kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от joroboichev »

bobolin4o написа:Ми по същата логика си запиши и евентуалното решение на проблема на тая КИА, щото като ти дойде пак мерцедесче А160 да знаеш. Те са абсолютно еднакви коли, нали?
:lol:
Никъде не съм споменавал, че ще "лекувам" мерцедеса по същия начин ,това са си някакви твои интерпретации на думите ми.Просто ми стана интересно и споделих че скоро се борих със подобен проблем и ще се радвам да науча къде ще дефекта.Знам че с поста си не му помагам много на колегата,но от друга страна ми е много интересен стремежа ти да се заяждаш,нямаш си работа и си търсиш занимание вероятно?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

http://www.autospark.eu/injection/lamda ... 6206-bosch
Това се оказа проблема.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от rudoni »

Е ,не ! Но факт! :shock:
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

joroboichev написа:Никъде не съм споменавал, че ще "лекувам" мерцедеса по същия начин ,това са си някакви твои интерпретации на думите ми.Просто ми стана интересно и споделих че скоро се борих със подобен проблем и ще се радвам да науча къде ще дефекта.Знам че с поста си не му помагам много на колегата,но от друга страна ми е много интересен стремежа ти да се заяждаш,нямаш си работа и си търсиш занимание вероятно?
Интерпретацията ми може и да е грешна, за което се извинявам.
Въпреки това смятам, че постът ти не е на място и да, с нищо не помага. Аз, когато нямам какво съществено да кажа по даден проблем не казвам нищо...
Работа наистина си нямам, основната ми дейност е да седя пред компа и да пиша глупости в тоя или оня форум и да се заяждам за удоволствие.
Погледни колко поста имам тук и в колко от тях се заяждам, в колко от тях помагам, след това прецени що за човек съм. Чувството ти те лъже според мен...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от gt40 »

Краси, тва с изгоряло отопление ли? Не се сетих, ама с едно Мондео така се мъчих.
Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

Не, просто сондата е за фиат, алфа, ланча и ивеко. Всичко си и работи ,но явно гони друго ниво на кислород в ауспуха и трупа неверни адаптации. Тоест пак са около нулата,но явно ги бърка за студения старт. Факт е че я смених с една стара и работеща от пежо и колата се успа след кръгче от няколко км за да се адаптира. В момента чакам оригиналната , че я имало само в Пловдив.

За кой ли път се убеждавам че не трябва да се вярва на клиент :evil: Миналия месец я е бил сменил в някакъв сервиз и се кълнеше че е каквато трябва. А тя си клатеше много добре и вадеше перфектна графика и затова аз не се вглеждах много в нея. А и колегите доста добре се бяха справили с свързването - почти не си личеше, че е снаждан кабела. Усъмни ме защото въпреки че на студено ЕКУ-то не би трябвало да се интересува от нея, при един от последните експерименти я изключих ей така - само да променя нещо и о чудо - запали. Свалих я и едва тогава видях че номера е друг, иначе сондата е нова, но са отрязали и наставили буксата от старата много професионално и на пръв поглед не личи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

Според мен има само 2 вида сонди , едноволтови, с 4 кабела, на тоя свят.
Със и без свързан към корпус СИВ кабел.
В твоят случай това ли е разликата?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от rudoni »

О ! Така ли! Защото срещнах едно поло с 5 кабелова сонда!? Защо ли така?
С нами Бог!

0886 224486
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от stefo »

Колегата е уточнил едноволтови с 4 кабела.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:О ! Така ли! Защото срещнах едно поло с 5 кабелова сонда!? Защо ли така?
Защото не четеш внимателно, колега. За сметка на това винаги пишеш под напрежение... :lol:
Поздрави на Гърцията от мен!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от waseko »

Все си мисля,че темата ще има продължение,не мога да си обясня като не прави лоши адаптации ще е причина да не пали, но дано не съм прав/Дали не е свършил стаия бензин,и да е решила да пали,Поздрави
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от joroboichev »

waseko написа:Все си мисля,че темата ще има продължение,не мога да си обясня като не прави лоши адаптации ще е причина да не пали, но дано не съм прав/Дали не е свършил стаия бензин,и да е решила да пали,Поздрави
И аз мисля че е странно това положение?!Дали с оригинална или друга сонда нулевата точка на адаптация си е една и съща и не може да се променя(без програматор) както и на нея съответства някаква определена порция гориво при равни др. условия.Логиката е че сега с другата сонда колата би трябвало да се адаптирала с някакъв процент с минус(ако преди се е давела) и при това горивото е станало оптимално за студен старт......въпреки това щом фактите говорят то явно "тук е ключа за палатката"!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

Чакам днес да дойде оригиналната сонда и да я монтирам. И алфовата и тази от пежо са с еднакво окабеляване - тоест сивия не е към маса на сондата. Откакто е с другата(от събота) си пали - факт. А и днес сутринта си направих един експеримент - след като запали за проверка я изгасих и включих старата без да я монтирам. Запали от раз и след 10-тина сек работа угасна и пак почна да не пали. Нервирах се, свалих свещите - яко мокри. Обгорих ги, сложих сондата от пежото и запали без проблем. Закачих и компа и пак сложих старата и пак угасна. И какво видях - при палене с алфовата компа чете 0 волта. Сондата на пежото при запалване я чете 0,47. След около минута работа и двете сонди отчитат едно и също и колата няма проблем и с двете. Та това са фактите и колко сонди с 4 крака има различни не искам и да знам. Винаги слагам каквато си пише за колата.
Между другото когато колата е предвидена без маса на самата сонда, монтирането на такава с маса на сивия кабел пълни маслото с бензин. Доста ФВ и Сеати са ми идвали с повече масло :lol:

Като монтирам оригиналната ще видя как е с нея, но за мен темата вече е приключена.

П.П. Колата дойде с половин резервоар бензин и не е сменян нито доливан.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

Може би тая сонда, дето е била монтирана (алфовата) е дефектна и окъсява докато е студена.
Ясно е, че си открил и кажи-речи отстранил проблема с паленето, обаче мен ме яде, защо по дяволите отчита 0 волта...
Със сигурност не е, защото сондата е за "Фиат Груп".
TuningMaster Изображение
0887 704 900
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от NASKO12234 »

Мда, и ще взема да си ги записвам тези неща, с твоя проблем и аз научих нещо ново и много полезно. Благодаря. А иначе може да дойдете да почерпя узо че днес ми е ред и ми се пада.
Публикувай отговор