Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от Cobretti »

Здравейте, колеги!

Първо да се представя. Аз съм Жоро, от Стара Загора. Чета форума от доста време, много инетересни и полезни неща съм научил от тук, та скоро ще ставам колега и дойде и мой ред да се хвана на хорото :)

Можете ли да ми препоръчате диагностичен тестер, от по-евтиния клас. Като изисквания ще ми е нужно да показва грешки, да чете данни в реално време, пък ако случайно има и някой функционални тестове - още по-добре. Не си правя илюзии, че евтиният клас тестери ще могат да правят функционални тестове като стоп-цилиндър-компресия за common-rail или убочение на инжектори, като при KTS на Бош, но всичко с времето си :) Като цяло, ако има памет грешки, моментни стойности като волтажи/процентно съотношение, ще ми върши перфектна работа.

Другият уред, койот ще купувам е дигитален авто осцилоскоп, на USB. Ще ми трябват поне 2 канала, ампер клещи и кабел за изкарване на диаграма за вторичен токов кръг на запалване.

Ако можете да ме насочите към марки, примерно които вие сте ползвали и сте останали доволни и от кои производители да се пазя ще съм много благодарен.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от ivanovbg »

Еми вземи си един Аутоком - по доста неща не отстъпва на КТС-а.
А има евтини и функционални усб осцилоскопи. Примерно в продавалника наскоро видях такъв за около 300лева.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от vanelino11 »

Autocom си вземи,осцилоскоп mScope ot Ditex ще ти свърши работа
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от ivanovbg »

http://bgsale.eu/index.php/products/osc ... ntek-1008c
Този ми се струва че е по добър. Да не се обидят Дитекс, но този съм го виждал в действие. В продавалника го има 6 каналния и за под 200лв.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от Cobretti »

Благодаря за отговорите!
Значи за осцилоскоп определено този Hantek ще ми върпи перфектна работа. 8 канала + щипки за вторично запалване + алгоритмични тестове... баш !

За тестер се реших и ще взимам Autocom. Притеснява ме обаче, че има доста разновидности и цените им варират от 120 до 320лв. Има безжични с блутут, има и с кабел и все се различават поне по малко на външен вид. От какво трябва да се пазя? До колкото разбрах има значение дали е Pro, или Plus. Единия модел(май този с bluetooth) връзката не закача 1/4 от автомобилите, дето другия може да закача.

Попринцип съм труден с подобни избори, особенно с нещо, с което ще работя винаги много мисля, преди да го взема.

Утре ще ходя до един магазин да гледам едни Autocom тестери и някви други имало и ако харесам нещо, като го вздема ще напиша впечатления.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от ivanovbg »

Аз имам 2 - и двата с блутут. Голямо удобство е уарлеса :wink: Единия е + единия е про. Работят еднакво. + е по напредналата технология. Про май тази година за последно се потдържа, Иначе зависи от китаеца качеството му :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от rudoni »

И аз ползвам 2 - един с блутод работещ перфектно и чете всичко ,програмира ,но по блутод не чете системите за сигурност и имото .На кабел няма проблем и с тях.Модела е обикновен CDP с блу. Апарата работи и с WURT инсталиран на друг РС.Другият е новия в черните кутии Powerbox без БТ , но и той е перфектен за парите си/100лв/ !
С нами Бог!

0886 224486
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от rangel1 »

Само не разбрах защо осцито трябва да е автомобилно и задължително да е за компир :roll:
Има далеч по привлекателни решения
http://www.ebay.ca/itm/ARM-STM32-DSO202 ... 19fab3657b
Защо смятам че това е много по практично и рационално е очевидно.
А относно четеца защо трябва да е тоя боклук аутокома(лично мое мнение)при условие че има перфектно българско решение за малък бюджет АТС300(бях от първите дето го купиха като го пуснаха и на третата кола ме ядоса и го продадох ,викам и аз ще си бодна аутокомче но понеже не ми беше спешно и имах шанса да видя няколко пъти как работи въпросния ком и кво може и срам не срам айде пак до пловдив и вече не смятам да си се разделям с него).
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от ivanovbg »

Рангеле, не знам какво не ти е харесало в Аутокома. Може би е бил някой скапан и дефектен. Аз съм си много доволен от моя. Даже си взех и от новите с блутута та си имам 2 :D . АТС-а не знам колко е евтин, но Аутокоми има читави за около 150лв.
Този осцилоскоп не става. Много претрупано е като работиш. Квот е малко да му мисля дали няма да го бутна. Как ще го сложа на топлия двигател или да го пипна с омаслени ръце? Не винаги се ползва на масата на чистичко. ....Иначе с един настолен комп или лаптоп с силиконова защита за клавиатурата .... и диагностика и осцилоскоп и справочни данни и схеми...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
madfos
КОЛЕГА
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:51 am

