Peugeot 307 1.6 2001г не реагира на педала за газ

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Peugeot 307 1.6 2001г не реагира на педала за газ

Мнение от stefo »

Лъвчето спира да реагира на педала за газ когато си реши.Когато дойде при мен работеше идеално.Изтрих каквото има записано и казах на клиента да се обади при проблем.
Като гледах обаче живите данни забелязах,че на throttle status изписва invalid value.Нямах време за изследване на проблематогава.
Човека звъни вчера и вика изчезна газта.Отивам,закачам аутокома и код P0121 и не реагира на педала.За беда заработи педала и не можах да изследвам какво се случва.Дроселната клапа е нова ми се струва, вероятно сменяна преди продажбата.
Премерих всичко с осцилоскопа, няма проблеми. На живи данни throttle status изписва invalid value, и като подавам газ се променя на idle или full load,понякога out off idle и това се случва при едва подадена газ и леко помръдване на педала.
Ъгъла на дроселната клапа се отчита от компа плавно, напрежението от другия потенциометър на дросела, каквото го вижда компа такова го вижда осцилоскопа.Интересното е че и на пълна газ при леко помръдване на педала throttle status може да смени всичките режими.
Така и не разбрах въз основа на какво ЕКУ определя throttle status. Сигналите са перфектни като ги меря с осцилоскопа.
Позачистих буксите,постегнах пиновете, колата при мен се държи перфектно с изключение на throttle status.
Ако някой е имал сблъсък с такъв Лъв моля да сподели опит или даде насока да го боря.
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Peugeot 307 1.6 2001г не реагира на педала за газ

Мнение от renene »

Това е софтуер колега или компа е пълен с вода.Пращай човека в пежо за ъпдейт.
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
Публикувай отговор