Опел Астра висок разход на бензин

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

Колата е Астра 2000 г. 1,6 m.i. - Multec FV2
Колата дойде с висок разход на гориво и нестабилен празен ход така е дошла от Германия.
Свещите съответно черни от ауспуха пуше черно сякаш колата е на въглища.
Ламда сондата си показва, че сместа е богата опитва се да я обедни и впръскването пада до 0.1 ms. даже от време на време спира да подава гориво, но интересното, че компютъра показва понижаване на времето за впръскване на горивото но дюзата остава отворена според мен прекалено дълго понеже може да преброят впръскавания около 1-2 на секунда (интересна работа). Налягането в колектора е 300 - 320 hPa - в норма.
Сменена е дюзата и ламбда сондата без резултат.
Датчика на КВ е сменен понеже със стария стробоскопа ми спираше да работи при подаване на газ.
Ангренажа също е проверен.
Вече незнам какво може да е изпуших и я оставих за утре .Остава да е ЕКУ-то.
Някакви идеи от къде може да е тоя преразход.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от ivanovbg »

Налягането на бензина колко е? Аванс?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

Налягането на горивото е 1.2 бар. а аванса е между 5 -7 градуса .
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от stoqn »

Колега ако 1,6 MI e моно наляганетио трябва да е 0,76 ако е пълна трябва да е 2,5 с вакуум 3 бара без вакуум ако има обратно на шината на инжекторите ако няма обратно демек еднопроводно захранване е 3,9 бара.Вероятно е сложена помпа за пълна инжекция а колата ако е моно и и трябва 0,76 регулатора не може да го свали .Стисни обратното когато мериш налягането ако цялото налягане отиде на над 4 бара вероятно помпата е за пълна инжекция.Помпата за моно пълното и налягане не е повече от 2-2,5 бара.Ако пълното налягане на помпата отговаря за моно значи вероятно има шайба вътре в клапана която натаяга регулатора и вдига налягането .Налягането трябва да е 0,76.1,2 бара е много.Успех дано съм бил полезен и ясен :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от ipivan »

Понякога превърта шайбата на КВ.Тогава ангренажа е добре ама.......газоразпределението не!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от rudoni »

Колега ,кой мотор е ?(код)
С нами Бог!

0886 224486
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

stoqn написа:Колега ако 1,6 MI e моно наляганетио трябва да е 0,76 ако е пълна трябва да е 2,5 с вакуум 3 бара без вакуум ако има обратно на шината на инжекторите ако няма обратно демек еднопроводно захранване е 3,9 бара.Вероятно е сложена помпа за пълна инжекция а колата ако е моно и и трябва 0,76 регулатора не може да го свали .Стисни обратното когато мериш налягането ако цялото налягане отиде на над 4 бара вероятно помпата е за пълна инжекция.Помпата за моно пълното и налягане не е повече от 2-2,5 бара.Ако пълното налягане на помпата отговаря за моно значи вероятно има шайба вътре в клапана която натаяга регулатора и вдига налягането .Налягането трябва да е 0,76.1,2 бара е много.Успех дано съм бил полезен и ясен :)

За това , че помпата може да е от пълна инжекция и регулатора несварва не бях се сетил все пак колата така е дошла отвън не е правена в БГ. Утре ще проверя това.
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

ipivan написа:Понякога превърта шайбата на КВ.Тогава ангренажа е добре ама.......газоразпределението не!

Шайбата е проверена не е мръднала.

Кода на мотора е X16SZR.
Как да разбера кой номер трябва да е инжектора.
Забравих да напиша, че грешки записани няма.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от Todio »

Провери за пукнатини мъркуча на MAP-сензора. Какво подналягане показва в колектора?
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от rudoni »

нищо не пишеш за температурите? Тук те определят обогатяването заедно с натоварването (ТПС).
С нами Бог!

0886 224486
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

Температурата която показва на живи данни са реални мерени са с термометър външен. Маркуча на мапа е проверен първи така, че той не е. Оказа се обаче като му намаля налягането на горивото има извесни подобрения.
svirepia
КОЛЕГА
Мнения: 190
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:34 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от svirepia »

Когато сложа игла с по малък дебит колата има малко подобрение затова мисля , че иглата не е тази която трябва да е .
Може ли да разбера кой е номер трябва да е на иглата.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от ivanovbg »

Виж дали връща бензин, щот е височко налягането. Имал съм доста подобни случаи от залепнал клапан за обратно гориво.
Температурния датчик го мери с осцилоскопа. На живи данни показва нормална температура, но всъщност подскача доста напрежението и шашка компа. В аутодатата май имаше и бюлетин за тези симптоми.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stoqn
КОЛЕГА
Мнения: 88
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 10:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от stoqn »

Сложи манометър на правото гориво и стискай преди него с клещи изскуствено го намали на 0,76 бара и гледай показания на ламбда сондата да я вкараш в ламбда контрол да цикли бедна богата ,бедна богата.Иглата е черна на всички опели не вярвам да има проблем в нея.Температурен на този мотор никога не съм сменял в практиката си.Други цветове на иглите са на Пежо или Фият с инжекция GM.На Опел са черни.Идвали са ми коли от Германия с неподходяща помпа от там .Пример Форд Галакси пълна инжекция с помпа за Моно.Помпите на Моно и Пълна са еднакви на външен вид разликата е в налягането .В Германия е пълно с сервизи Гастарбайтери :)Проблема е в налягането.Причина или неподходяща помпа или регулатор .Мойто убеждение е повече първото макар и да съм вадил шайби на пружината на регулатора.В първия пост съм писал как провериш.Тия коли правят 3 проблема.ЕГР зацапан лош празен ход и и придърпване.Изместена шаиба ако има климатик най вече както са писали колегите по горе .Обикновенно колата ста
ва тромава защото ччетеца остава на закъснение.3 -ия проблем е изгоряла помпа когато колата е само на бензин ако има и газ вече запалителната система кабели свещи и бобина.Успех
cougar
КОЛЕГА
Мнения: 52
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:55 am

Re: Опел Астра висок разход на бензин

Мнение от cougar »

пробвай и на отворена капачка на резервоара да не клапана за бензиновите пари
, продухай и обратното да не е запушено или притиснато
Заключено