удоволствие и гордост,когато е използвал местоимението "тия" ,а ако не може да ме разбере,нека напише в гугъл какво означава "местоимение" убеден съм,че ще научи нещо ново,което учи навярно и неговия син или дъщеричка в момента.
ivo75
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 6:43 pm

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от ivo75 »

Аз само не разбрах защо се сърдите толкова смешно ми е като ви чета постовете. Един от вас споменава някаква поговорка хайде и аз ще кажа една "гузен негонен бяга". А защо не вярвам на такива самоуки "майстори" като вас, защото преди 2 месеца закарах колата на диагностика и "диагностика" нищо не можа да ми каже само мънкаше и си взе 20лв. Не казвам, че всички са такива, но 90% са си самоуки и работят на принципа проба-грешка. Като гледам само за една процедура например за смяна на акумулатор има няколко стъпки т.е. трябва да се чете поне 2 страници, не вярвам повечето от ВАС да са чели всичко. Сега ще почнете ама как така си сигурен, че не сме чели и т.н. просто си спестете приказките. А и хората вярват във вас защото няма сервиз на близо сигурно, хайде още една поговорка: "удавник за сламка се хваща". Хайде за сега толкова и по-споко :).
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с VW Polo 1.2

Мнение от bobolin4o »

ivo75 написа:Аз само не разбрах защо се сърдите толкова смешно ми е като ви чета постовете. Един от вас споменава някаква поговорка хайде и аз ще кажа една "гузен негонен бяга". А защо не вярвам на такива самоуки "майстори" като вас, защото преди 2 месеца закарах колата на диагностика и "диагностика" нищо не можа да ми каже само мънкаше и си взе 20лв. Не казвам, че всички са такива, но 90% са си самоуки и работят на принципа проба-грешка. Като гледам само за една процедура например за смяна на акумулатор има няколко стъпки т.е. трябва да се чете поне 2 страници, не вярвам повечето от ВАС да са чели всичко. Сега ще почнете ама как така си сигурен, че не сме чели и т.н. просто си спестете приказките. А и хората вярват във вас защото няма сервиз на близо сигурно, хайде още една поговорка: "удавник за сламка се хваща". Хайде за сега толкова и по-споко :).
Сега... "колега", тук не се толерират такива като теб.
Форумът е за колеги - "майстори, като ония". Не може да очакваш адекватни отговори на въпросите ти, зададени по начин, който говори за негативното ти отношение към нас. Вземи си наистина някаква апаратура и си направи сам "диагностиката".
Вярвам, че темата е изчерпана и освен язвителни постове от теб и от нас, по същество нищо няма да се напише.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено