1.9 асз

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

1.9 асз

Мнение от haripotar »

здравейте, моля за помощ, при диагностика (с аутоком) на сеат ибиза в двигателя няма грешки с изключение на това 65535-"системата е ОК(ако проблема остава,проверете контролния модул или захранването до него), на ваккома на старата 1.9ка сам имал подобен случаи при който се оказа маркуча към мапа спукан, ама тва е пд, мапа е в интрекулера и си работи :( ?
не се забелязват аномалии докато се кара колата...
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: 1.9 асз

Мнение от ipivan »

Ами карай си тогава!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

е то аз си я карам :) но цялата кола е един мои експеримент... и исках да знам от какво може да записва тази грешка защото като написах няма симптоми при каране по скоро имах впретвид, не че няма тя има какви ли не понеже колата е модифицирана от мен :) но поне си мисля, че проблема не е в тази грешка ... ама може и да греша, сеатчето е с хибридно турбо, компресорната му част е от бмв 530 с втори челен интеркулер от фабия рс, зададено и е искано налягане 2,85 абсолитно или 1,85 искани стойности на дебйтомера са 850 при всякакви обороти (това с цел да не отваря агр) ама си мисля, че това е един от проблемите защото колата по някога върви зверски друг път само ръмжи и нищо (при 2рия случай се чува и силно свистене от турбото) вапреки втория кулер, лятото съм виждал температура на входящия въздух 105 градуса :( сега като е студено времето колата като не е влязла в работна темп прекъсва много после се оправя, горивото е увеличено с 85% над стандартното... ама ме изумява има гориво (чак пуши на неизгоряла нафта) турбото прави пикове над 2 и слиза на 1.8 и колата не върви :( когато реши тя само тогава тръгва .... дали грешката ми не е в постоянно зададените искани стойности за въздух ? Грешката която изписва е само тази....
Много ще съм благодарен ако някой ми подаде жокер, защото вече половин година се боря с тази кола :(
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

Тази грешка показва че мапера не е наред :lol: Смени го и ще си тръгне колата :idea:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

абе, то тва е от ясно по ясно, защото мапера съм аз и това е първата кола на която аз лично се гавря с картите и :) на мен ми е от ясно по ясно за мапера, ако беше читав нямаше да пича тук :D но къде може да съм збъркал, пипал съм исканото налягане на турбото, горивото и програмираните стойности на дебитомера, които са 850 при всякакви обороти един от така наречените мапери ми каза така да ги направа ама дали там не е грешката, дали нетреябваше направо да изключа софтуерно дебитомера (ама да не стане да харчи 100 на 100)
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

Ми аз като гледам какво си писал ... не ти е ясно как и защо работи двигателя, а си тръгнал да тунинговаш. Първо прочети за отношението въздух гориво, после прочети кое как се управлява и ... те така.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

а ас па като гледам ти какво ми пишеш на теб па хептен не ти е ясно хахах мен ме познават :) първия косуарт на божурище кога още в бг лада седмица се приемаше за вървежна кола :) нашата правеше 12ки да тогава софтуера ми го правеше една извесна ни на всички фирма а всичко друго (механиката ние) а сега ме упрекваш, че искам да се науча .... ако няма кво да ми кажеш не ми пиши не ми обяснявай какво знам и какво не защото аз съвсем не съм сигурен ти какво знаеш :) тая с прочети тва или онова в някоя друга тема, на мен може да ми кажеш прочети еди кои си линк който е свързан с проблема ми, защото з това пиша тук
И сега като се зачетох пак в одговора ти ми стана ясно, че идея си нямаш защо се дават такива стоиности на дебитомера за тва ми пишеш за саотношения разни :D и кога отваря егра и защо такива а реалните какви се и каква е връзката с смесообразуването и защо свети чек при изключен егр :D :D :D :D ще помоля някой дето е в час ако може да ми даде наока къде да търся грешка АМ НЕ ТИ бих му бил признателен ...
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: 1.9 асз

Мнение от rudoni »

Леле,още един Вундеркинд който да спори с Иванов!Колега, поне го уважавай заради годините му!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

haripotar написа:а ас па като гледам ти какво ми пишеш на теб па хептен не ти е ясно хахах мен ме познават :) ...
Искарах 8 години тук : http://www.heed-auto.com/index.php?opti ... &Itemid=54 да се занимавам с подобни глупости. От два месеца напуснах и пак ме викат от време на време. Принципно нищо не знам, но поне съм късметлия и всичко ми става от първия път :lol: :lol: :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