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от madfos »

rangel1 написа:Само не разбрах защо осцито трябва да е автомобилно и задължително да е за компир :roll:
Има далеч по привлекателни решения
http://www.ebay.ca/itm/ARM-STM32-DSO202 ... 19fab3657b
Защо смятам че това е много по практично и рационално е очевидно.
А относно четеца защо трябва да е тоя боклук аутокома(лично мое мнение)при условие че има перфектно българско решение за малък бюджет АТС300(бях от първите дето го купиха като го пуснаха и на третата кола ме ядоса и го продадох ,викам и аз ще си бодна аутокомче но понеже не ми беше спешно и имах шанса да видя няколко пъти как работи въпросния ком и кво може и срам не срам айде пак до пловдив и вече не смятам да си се разделям с него).
Портативното осцилоскопче е много удобно и полезно. Имам няколко осцилоскопа - PicoScope на USB и преносим Flukе, но за бързи измервания си ползвам редовно едно джобно едноканално dso201. Като го вземах беше почти неизползваемо - много объркано меню и бавно опресняваше, но след като го флашнах с друг firmware е баси кефа. :D
Когато майстор е при жена ти и майстор ти прави колата - работа при него нямаш!
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от Cobretti »

Взех си това
Снимка 1
Снимка 2
190лв го взех от olx-a, от един колега дето ги внася и съм много доволен. Освен диска, дето върви с устройството, ми записа човека и още една версия на програмата. Закачих едно Renault Scenic 1.4i, засече всички системи откри грешки в управление на мотора и ABS-а. Датчиците на преднаи задня леви гуми заминали и ламбда сондата изкара грешка но нямах време да гледам каква смес прави и дали мас метъра не е полудял. После си закачих мойта Lancia Lybra 1.9JTD дето я правя в момента и в първия момент ми стана лошо, но като изтрих първоначалните грешки накрая си остана обичайната за мас метъра. Ама на този етап да дам 300лв само за да ми управлява AGR-а не мога да отделя.

Единственото, дето не можах да подкарам е да ми чете данни в реално време на либрата с Delphi 2014. Изкарва някви дивотии като реални, ISO, сериен номер и т.н. , но ще я пробвам с друга версия на Delphi или с Autocom 2014.
Един лаптоп го повиших в длъжност само за тази работа да го ползвам и го наблъсках с всичко програма що би ми потрябвало. Утре ще го пробвам да го подгарам с Вюрт, която също би трябвало да работи с него.
Бе, като цяло бива. За това дето ще го ползвам е супер.

За осцилоскоп се спрях на Hantek 1008c. Гледах клипове как го ползват и доста добре се държи, добре мери вторично, има вградени тестови програми в софтуера подобни на ток-стартер-компресия на Bosch-a. Той хубаво евтин... ама кабели и работи към него като се вземат пак ляга едно 350-400лв. Другото е, че върви с 4 голи BNC жака и кабелите и сондите трябва да си ги правиш сам. Иначе пък на канал държи до 400v и без проблем ще мога да си хвана всички управления.

А това джобното осцилоскопче за някои малки измервания изглежда доста удобно. Само, че едва ли ще се справя с по-високи волтажи и ако глътне някой пик може да го светне.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от ivanovbg »

Честито и успех! Вов-а има реални данни за Либрата.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от Cobretti »

Пробвах 4-та версия на WOW, мисля, че 4.0.3, но не засича уреда. По-точно, засича го на COM4-USB, но дори не пробва да закачи колата. Свети в сиво надписа. Другото, което ми направи впечатление при тази версия на WOW, не може да се избира по година, марка, модел, ами само по кода на мотора.
Иначе WOW е доста хубава програма, има записани тестови стойности, моменти на затяагне и изобщо си има малка Autodata в нея.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
steich
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 5:08 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от steich »

Аз пробвах да инсталирам версия WOW 5.00.8 ENG, но само се стартира началния екран с логото и долу едно стълбче се мести и до там ... не знам къде е проблема ?

п.п. ... инсатлирах го С: и сега е ок ... остава да успея да го активирам
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
TEXA NAVIGATOR TXTs Car, Truck, Agri Diagnose
Cobretti
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 17, 2015 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Трябва ми съвет, относно авто-осцилоскоп и диаг. тестер.

Мнение от Cobretti »

Тамън я пробвам и аз 5.00.8 версия. Изглежда доста добре.
Ако имаш проблеми с активацията пиши да ти пратя файла с който я оправих аз, пробван е и работи.
Изглежда доста добре програмата, много удобно е направена. Утре ще я тествам на 1-2 автомобила да видя как ще управлява уреда и какви възможности има.
Предишната версия 4.нещоси изобщо не ми даваше опцията за диагностика, докато тука по начало си свети и търси уред.
Ще видим утре какво ще стане.
Dig down deep and you'll find your pride
Floor it all the way, what's behind the wheel can't be denied
Публикувай отговор