kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

Та въпросната Киа дойде с оплакване за трудно палене сутрин. Налягане на помпата зорлем 2,5. Лесна работа - нова помпа - налягането се успа на 3,6 и ... стана доста по лошо. Свещите мокри и те тва. Адаптации нулирани и ....
Компресия различна - 5 изпускателни клапани натегнати-реглаж и мапа се норамализира - от 46 на 36-39кпа и пак греда - колата лети като загрее, а проблема стои.
Та по накратко - други дюзи(старите първо ги чистих) - същото, катализатор без проблем, демонтаж на газовата и пак греда.
Трудно пали сутрин ама вече мноого :mrgreen:

Някакви идеи че вече изпуших.

П.П. Забравих да кажа че канистера към резервоара е изолиран и от изпарителя няма пропуск на газ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ipivan »

Ако се покара един ден само на бензин,на сутринта как е?
Температурен датчик....?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

Няма разлика. Датчика е сменян и перфектен. По лесно пали с изключен ванос.

Интересното е, че като се изгаси след 20-30 мин пак трудно пали независимо от температурата, но не е както на студено и се дави като се форсира няколко минути.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от stefo »

Ако разбирам правилно богата смес. Има ли регулатор за налягането на рейката - евентуално спукана мембрана ако има.Какви са корекциите на топъл мотор като работи нормално?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

Разреждането в тръбите пак ми се струва слабо.
Пък и това с ванос-а...
Зацепка?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

След 2-3 мин работа зле, колата заработва нормално и няма никакви забележки. Корекциите са перфектни и на газ и на бензин. - или както казваше Тодор Колев - мноу убаво свири, ама не мое да почне :mrgreen:

За реглажа на клапаните се свалят валовете и са зацепени както трябва. То разреждането и на доста коли е слабо, но нямат проблем с паленето, а с работата после. Тая кола сутрин не се и опитва да мъцне първите няколко въртенета.

Не успявам да открия защо мокри свещите. Компресия има 11 сутрин на студен мотор, искра също. Ясно е че много впръсква, но защо :?:

Компа е последна спирка, а и нямам такъв за проба.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от Cho4o »

на колко ms ти отаваря дюзите при стартиране ?
Autotronics Service
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от Todio »

На студено мери захранването на бобината, когато стартира. Пробвай с друга бобина. Подай директно захранване на бобината.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от rudoni »

Пробвай въртене на стартера отвън при подаден КК. Ще кажеш ,че няма връзка с температурата ,но.....
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ivanovbg »

Todio написа:На студено мери захранването на бобината, когато стартира. Пробвай с друга бобина. Подай директно захранване на бобината.
4 бобини са и захранването е перфектно. Като изкарам една бобина и сложа тестова свещ хвърля искра на 6мм без проблем и на студено и на топло и на първо палене.
Пробвал съм и да я лъжа сутрин че е топла за да не дави уж, но без успех. Инсталацията е проверена за прекъсвания и протривания.
Милисекундите забравих колко са на стартер, но на празен ход са 3,5мс. Тримовете са м/у -3 и 6 а на дългия 0
Нещо пропускам, но не се сещам какво.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от joroboichev »

ivanovbg написа:
Todio написа:На студено мери захранването на бобината, когато стартира. Пробвай с друга бобина. Подай директно захранване на бобината.
4 бобини са и захранването е перфектно. Като изкарам една бобина и сложа тестова свещ хвърля искра на 6мм без проблем и на студено и на топло и на първо палене.
Пробвал съм и да я лъжа сутрин че е топла за да не дави уж, но без успех. Инсталацията е проверена за прекъсвания и протривания.
Милисекундите забравих колко са на стартер, но на празен ход са 3,5мс. Тримовете са м/у -3 и 6 а на дългия 0
Нещо пропускам, но не се сещам какво.
Имах същия проблем с една А160 мерцедесче и не успях да установя проблема,даже газова нямаше-така че ще ми е много интересно откъде ще изкочи заека!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

joroboichev написа:Имах същия проблем с една А160 мерцедесче и не успях да установя проблема,даже газова нямаше-така че ще ми е много интересно откъде ще изкочи заека!
Е то и аз имах същия проблем навремето с един Москвич... оказа се разстоянието на чукчето!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от joroboichev »

Това вече е полезна информация :lol: Ще си запиша някъде като ми се наложи да знам!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от bobolin4o »

Ми по същата логика си запиши и евентуалното решение на проблема на тая КИА, щото като ти дойде пак мерцедесче А160 да знаеш. Те са абсолютно еднакви коли, нали?
:lol:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: kia cee'd 1,4 2008г с газ не пали сутрин

Мнение от ipivan »

Две еднакви коли няма.Дори и в един ден да са произведени,една и съща марка и модел,пак са различни...макар че всеки модел си има характерни слабости.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор