Nissan Primera 2.2 DCI тресе

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от sagemmyv65 »

Здравейте колеги,

Мъча се с една Primera P12 2.2 DCI. На празен ход тресе мотора много здраво. Особено се усеща тресенето вътре в купето. Това се е случило след като е била в друг сервиз и са пипали турбото. Мисля, че са раздвижили геометрията, понеже преди е пушила черно при ускорение. Сега няма черен пушек. Предположих, че дифтунгите на дюзите са проблемни и ги смених, обаче освен разликата, че вече не хвърчи масло на отворена капачка за маслото друга разлика няма. При ускорение се забелязва шум като от двутактова машина (вартбург). Тази вечер я закачих на аутокома, обаче точно за тази кола няма диагностика и гледам че на X-Trail има същия двигател и взе че я прочете. Единствената грешка е P0301 Correction Cyl3. ? Много странна грешка, предполагам, че аутокома не я чете правилно. Корекции на дюзи също не се показват. Аз съм се насочил към проблемна дюза и утре предполагам ако ми остане време ще ги вадя пак и на проверка или с втора ръка ако намеря за проба. С друга дюза ще работи ли мотора без да вкарвам кода на инжектора ? Маховик предполагам не е понеже с натиснат и пуснат съединител все така си тресе равномерно, а и не се усеща вибрация в педала. Моля споделете ако имате предположения от какво друго може да тресе.
Поздрави
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от stoqn »

Колега провери обратното с колбичките вероятно е 3 дюза както ти казва диагностката .Ако от турбото са я изрязвали за проба да не е изскривила някоя бела и от 3 цилиндър да има проблем буталото да е слязло надолу.Успех:)
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от sagemmyv65 »

Тази работа с колбите трудно ще стане колега, понеже са вътре под капака на клапаните. Обратното е навързано също вътре под капака и излиза само 1 тръбичка от капака и всичко се плацика в масло. И аз си мислих че нещо са я омотали ако са я форсирали много.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от ivanovbg »

Пробвай да запушваш дюзите с малка съчма от лагер.
Така ще разбереш коя е.
После ги разменяш за да видиш дали цилиндъра е добре и евентуално сменяш.
Или отваряш мотора :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от KLESHTITE »

маховик
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от Sofeto »

Аз казвам дюза, но първо премери обратното с колбите. Лесно ли пали? Бързо ли изгражда налягане? Играе ли налягането на запален мотор?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от rudoni »

Ако имаш технически стетоскоп можеш да "чуеш" дюзите преди да влязат тръбичките в капака.Много добре се чува горивото как тече и ударите на отварянето.Така ще ги елиминираш като проблем и ще търсиш другаде.Ползвай метода диференциална диагностика.
С нами Бог!

0886 224486
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от sagemmyv65 »

Остана неразгадана. Върнах я на клиента понеже напираше повече от нужното.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Nissan Primera 2.2 DCI тресе

Мнение от rudoni »

Има и такива моменти!Продължавай напред!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор