кормилна колона ауди

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

колата отказала да запали, отишла с пътна помощ в порше, там поставили диагноза "забила" кормилна колона, ресетнали я и колата сега пали. предложеното от тях лечение е ясно, чуденката ми е какво е "забила" колона и има ли лек? колата е а6 06-
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: кормилна колона ауди

Мнение от KLESHTITE »

Моторчето се износва ,докато вкарваш ключа разклати волана иначе лека е оставяне с прави гуми
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: кормилна колона ауди

Мнение от bobolin4o »

KLESHTITE написа:Моторчето се износва ,докато вкарваш ключа разклати волана иначе лека е оставяне с прави гуми
...докато моторчето съвсем се скапе...
Лечението както са казали във фирмения е ясно, приложете го, че може следващия път пътната помощ да ходи до някой планински курорт.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: кормилна колона ауди

Мнение от KLESHTITE »

Имах впредвид за да не се стига дотам
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ivanovbg »

Еми за да не се стига до там, не си купувай Ауди :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: кормилна колона ауди

Мнение от KLESHTITE »

При bmw и мерцедес нещата са още по зле
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

ще го боря като се яви другата седмица :)
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

цялата история е нещо гнила и не хващам логиката какво точно е станало. колата е останала с отключен волан, но не е давала на контакт. сега всичко и е наред. интересното е че ако откача която и да е от буксите на модула колата гасне и не пали, но не мога да извадя ключа, ако извадя буксата на самото двигателче - ако е в положение отключен волан колата си работи все едно няма проблеми, ако е на заключен волан - няма контакт, и в двата случая не записва никаква грешка, но нито едно от положенията не наподобява описаната ситуация с отключен волан и непалеща.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

проблема е открит, микроключетата които следят положението на заключването, при отказ изпада в точно такова положение.
дотук добре, но при експериментите някак се е ресетнал блока на въздушното окачване. кодирах го, но за да го адаптирам ми е нужен кода за секюрити аксес, идея откъде да го добия?
на сайта на рос-тех е даден 31564, това примерен код ли е или действителния?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: кормилна колона ауди

Мнение от bobolin4o »

Нищо не ти пречи да пробваш.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ivanovbg »

ogromnii написа:проблема е открит, микроключетата които следят положението на заключването, при отказ изпада в точно такова положение.
В смисъл ключетата се чупят вътре ли? Смени ли ги или...

А кода си е актуален. ВАС-а си го вкарва автоматично май.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

не, не бяха счупени, просто при еднократно недаване на контакт на някое от тях системата забива точно по начина описан от собственика. паленето е възможно само след изтриване на грешката от модула. това беше и причината да ги набедя, иначе при мен работи 50 от 50 без издънка. напълних ги с контактен спрей, разцъках по 20тина пъти, подсуших и сглобих.
оттук нататък един вагкомски кабел в багажника, флашка със софтуера, и ако не дай си боже пак закъса из далечни земи ще има вариант.
нови ключета със сходни размери не открих, а пригаждането на други е доста фокусническо. ако ще си играя на приспособяване бих сложил оптрони, поне да се знае че е завинаги.
нов модул е чекмедже кинти, а собственика е грамотен човек, та затова останахме на варианта да си купи една жица, ако ще забива веднъж на 8 години си е оферта, времето ще покаже. не е ремонт, но е по взаимно споразумение :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ivanovbg »

И на мен ми оставиха днес едно такова. Не знам дали ще го почна тази седмица. Ще пиша ако постигна някакъв успех. Те Ваг групата по принцип си имат проблеми с такива микроключета в бравите...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: кормилна колона ауди

Мнение от KLESHTITE »

На 3 пасата вече съм им махнал заключващото като оставям активно ключето за отключен волан единствено дава грешка при изваждане на ключа .А по въпроса за окачването това е кода и после набираш височината на всяко колело.
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: кормилна колона ауди

Мнение от ogromnii »

тази даже и при изваждане не дава :) ама собственика не хареса идеята
а по въпроса с ключетата - това за мен е 100% капан да си купиш части след някоя годинка :) от толкова години ги ползват че колкото и да са тъпи, отдавна са открили че са бъгави. хол - елементи на същото място според мен биха излезнали по-евтино на производителя и става вечно....
Публикувай отговор