Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от venelek »

ogromnii написа:няма синхронизация аз разбирам между колянов и разпределителен, т.е. или има прецакан датчик, или ангренаж, или естествено инсталация до датчиците
И аз така го разбрах,та и за това и проверих всичко описано.И всичко си е ОК.Отделно я палих със спрей и работи супер.А на дюзите им пуска два импулса и ги реже ,и затова припалва само.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от rudoni »

Нещо неразбрах?! Със спрей пали и работи супер(цитат) , и при "нормално" стартиране не пали?! Два импулса и ги реже?! И продължава ли работата? Със спрей как работи? Дюзите пръскат ли?
синхронизацията как я мери? Имах подобен "феномен"- на стартер не пали !И не помисля! На бутане на един (1) метър пали едно Рено. Изкуфях! Меря синхронизация с ОСЦИЛОСКОПА и хоп -разминаване. Меря компресия-3-4! Извод - ударени и изкривени клапани! Кои? " 4 бр. всмукателни! Някой преди мен сменял ремъци! :mrgreen:
С нами Бог!

0886 224486
bayov
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:23 pm
Обратна връзка:

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от bayov »

С криви клапани ще запали ама кога се качи кьопав шипар у слива :D
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от plamenpenisa »

venelek написа:Ами кажи къв е като е елементарен а не всеки път да се дракаш.Май нищо градивно не си писал до сега.Те и за това доста от колегите все са на нож с теб.
веднъж се опитах да ти помогна . . . viewtopic.php?f=20&t=5854
повече не искам :)
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от venelek »

plamenpenisa написа:
venelek написа:Ами кажи къв е като е елементарен а не всеки път да се дракаш.Май нищо градивно не си писал до сега.Те и за това доста от колегите все са на нож с теб.
веднъж се опитах да ти помогна . . . viewtopic.php?f=20&t=5854
повече не искам :)
Да опита се.Свърза ме с човек,който не успя да ми помогне.За това естествено никой не те обвинява.
Но е факт че пича не можа да ми каже защо не ми тръгва софта,но въпреки всичко си платих за инсталиран софт,който никога не можах да ползвам.Вече дори хвърлих компа.Аз пари на клиент на който не съм свършил работа не вземам и за това ми стана много странно.Както и да е.
Извини ме,ако си ме разбрал погрешно че те обвинявам нещо.Просто търсих решение на проблема си.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от venelek »

Ако админа сметне,да остави темата отворене.Занапред може да има подобен проблем.Аз се изчерпах с обясненията ,а и колата я няма.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Stoilkata
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:08 pm
Местоположение: Айтос

Re: Hyundai Trajet 2.0 crdi-immo off

Мнение от Stoilkata »

имал съм такъв проблем с форд 1.4 хди след смяна на мотор не пали въртеше няколко секунди на стартер естествено зарових се правене на нови ключове имобилаизер поне форда като има проблем с имото прави филми
оказа се разлика в ангренажните колела от там синхронизацията на датчиците се губи
диагностиката дава датчик разпред вал а на живи данни работи
Публикувай отговор