1.9 асз

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

Вероятно аз съм бил, макар че миналата година ги направих :D Алфата не помня, но и тя трябва да е била доста "пипната" щом съм те отсвирил или е била друга причината(примерно Ицо да ми е казал да я гледам за слава). Както и да е.

Примера ти го дадох за да разбереш какво се случва когато искаш и получаваш. Нали знаеш приказката : Внимавай какво си пожелаваш, че може и да го получиш. :wink:


И няма какво да четеш грешки - или няма никакви(какъвто е случая при теб) - или са неадекватни след софтуерната ти намеса.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

haripotar написа: последно питане че ми дотегна вече не е забавно написал съм какво съм променил дали грешката е там където си мисля или е другаде и какво значи грешката от първия ми пост
поздрави
Не съм се крил, но това не е чат да съм постоянно тук.
Така въпроса ти е некоректен.
Коректно е да сложиш тук двата файла или частта в която се съмняваш и ако имаме ищях да ти отговорим.

За грешката ти писах в предишния пост.

Абе в Еуратек няма ли кого да питаш? :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

ей напуши ме сега един смях :) за пипането е вярно в хеад я мериха 380 коня на колелата а в овардраив 340 и няколко което е мн странно явно и диното си е бошлаф ама ми е смешно защото сега номерата от тая алфа са в багажника на сеата а тя отдавна е претопена тая кола излезе 20 бона и замина за скрап никога алфа вече преди нея имах редица коли които одържаха и се продадоха за доста прилични суми ама ей тази алфа ми разгони фамилията а сегашния сеат го права по проект на овардраив имат такова дизелче 240 на колелата (продава се в мобилето лесно може да се намери) всичко е направено като на техния ама софтуера не баш :) но аз съм упорит и все някога ще стане :)
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: 1.9 асз

Мнение от rudoni »

Синко,изброи ми няколко действителни процеса от работата на ДВГ!Че гледам много ги бараш!поне два (2) ама не копнати от нета, щото щете уловя и реномето ти е по дяволите!
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: 1.9 асз

Мнение от Ilko »

Чета, че се "дрънкате" за някакви глупости...
Конкретно на въпроса от началото - не е проблем това, че иска постоянно 850мг. МАФ-а.
По-важно е какво мери реално, пък ти не казваш въобще работи ли по Маф колата или си го изключил. От софтуер няма как ту да върви ту не без някаква закономерност. Овен ако не върви, при някакви точно определени условия - примерно темп. на входящ въздух, темп. на гориво и други извън норми.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

haripotar написа:ей напуши ме сега един смях :) за пипането е вярно в хеад я мериха 380 коня на колелата а в овардраив 340 и няколко което е мн странно явно и диното си е бошлаф ама ми е смешно защото сега номерата от тая алфа са в багажника на сеата а тя отдавна е претопена тая кола излезе 20 бона и замина за скрап никога алфа вече преди нея имах редица коли които одържаха и се продадоха за доста прилични суми ама ей тази алфа ми разгони фамилията а сегашния сеат го права по проект на овардраив имат такова дизелче 240 на колелата (продава се в мобилето лесно може да се намери) всичко е направено като на техния ама софтуера не баш :) но аз съм упорит и все някога ще стане :)
Гаранте за това съм те отсвирил. Писнало ми е от такива дето само хвърлят разни части по колата пишат разни софтуери,правят се на много знаещи и после плачат че не им работи колата като хората. Е затова напуснах от там, и не само аз...

Та да ти кажа, отиди в Овърдрайв, плати си(предполагам че лесно ще се разделят със софта за около 500лв и си карай колата със здраве, защото разочарованието остава дълго след удоволствието от ниската цена..
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: 1.9 асз

Мнение от rudoni »

hari potar къде изчезна?Очаквам отговор или се обучаваш посред нощи?
С нами Бог!

0886 224486
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

какво ренуме бе кжи процеси, защо трябва па на теб да т се доказвам ти ми кажи какво да направя за да си оправя колата за да си вдигнеш твоето реноме ама ако даржиш да се изпитваме ае са ти ми обясни как се сменя семеринг на колянов вал на бкд без да гледаш в нета на колко ниутун метра се стягат ролките на ангренажа на вак двигателите ? даори може да ми обясниш как се сменя правилно целия ангренаж ? може още да ми обясниш 2литровите помпадиузи що тресеха толкова много ? може да кажеш как им се регулират диузите ? или как се настроива прваилно от гаиката клапан за геометрия кажи ми още примерно 1752 на турбо какво означава ? или с какво и как се сменя правилно масло на дсджи ? караи по ред после питаи :) един тъп вапрос как се изправя алуминиева джанта без риск да я счупиш и един още по тъп как би подходил да подмениш предни турсиони на ижвко примерно ае професоре караи по ред после питай ако искаш ползвай и нета :D и пак пиша че съм механик не диагностик но бас ловя че няма да ме затрудниш за разлика от ас теб маи :)
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

Ilko написа:Чета, че се "дрънкате" за някакви глупости...
Конкретно на въпроса от началото - не е проблем това, че иска постоянно 850мг. МАФ-а.
По-важно е какво мери реално, пък ти не казваш въобще работи ли по Маф колата или си го изключил. От софтуер няма как ту да върви ту не без някаква закономерност. Овен ако не върви, при някакви точно определени условия - примерно темп. на входящ въздух, темп. на гориво и други извън норми.
Като гледаш какво пита мислиш ли , че знае какво е направил? :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

