Q7 2010 3.0tdi CASA

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от nik7dob »

Съгласен съм, колеги, това е факт! Но за жалост не би трябвало да е смешно, а тъжно. Така икономика не се развива....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ivanovbg »

Точно така се развива, Ники, а не по твоя начин. Като оправиш датчика на волана или някой комп вредиш повече на икономиката. Сам сметни на колко хора изяждаш хляба по този начин.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от nik7dob »

Искаш ли да изгониш някой дай му пари назаем или му направи нещо по колата с отложено плащане :wink: :lol:
Имах предвид това, Краси.
когато културата на хората в една държава е с такава нагласа , като в конкретния случай това не е хубаво. Свикнали да лъжем, да забършем ако можем и прочие не ни прави чест и не води до по-добри резултати. "Лесната" плячка води до мързел, а като ме мързи защо да уча да и да се развивам, а като остана необразован и лесната плячка "избега" какво ми остава друго освен сива икономика, леки престъпления или който в какъвто сектор действа. Във всеки един случай това не помага на икономиката на една страна. вече успявам да доловя разликата между тук и България и започвам да виждам причините за лошата ситуация под един друг ъгъл, която между другото има изгледи само да се влошава, но не и обратното. разберете ме, колеги искам да живея и да се развивам в Бг, в моята си страна, но ако сега не си подложа тук, няма да е възможно завбъдеще. Надявам се никой от вас да не е в подобна позиция, да желаеш да се върнеш в страната си, но да си далече, заради икономика и политически предатели. Познавам хора, които си им харесва тук и за нищо не биха се върнали, на тях им е по-лесно, но не всички са с еднакви нагласи и възгледи...
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ogromnii »

хммм, за съжаление огромна част от българите са некомпетентни крадливи фукльовци, съответно и политиците са представителна извадка. колкото повече от другата част се местят да живеят и работят другаде, толкова по огромна става огромната част..... :|
тенденцията е и ще си остане негативна.....
сори за оф-топика....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ivanovbg »

Колега Огромни, от друга страна пък сме потомци на българите които са останали и са се борили за по добър живот през турско. Голяма част от емигриралите са крадци и просяци. Май като емигрират оставаме само добрите. :wink:

Ники, за мен точно емигрантството е това за което говориш - Оправете ми България и аз ще се върна. Не желая да положа труд в България за да се оправят нещата. - Ето така звучиш.
Да лесно е там, но все едно да не си строя собствен дом защото е трудно, а да отида да живея при някой друг наготово и да се говоря - Е те така се прави къща, не като вас.

А хората на всякъде са еднакви...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от rockton »

ivanovbg написа:Колега Огромни, от друга страна пък сме потомци на българите които са останали и са се борили за по добър живот през турско. Голяма част от емигриралите са крадци и просяци. Май като емигрират оставаме само добрите. :wink:

Ники, за мен точно емигрантството е това за което говориш - Оправете ми България и аз ще се върна. Не желая да положа труд в България за да се оправят нещата. - Ето така звучиш.
Да лесно е там, но все едно да не си строя собствен дом защото е трудно, а да отида да живея при някой друг наготово и да се говоря - Е те така се прави къща, не като вас.

А хората на всякъде са еднакви...
АБСОЛЮТНО вярно Краси,-Браво - заставам зад всяка твоя дума, все едно аз ги изрекох!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ipivan »

За да се подобри положението за нашите внуци и правнуци,от нас зависи.А това че е такова положението в момента,така са го направили нашите деди и прадеди.Малко и историята е виновна и късмета.
Ако на 9-ти Септември 1944г. в България бяха влезли Американски или Английски войски,сега нямаше да сме на този хал.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от NASKO12234 »

ivanovbg написа:Колега Огромни, от друга страна пък сме потомци на българите които са останали и са се борили за по добър живот през турско. Голяма част от емигриралите са крадци и просяци. Май като емигрират оставаме само добрите. :wink:

Ники, за мен точно емигрантството е това за което говориш - Оправете ми България и аз ще се върна. Не желая да положа труд в България за да се оправят нещата. - Ето така звучиш.
Да лесно е там, но все едно да не си строя собствен дом защото е трудно, а да отида да живея при някой друг наготово и да се говоря - Е те така се прави къща, не като вас.

