Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

Мнение от stoqn »

Клиента се оплаква от този пушек и миризма на неизгоряла нафта.Колата е 2,0/16 V -136 коня 2005 няма ФАП.Проблема е от няколко месеца.Пали от ряз .Свещите му са ги проверили и са ги сменили всичките.Проверих дали релето ги управлява добре е температурен датчик добре.Оплаква се че понякога леко мени обороти но когато е идвала при мен да я закача винаги е била добре.Гледах стойностите на налягането на рейла колебае се около 20-30 бара което е добре.Извадих регулатора минах го на ултразвук видимо беше добре.Измерих обратното на дюзите перфектно равни .Дюзите са Сименс пиезо казаха ми че вероятно разспръсквачи на дюзи.Ходил при колеги затапили ЕГР нищо не се променило въпреки че лятото са го вадилии почиствали.Нов горивен филтър като загрее е добре миризмата я няма.На диагностика днес беше топла когато дойде имаше само грешка ЕГР може би дето са го затапили .Двигателя е като на Пежата.Чета я само с Аутоком не излизат корекций на дюзите да видя дали някоя е проблемна.Колата не харчи масло сменя го на 15000км не мърда.Колата реално според собственика е на 131000км .Не е закупена от Бг.Къде тестват или оправят пиезо дюзи Сименс.Звънях в АВЕЛ Пловдив казаха че нямали части за Сименс и не ги правили .Идеи колеги някакви може ли по друг начин да замеря тия дюзи и ако трябва да сменя проблемна ако има.Опитах през Пежо същия мотор не чете.Благодаря предварително
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

Мнение от Mitaka12 »

Тия дюзи са голям дънер. Най-вероятно проблема е в тях ( ако разбира се си сигурен, че другото е наред ), а проблема е, че не се ремонтират ( доколкото знам ). Бош подлежат на ремонт, но тези - не.

Ако можеш да видиш корекцията на всяка една, ще е най-добре ( макар че си направил теста за излишно ) и ще разбереш със сигурност, къде е ключа от палатката :)

Успех.



Поздрави
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

Мнение от nik7dob »

На този мотор няма корекции.И през DICE диагностиката,която си е дилърската на волво няма корекции.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

Мнение от vrm »

и аз залагам на дюзите,верно е че са дърво,и то от скъпото :D имал съм съштия проблем,4 нови и колата запя.ма клиента проплака :D,пробвай на обикновен стенд напъни ги на 300/400 бара и виж дали ше просълзят,след тва пробвай с леко почукване по корпуса на дюзата,ако е на ред двете камери си противопостявят и не може да отвори,стои затапена,ако не е би трябвало да просълзи,тъпо ама в холандия не намерих де да ги тествам смятайте.
90% от проблема е от последния ремонт!
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Волво V50 2,0 D сутрин пуши сив пушек

Мнение от arabiata »

Колега,и аз мисля че проблема е в разпръсквач.Ако не ти се занимава с демонтаж-монтаж сложи му добавка ProTec.Ефекта ще е осезаем.Успех!
Публикувай отговор