краси лесно ще се разделя 500 лв не са кои знае какво все пак цената на колата ще е над 10 бона а е купена за 4 и още толко са вкарани в нея просто ми беше интересно да се науча и ще го направа и недеи така коя от вашите коли може да се кара всеки ден :) или само на репатрак особенно вашите рядко изкарват дори края на класа .... камоли по улиците нищо че ми пишеш с много пари даже непомня да не са останали някога здрави се диференцял ли глава ли ще отлепи се нещо .... а па на външен вид са си истинска скрап ... виж хората как го правят на косио аудито примерно ....
краси и ас като теб щех да дам 3 бона за кабели и жици а ти не си прозрял скъсана шпонка тогава тоя 6так ако беше ударил клапани щех да оставя колата на ицо да ми смени кабелите и да ми я върне здрава аз му казах тогава то за тва са ти дали старт сигурно се пак аз не съм диагностик ма ти претендираш че си :) кои знае още колко подобни... щом обвиняваш че клиентите са ти виновни
Последно промяна от haripotar на Нед Дек 29, 2013 11:35 pm, променено общо 1 път.
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: 1.9 асз

Мнение от rudoni »

леле,този наистина се мисли за вундеркинд!Колеги пазете се от него,той е опасен за вас и вашетореноме! Клиенти ,бягайте докато не са ви сасипали колите!
С нами Бог!

0886 224486
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

абе колега ас се чудя кви комплекси избиваш а ти си от село крумовграт ли е кво е там чисти си чукчетата и наковалните на жигулите и си трай ае ного ви здраве на всичките професори
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 1.9 асз

Мнение от ivanovbg »

haripotar написа:краси лесно ще се разделя 500 лв не са кои знае какво все пак цената на колата ще е над 10 бона а е купена за 4 и още толко са вкарани в нея просто ми беше интересно да се науча и ще го направа и недеи така коя от вашите коли може да се кара всеки ден :) или само на репатрак особенно вашите рядко изкарват дори края на класа .... камоли по улиците нищо че ми пишеш с много пари даже непомня да не са останали някога здрави се диференцял ли глава ли ще отлепи се нещо .... а па на външен вид са си истинска скрап ... виж хората как го правят на косио аудито примерно ....
Ако можеш, моля пиши с по-малко правописни грешки и с правилна пунктуация.
Ако не можеш, здраве да е.

Колкото до ученето - трябва си теория. При 85% повече гориво колко повече въздух трябва да вкараш за да изгори като хората и да ти даде исканата сила? Иначе правиш само пушек.
А най лошото е че не знаеш какво се случва, а само гадаеш по субективните ти усещания.Когато се сменят повече части по хардуера, промяната на софта на диното си е наложително за добър краен резултат. То може и по улицата, ама ...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: 1.9 асз

Мнение от rudoni »

Ти, или не разбираш на кой свят живееш или си абсолютно куку!?когато аз съм правил коли и съм се състезавал, ти дори не си бил в тестисите на баща си!Защо това отношение?Прочетохте тук- таме в нета за коли и станахте големи разбирачи?!Айде стига ,бе! Отговори ми на питането-посочи ми 2(два)действителни процеса от работата на ДВГ!
А защо съм в Крумовград -на почивка синко,на почивка!Да си правя кефа!
С нами Бог!

0886 224486
haripotar
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: 1.9 асз

Мнение от haripotar »

а извинявам се ако те засегнах явно си на преклонна възраст защото аз съм на 39 как с тая пенсия ходиш по почивки бе маи ме послъгваш нещо :) кажи само двутактов четититактов двигател за кои процесите :D веднага ги пиша след като ми отговориш когато ламбда е равна на 0 сместа как се нарича :) с тея глупости са ми пълнили главата 4 г в вилхелм пик и 5 в меи ама пак не претендирам че знам за разлика от теб :) може да ми изброиш 7те вида инжекциони по бош в развитие :) или типовете ваздушни възглавници нали всичко това и е в спецялноста :) ае чети и в нета да видим какво ще намериш - НИЩО или знаеш или не опиши идеалния горивен процес (това се прави с няколко цифри) иделаната форма на горивна камера може да ми обясниш и за дебитомерите как се изменят с времето ? ет ти наи тапия въпрос дето и въпреки жигулите трябва да си наясно, как точно работи диференцяла (цяла дипломна работа съм писал на тва) бас ловя, че на половината вапроси нямаш отговор :) забавен си, разликата от по младите и по старите е в количеството налична информация и ти тръгна да си го мериш с мен по нанагорното :) може би можеш да си го мериш заради по голямата практика но не го доказваш ...
прочети въпросите ми от двата поста и може да поиташ за това което не знаеш а аз няма да те упркна но за разлика от мен дето питам на теб комплексите и криворазбраното достойнство ти пречи да се развиеш а човек се учи докато е жив
Краси е прав, че незнам кво съм направил с софтуера ма е защото искам да се науча, знам кжо трябва да стане ма незнам как да го направя ама и вие незнаете в което няма нищо лошо ма с това отношение е се едно един луд коментира друг луд колко е луд
ако зададеш въпрос в американски форум, ще ти отговорят
ако зададеш въпрос в руски форум, ще ти отговорят на въпроса с въпрос
ако зададеш въпрос в български форум, ще те обявят за идиот

извод: за какво ти е телевизор като не пушиш
Заключено