Проблем с моторите на хидравличните помпи

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от civitanove »

От известно време ме мъчи този досаден проблем и не мога да си обясня на какво се дължи.Имах два случая на напълно здрави мотори,които обаче предизвикваха отказ в системата защото електронния блок отчиташе грешка и отказваше да ги пусне в действие.Първия случай беше с БМВ 530Д 2004 полуавтоматик.Скоростната кутия има хидравлична помпа за задействане на съединителя и смяна на скоростите.Човека дойде с проблема,че колата спира когато си иска защото не включва предавка тогава изключва контакта,пак включва и така до сервиза.Закачваме тестера,дава грешка хидравлична помпа.Вдигаме на подемника и мерим на кабелната връзка,ток има 12 волта.Колегата почукна леко помпата и тя тръгна.Всичко е ясно казва,няма какво да мерим повече сменяме помпата.Сменихме я с чисто нова и колата се оправи.Да обаче старата помпа си работи!Пробвах я сто пъти на акумулатор и то не на сухо ами с масло както си трябва и проблем няма работи без отказ.Измерих съпротивлението на мотора-0,4 ома.Стори ми се прекалено ниско и реших,че може би електрониката ограничава тока към помпата и това и пречи да тръгне нормално.След време обаче идва един стар Пасат 1,9 ТДИ 96г. с проблем в АБС.Лампата светвала от време на време и това го дразнело човека.Закачваме го на стенда и виждаме 04FC проблем в помпата на АБС.Пробвам на акумулатора мотора,работи нормално.Меря съпротивлението,същата история като беемвето-0,3-0,4 ома.Този път си казвам ще излъжа модула и слагам крушка 21 вата последователно на мотора за да докарам съпротивлението на около 1 ом както пише в аутодатата.Е да ама не,резултат никакъв,лампата пак свети като преди.В този случай очевидно не може да става дума за ограничаване на тока,понеже мотора се включва само при задействане на АБС.Явно електронния блок извършва някакво измерване във веригата с определена периодичност,но не знам какво и как точно мери.Дразнещото в случая е,че се налага да сменяш нещо заради капризите на електрониката,което иначе си работи нормално.Човека с пасата казва,че като не свети лампата абс се включва и работи нормално.Ще се радвам,ако някой може да ми разясни проблема или да ме насочи към източник на информация.
Последно промяна от civitanove на Сря Авг 27, 2014 11:45 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от ivanovbg »

Ми ако има някоя прекъснала секция на мотора е нормално като спре там да не може да тръгне. Или четките да са доста износени... Имай в предвид , че и стартовия ток на мотора е доста по голям от работния и едно евентуално окъсяване на някоя намотка може да го увеличи в пъти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от ogromnii »

е ти си го написал "колегата я почукна и тръгна" - здрава помпа тръгва без почукване - какво е - дали запекли четки или нещо друго не знам, но не е здрава...
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от ipivan »

Там някъде около четки и колектор е проблема.На мен много пъти ми се е случвало отказала бенз. помпа и отказал стартер да тръгнат след почукване.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Countach
КОЛЕГА
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 6:59 pm
Местоположение: PB

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от Countach »

Те тръгват ама не изкарват много след това
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от rangel1 »

Countach написа:Те тръгват ама не изкарват много след това
Точно :lol: Просто електрониката не е капризна а доста умна и ти казва овреме че мотора е пътник.
И това да мериш съпротивление на мотор и да съдиш нещо по това ми се струва доста неудачно :roll:
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от civitanove »

Ами не знам кво да мисля,ако тоя с пасата се навие да му сложа друг модул от моргата ще гу убедя да ми предостави неговия да му направя десекция и ще пиша какво съм открил.От много хора чух мнение,че спойките на платката към извода на мотора били напукани но докато не го видя не го приемам за вярно
civitanove
КОЛЕГА
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 5:14 pm

Re: Проблем с моторите на хидравличните помпи

Мнение от civitanove »

Значи днес тоя дъртак с пасата пак дойде и му отворих модула за да ведя кво става.Наистина се оказа проблем със спойките,препоих ги и абееса заспа.Съпротивлението но мотора очевидно е нормално да е толкова ниско,просто в аутодатата има доста объркани неща и не трябва човек да взема всичко за чиста монета.
Публикувай отговор