ABS -A4 QUATRO голям грездей

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от dexter »

Отново удрям на камък със замяна на АБС контролер, Не ще да се прекодира!!! Колата е Ауди А 4 куатро 2.5 дизел 2001 год. ръчна кутия . Имам записани данните от стария контролер който от време на време даваше грешка комуникация с двигателния ком. SOFT CODING 04455 Workshop Code 06435 , пита ме за LOGIN CODE -09355, него го вадя от разни таблици от упътване за ваг пробвах и с 09555, вадя го по инстукцията на самия ваг по модел , двигател и ск. кутия. Най вероятно бъркам Login Code , четох...дават някква табелка отзад до резервната гума с модела спирачки модела двигател и кутията, това се гледа по таблиците за логин кода но при тая кола е скъсана табелката :oops: Пробвах и с аутокома не става пробвах няколко логина според таблиците ...нищооо, възприема ги записва софт кодинга в основния прозорец на ваг-кома но до там , върна ли контакта се изтриват. Изобщо не влиза в обучаване на волана. Някакви идеи да има някой???
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от KLESHTITE »

сигурен ли си че с тази кодировка е работил абса
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от KLESHTITE »

а като върнеш стария какво става
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от bobolin4o »

Сигурен ли си, че "новият" ABS е подходящ?

P.S.
Мисля, че заглавието на темата е малко по-емоционално от необходимото...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от dexter »

Да новият абс е със същите номера като стария, връщам стария но не приема кодировката правя го по следните стъпки http://www.youtube.com/watch?v=G7YRiVYrLjo със стария имаше проблеми при каране даваше грешка за комуникация между моторния и абс при каране след около 10-15 км, при връщане на контакт се оправяше .
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от plamenpenisa »

обади ми се ще го оправим....
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от dexter »

Пламене , аз ти звънях в понеделник ама не вдигна . Току що го оправих обърнете внимание в клипа онзи като кодира /stering angle sensor/, вкарва /login kode/, ама внимателно погледнете кой,/ login code/ вкарва....!!!!!! Вторият /login code/ се явява / code-recode/ и се появява долу в диалоговата кутия като препоръчителен код И Е РАЗЛИЧЕН ОТ ПЪРВИЯТ ЛОГИН КОД. Този логин е различен и не се вади по таблици а излиза ако ти е верен първият логин иначе го няма в прозортеца !! Хоп и готово :D ........ГОЛЯМ ФИЛМ .. :mrgreen: като няма кино в нашето село така е :mrgreen:
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от madfos »

Значи във видеото точно и ясно е обяснено, кое как се прави и вади.
Login и Coding се вадят от таблици.
Лично аз се борих с такова Ауди от същата година, но автоматик.
Под ръка имах Аутоком и се справи перфектно.
Там има таблици за Login и Coding, също така ти казва да въведеш код 40168 за базова настройка.
При ваг кома е същата работа, само трябва да си сметнете кодовете, които са показани във видеото
постнато по-нагоре в темата...
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от dexter »

Да бе , и с аутокома става ма стига с тоя аутоком вече, нали не сме аматьори....затова с VCDS. Да ти кажа честно при мене с аутокома тоя път не става...има нещо с колата, днес покарах светва за миг тракшъна и изгасна, записа грешка -powertime data bus. .... Ъхъ.. ' ... Да живе Аутокома и всички монтьори дето си имат само него " ХАХАХАХА :mrgreen: Добре че написах преди 2 год за Аутокома :lol: да съм жив и здрав брато!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от ogromnii »

вчера се занимвах с един хюндай гец с изгоряла контролна ламбда и умряли кабели на свещите, четох го с 3 различни програми и най- коректен беше аутокома ;) , другите даваха много интересни интерпретации ;)
също преди време сменях помпа на един шаран, базовата настройка с аутоком е песен, с вагком трябва четене, четене, кое на кой канал.... а в аутокома е като за юзъри, кратко ясно и удобно.
нямам желание да съм ходеща енциклопедия, което ми е удобно си е удобно...
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от madfos »

И аз го имам Аутоконя от 2 години някъде.
Няма да казвам колко пари съм го плащал тогава...
Циганите и те вече са с Аутокоми и напредвад бързо, даже си го обръщат на турски,
че не могат да се справят с българския превод :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от waseko »

madfos написа:И аз го имам Аутоконя от 2 години някъде.
Няма да казвам колко пари съм го плащал тогава...
Циганите и те вече са с Аутокоми и напредвад бързо, даже си го обръщат на турски,
че не могат да се справят с българския превод :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И тук ли ще ни претопят...
Disconnected
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2008 6:56 pm

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от Disconnected »

dexter написа:Да бе , и с аутокома става ма стига с тоя аутоком вече, нали не сме аматьори....затова с VCDS. Да ти кажа честно при мене с аутокома тоя път не става...има нещо с колата, днес покарах светва за миг тракшъна и изгасна, записа грешка -powertime data bus. .... Ъхъ.. ' ... Да живе Аутокома и всички монтьори дето си имат само него " ХАХАХАХА :mrgreen: Добре че написах преди 2 год за Аутокома :lol: да съм жив и здрав брато!
е как като не сме аматъори - VCDS , аз защо си мисля, че като не сме аматъори - VAS. А пък и за крива ракета - прав космос няма.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от ivanovbg »

VAS-a е за аматьори. С него само преписваш от етикета и всичко е само next :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ABS -A4 QUATRO голям грездей

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа:VAS-a е за аматьори. С него само преписваш от етикета и всичко е само next :lol:
В случая предпочитам да съм аматьор с VAS, отколкото професионалист с VCDS и YouTube... :lol:
Офтоп:
Само да споделя, с KTS не ми се е налагало при прекодиране на ABS да гледам какво пише на стикера в багажника. Избираш си типа и комплектацията на автомобила и готово. Не че не ми отказа де, на едно просто А3 - 2004 година, да кодира ESP модула де... Там и VCDS-a не помогна, щото било Long coding, пък VAS-a пожела интернет връзка... Накрая го кодираха във фирмен сервиз....
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор