Опел астра проблем с аванса

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Опел астра проблем с аванса

Мнение от bobigas »

Здравейте колеги. Става въпрос за опел астра F 1600 куб.см.производство 1995 год .код на мотора X16SZ. Автомобила се чете с OP-COM няма записани грешки в паметта. Проблема е че реалния аванс който го гледам със стробоскопа е 0 градуса компа на автомобила отчита между 13 и 17 градуса. Проверил съм: зацепване на ангренажа ,ремъчната шайба с зъбния венец и усилватела на сигнала от кнок сензора които на изхода показва около 10 волта а по аутодата трябва да е 11 ,заменях го с друг от опел корса но напрежението на изхода е същото. Приемам съвети всякакви .Благодаря предварително.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от bobolin4o »

Ремъчната шайба със зъбния венец... и ангренажната шайба под нея... разбит шпонков канал на шайбата?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от ivanovbg »

Едва ли, аванса го чете от ремъчната шайба, а и там се гледа със стробоскопа. Май белега беше на 10 градуса преди ГМТ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от bobigas »

Колеги има белег на зъбния венец който е на 0 градуса. А болта на шайбата като го заотвивах ми се видя не добре затегнат (отви се доста лесно) но като докарам първи цилиндър в горна мъртва точка белезите на ангренажното колело и на коляновия вал съвпадат и затова не разкачах ангренажа.
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от bobigas »

Колеги Благодаря на отзовалите се ,проблема се оказа разбита шпонка на ангренажното колело.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от ivanovbg »

За да не върви това е проблема, но сети ли се да премериш аванса след това? Предполагам, че си се уверил, че белега на колелото долу е на 10градуса по рано. То белезите винаги съвпадат, само дето буталото не е в ГМТ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Опел астра проблем с аванса

Мнение от Sofeto »

+1 тези опели белега им е на 10градуса от край време.
Публикувай отговор