Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Kirilpm »

Пежото е 2008ма година 2.2HDI 4HN мотор с 4х4.При смяна на съединител се налага откачане на рейката и при зацепването рейката е била зацепена с 720 градуса грешка тоест два оборота на волана.Зацепена е на стенд,държи права линия идеално,при опит да върна показанията на датчика на 0 градуса с калибрацията на Lexia от грешка за положението на волана наби грешка за датчик или връзка до датчика.По думи на клиента и колегата,който е сменял съединителя преди смяната не е имало проблем с датчика,в момента таблото грее ABS ESP ESC и прочие.Лексиата има още една функция за програмиране на датчика явно за момента,в който се монтира нов датчик,опитах първо с нея но след като извърши програмирането при опит за калибрация ми извади съобщение Calibration not done и грешката за дефектен датчик отказва да се трие.Преди калибрацията датчика отчиташе градуси на живи данни само при въртене от средно положение на ляво от 720 до 0,на дясно никаква промяна,след калибрацията не отчита нито при въртене на ляво нито да дясно.Датчика се намира между волана и конзолата с перата за чистачки и фарове,така че изключвам да е бил повреден при зацепването,до колкото разбрах е обикновен датчик на хол,но цената е около 500 лева :roll: Понеже не съм се занимавал със смяна на такъв датчик реших да попитам във форума и евентуално да насоча клиента към дилърския сервиз,защото за мен проблема не е в калибрацията,в момента при прав волан на живи данни си държи 0 градуса и от 4 грешки за калибрация остана само една за дефектен датчик,но ми е чудно как след калибрацията реши че ще е дефектен.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от ogromnii »

добре де, а при това зацепване на волана какво се случва с лентовия кабел за ербег и др.? 4007 не съм правил, но на повечето пежа и ситроени волана и аксиално се държи за рейката, съответно може да е изместен навътре или навън при манипулацията. и в крайна сметка защо не го оправи който е зацепвал рейката?? т.е. да си я презацепи където трябва вместо да се прекалибрира датчика? щото като гледам нещата отиват на издуйгащи :(
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Kirilpm »

Колегата,дойде при мен именно за да си спести презацепването,голям проблем е откачането на рейката за презацепване,не съм се занимавал точно с това,но по неговите думи трябва да се разкачи магарето,за да се пусне рейката надолу.Какво се е случило с кормилния прът при зацепването мога само да гадая,при сваляне на корите се показаха две каренца и стабилна опора преди конзолата с превключвателите,които ме карат да мисля че не са го мъчили много при зацепването,колегата твърди че не е мръднал много в аксиална посока.Въпроса ми към по-запознатите със системата е може ли по някакъв начин да бъде увреден датчика или инсталацията,защото ако наистина е датчик на хол както пише в нета,силно ме съмнява да са го увредили.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от ivanovbg »

Датчика не би трябвало да е увреден, щото не е само един , а няколко. Спиралата за еърбега би трябвало да е скъсана. Не си писал дали свети. Ако го свалиш и отвориш ще разбереш защо не може да го калибрираш. След това му върни 720 - те градуса и го калибрирай отново. Не е нужно да се сваля рейката - само датчика стига.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Kirilpm »

Няма грешка от възглавниците,но при тези цени на датчиците смятам да пратя колегата в сервиза на Пежо в Бургас,не съм правил такава интервенция,а и няма много информация в нета,идеята беше да опитаме по лесния за него начин с калибрация и ако не стане при баш майсторите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от ivanovbg »

Ми щом няма грешка във възглавниците, явно не е зацепен на 720 градуса, ами е счупен при блъскането евентуално.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Kirilpm »

На живи данни показваше 712 градуса при изправен волан,според човека направил ремонта гумите при разкачането са били в крайно дясно положение,но при зацепването само са изправили волана без да върнат 2та навъртяни оборота.Чудно ми е защо след първата успешна калибрация датчика на живи данни показа 0 градуса,но спря да отчита всякакво въртене,едва ли калибрацията го е повредила,но все пак е странно.След като излезе колата от пежо сервиз-а ще споделя резултата,вече не е при мен.
Tqnata83
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Юли 30, 2010 7:35 pm

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Tqnata83 »

хубаво е да кажеш какво е станало
в повечето случай се прекъсва лентовия кабел и загубва комуникация както спомена и колегата
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от Kirilpm »

Проблема е решен в пежо сервиз след замяна на датчика,разбира се за лентов кабел нищо не са споменали но за показали стария датчик на колегата.Щета по възглавниците няма днес закачих колата на диагностика няма никакви грешки.Благодаря на всички отзовали се.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от ivanovbg »

ivanovbg написа:Ми щом няма грешка във възглавниците, явно не е зацепен на 720 градуса, ами е счупен при блъскането евентуално.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от arabiata »

Колега,обърни внимание какво ти пишеше Ивановбг!
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Peugeot 4007 Steering Angle Sensor

Мнение от ogromnii »

отварял съм лентов кабел, прекъснал се примерно година след смяма на рейка, зацепен е бил да кажем оборот-два в ляво, а кабела е намотан по часовниковата стрелка. беше се намачкал в преразвито положение без да се скъса, и си беше "свикнал" така, и съответно издържал доста преди да се скъса. може случая да е сходен.
Публикувай отговор