незнам на колко години е а и не го познава, просто попитах а тои започна да ме обвинява, иванов извини ме че съм попитал не съм вундеркин ако бях нямаше да упра до иванов хахахха
ето ми го въпроса формулиран правилно ако имате желание ми отговорете ако някои реши пак да ме упреква по добре без отговор, та исканото количество въздух на празен ход ми е колкото при пълна гас 850 защото при стандартното както беше и с тва турбо егра се щеше да с е отворен защото винаги щеше да е над исканото но дали не съм збъркал че неувелочих исканото примерно при 4к оборота защото сега си е 850 при 900 при 4 к също което е колкото стоковото иначе исканото налягае е вдигнато и го достига горивото също ама какво се случва като надхвърли два пъти искания въздух при 4 к оборота ? а егр няма
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

ако си там ме познаваш и ас трябва да те познава ас съм от надежда и съм служител на еуратек в хеад ползвам добра отстъпка ма се самнявам
колко кончета беше синиото сироко и как са постигнати
ако разбулиш мистерията и за маздата ще е добре защото на приказки е страшна ма никои не я е виждал в действие казано честно дргапауар в момента са класи над хеад
Последно промяна от haripotar на Нед Дек 29, 2013 10:01 pm, променено общо 1 път.
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

Всичко се постига с много пари, а не старт от скрапа. Може и да се знаем - бях диагностика там.



Според теб какво би станало ако дишаш когато седиш толкова бързо и дълбоко, колкото когато тичаш с пълна сила? Пробвай да си поемеш бързо 20 пъти дълбоко въздух с пълни гърди и виш как ще се почустваш.

А и откъде да знам кой е софтуера, по кои адреси и карти си пипал...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

виж някои каза че си бил на години а ти каза, че си бил диагностик сега диагностик там е едно младо момче ицо всички го знаем а ако си този за които си мисля ... (работеше в тва хале зад приемната, дето е стенда за геметрия в дънуто му )не се обиждай ма един диагностик там на около 50 беше тогажа преди няколко г му карах една алфа гтв 2 турбо и ми каза че щтото прекъсва трябва да сменя кабели свещи бобини и половината кола и пак нямало гаранция а кат я раглобих се оказа скъсана шшонка на коляновия вал и колелото мръднало еи тогава започнах сам да се уча на диагностика иначе работата ми е само механик .... дано не си бил ти....
тогава купих от вас една употребявана генерация от кри до край която впрочем не пасна точно били сте я свалили от неква дет сте и сложили спортна би трбвало да помниш ...
а иначе въобще не ми стана ясно нищо от отговора ти не съм казал че съм запушил колектора а попитах каква е зависимуста от зададените стойности на дебитомера и реалните какво се случва кат се надхвърлят освен че отваря егра (ако го има) а в моя случаи кат се надхвърлят двапати ? не се сърди просто ако си този за който се представяш ти е ясно че няма училище за това а и няма и каде да се чете за учене съм учил иначе нямаше да ме вземат ваопще в еуратек ама тези неща никои не ги прпудава за жалост
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: 1.9 асз

Мнение от arabiata »

Краси,не му се връзвай.Само му виж правописа и не се занимавай.Май чисти плаца на шкодите.
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

ха точно ти си :D краси страхотна диагностика ми беше направил :) а ти защо ме обиждаш нямаш идея какво права там :) краси си затрика маи щото тогава направих проблем и маи се сети и говоря с факти а ти от каде ме познаваш кога точно видя и дали някога въопще си влизал в еуратек за да знаеш какво правя а относно препинателните знаци не претендирам за професор аз съм автомонтьор :) освен това не пиша молба за постъпване на работа ....
нямам нищо против Краси просто се дразня когато на въпрос ти се отвръща с някаква смрад кои какво знае кои какво чисти еми нали за тва са форумите или сега трябва да си го извадя за да си го мера с вас за което желание нямам, като нямате желание неодгоеваряте ако пък се сетите каква е разликата между форум и чат и естествено знаете отговора бих бил признателен да ми отговори някои и така след това бих му позволил да ме упреква чв знам по малко от него :) и ако се наложи ще чиста неговия плац за да се науча на това което незнам
и не е до пари защото турбото само на тази кола струва колкото 4 ремапа на дино в маднес или дагпауар които впрочем с техните старт от скрапа :) се са пред хеад
последно питане че ми дотегна вече не е забавно написал съм какво съм променил дали грешката е там където си мисля или е другаде и какво значи грешката от първия ми пост
поздрави
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
Заключено