WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

Здравейте отново проблемна кола-
Автомобила дойде за диагностика със грешка - датчик кв , клиента го е сменял с нов но пак остава.
Започнах да меря сигнал- има идеален, мерих и холовия и тои е ок.
Газоразпределение на белези е наред.
Колата гърми , форсира се мудно и продължава да помни долния датчик.
Премерих директно на компа двата сигнала - има ги.
Захранвания , маси на компа -премерени
Явно - електроника.
Втория ден я смених с ваг ком обучих новия комп към имото и пак помни долния датчик и гърми.
Колата престоя 1час докато се занимавах с друга.
Върнах стария комп запали изтри грешката и всичко е ок. :shock: , Извиках клиента да я покара и след известно време пак се върна и каза че на моменти го правела на моменти се оправяла,като дойде при мен не правеше проблема и помнеше само долния датчик но се изтри.

Реших да пусна нови екранирани кабели от двата датчика до компа , направих го и пуснах да пробва.
Днес ми се върна отново със същия проблем - помни долния датчик на моменти гърмяла и се форсирала мудно.
Вече съм в шах с тая кола
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от ivanovbg »

Ми колега, коя е точно грешката? Ангренажа как е? Синхронизацията м/у двата как е?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от rangel1 »

Търси механичен проблем.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от traqnsavov »

:lol: да не е от зъбите :roll:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

Сигнала на двата датчика е много чист и нормален.
Грешката е 'датчик колянов вал няма сигнал'
Датчика е нов.
Ангренажа го проверих още като доиде, наред е .
Между двата датчика има синхронизация като не прави проблема. още не мога да я хвана като е при мен да хване грешката все я давам да я карат и ми идва с 'датчик колянов вал няма сигнал' . Все става на пътя, само първия път като доиде не четеше долния датчик макар че имаше сигнал и затова смених екуто и кабелите на двата датчика и се оправи.... за 2 часа :D
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от traqnsavov »

Много странно колега. :?

Е такива повреди най много ги обичам... :evil: щом си сменил комп и датчик и проблема е на пак лице, ще се окаже май от електроинсталацията..
разбери протрит или прекъснат кабел....


закачи осцилоскопа в кройната точка някъде по възможност по близо до компа, започи да дърпаш и усукваш кабелите на инсталацията виж дали сигнала ще се загуби, поиграй си и с буксата на компа виж дали ще излезе грешка...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

traqnsavov написа:Много странно колега. :?

Е такива повреди най много ги обичам... :evil: щом си сменил комп и датчик и проблема е на пак лице, ще се окаже май от електроинсталацията..
разбери протрит или прекъснат кабел....


закачи осцилоскопа в кройната точка някъде по възможност по близо до компа, започи да дърпаш и усукваш кабелите на инсталацията виж дали сигнала ще се загуби, поиграй си и с буксата на компа виж дали ще излезе грешка...
Това го правих още след като смених компа. Но уви, затова пуснах нови кабели на долния и горния датчик... борбата продължава :mrgreen:
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от sinigera »

преди месец същия проблем с голф5 105 коня-дизел,то не беше мерене на сигнали,смяна на датчици,компове и кво ли не беше и на втория ден случайно видях че при въртене на стартер синхронизацията се губи с много,викам си как е възможно дасе разпъва ремака-нее възможно но го смених за проба и всичко си дойде на мястото,ако някой ми беше казал че ремък се разпъва щях да му се зачудя,но при мен след по продължително въртене колата запалваше
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

Не съм чувал даже за подобен проблем .
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от presko79 »

sinigera написа:преди месец същия проблем с голф5 105 коня-дизел,то не беше мерене на сигнали,смяна на датчици,компове и кво ли не беше и на втория ден случайно видях че при въртене на стартер синхронизацията се губи с много,викам си как е възможно дасе разпъва ремака-нее възможно но го смених за проба и всичко си дойде на мястото,ако някой ми беше казал че ремък се разпъва щях да му се зачудя,но при мен след по продължително въртене колата запалваше
Стига бе Драго,на тоя мотор ремъка е доста широк и здраво направен ,не вярвам да се разпъва,нама да е била добра центровката.
Бензина е за измиване на дизелови части.
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от sinigera »

то и на мен неми се вярваше но това е факт,колата беше на 107000 км и нищо не беше бутано по нея,аз бях първи,пиша за този проблем зада се знае че уш невъзможното е възможно,дори връщах стария ремък на колата и проблема се появяваше отново
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от ivanovbg »

Почисти масата на компа на 2-ро краче. Вържи и една допълнителна външна маса на ширмовките.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

ivanovbg написа:Почисти масата на компа на 2-ро краче. Вържи и една допълнителна външна маса на ширмовките.
Направих го още със смяната на кабелите точно с тази мисъл. Интересното е че клиента днес не доиде... :?
HATAN
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:02 pm

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от HATAN »

здравейте,
не бях влизал доста време във форума и затова пиша чак сега
имах точно същия проблем със същия мотор и накрая се оказа,че датчика на коляновия вал не е вкаран до край в отвора на блока или по точно беше застанал накриво(интересното е,че не течеше масло от там)
при проверката с осцилоскопа даваше хубав сигнал,но сигнала се появяваше след като стартера развърти мотора с по-високи обороти
така че провери монтажа на датчика в блока

пожелания за лек и успешен ден на всички
Sofeto
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 7:34 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: WV Bora 1.6 AKL Датчик КВ - проблеми

Мнение от Sofeto »

Вкаран е, 5 пъти го свалях, сигнал има , нови екранирани кабели има, нов комп има, газоразпределение -наред, синхронизация има. маси и захранвания на компа има. Последно проблема си остана с всички тези неща, клиента не ми се върна повече. Мисля че няма какво повече да кажа за този проблем. Яд ме е за загубеното време и пропуснатите коли, защото от тази съм на 0, но и такива неща се случват.
Публикувай отговор