А хората на всякъде са еднакви...
Краси, уважавам те много макар че не се познаваме лично, но тук не мога да се съглася с теб. Да, ние сме потомци на онези Българи, но какво е останало в нас от тях ? Знаете ли че България е единствената държава която не си е сменяла името през вековете, обичам си родината но не и държавата Онези Българи са имали кауза за която да воюват, и емигрантите по време на война са се връщали в България за да се бият за родината си, бъди сигурен че днес ако стане война това няма да се случи. Сигурен съм че и Ники като мен не е отишъл на май..та си от добро, просто в един момент ти писва да се бориш за да промениш нещо, оказва се че пикаеш срещу вятъра. Както той, така и аз не очакваме да оправите България за да се върнем на готово. Предполагам че за толкова години демокрация си разбрал че нищо не зависи от мен, него или теб в тази държава. Не, не е лесно, не е като да отидеш на готово, започваш от нулата и с времето трябва да се докажеш, ако не можеш - чантата и в БГ. Предполагам не си излизал от БГ, ела ми на гости за да видиш, не че тук е много по различно от България. Ако бяха дошли Американски или Английски войски в България тогава, предполагам че днес нямаше да има Америка или Англия. Хората са еднакви но и много различни, знаеш ли колко по добре е - примерно ти да бутнеш някого на пътя и той да ти се извини, а не като в БГ да благославят майка ти и да виждаш усмихнати хора, колкото и лицемерно да е. Поздрави и наздраве
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от nik7dob »

Темата на къде отиде.... :)
Колеги, всеки един от нас има свое собствено мнение и всеки е прав. Абсолютна правота няма, гледните точки са много...
Аз съм дошъл тук да пробвам и да видя какво е, не съм емигрирал и не знам дали това ще стане. Ще бъда честен с всички вас - преди година си събрах кабелчетата ( :mrgreen: ) и хванах самолетчето с идеята да се прибирам в майка България само за празниците. Първия месец след като пристигнах беше рай, всичко ново, обикаляш, разглеждаш, чистичко, сресано, не ти се бутат на пътя (NASKO :mrgreen: ) , наистина един по-добър обществен строй. И както горе се спомена започваш от нулата, абсолютната нула, Е само това което имаш в главата,чантичката и на лаптопа. След 2 месеца и половина се прибрах за месец по Коледа - беше радост! Не знам защо, но беше радост. После като се върнах отново в Англия ме налегна... едва изтърпях 4 месеца, ЕДВА.... върнах се за Май и Юни. Устисках 3 месеца и сега пак се прибирам, не знаете как чакам този момент, как го жадувам... Вярно, Май месец като се прибрах и леле... всичко сиво, всичко черно, хора и среда. Изминах 4000 км и един път не използвах клаксон, не знаех че работи :mrgreen: от Кулата до Пазарджик се убедих многократно, че работи, също така и си припомних старите псувни :cry: Както и да е, тези неща всички сме чували и ги знаем и въпреки всичко ще ви кажа - България е една! Тук се познаваме само професионално, разбира се малко хора и лично - да ви кажа за себе си, обожавам природата, планините и катеренията. В Бг всяка седмица съм по скалите на Рила, Пирин или Балкана, тук - бавно умирам без тези неща... всяка вечер почти гледам рубрики, новини, събития и тъпите фасони на политиците ни, озлобил съм се към тях МНОГО. На моменти ми се иска да се жертвам, аджеба народа прогледне, но уви това няма да стане, та дори и да се самозапалиш, спомняте си нали? Друго нещо - българският дух! Няма такъв по света, не че съм бил, но тук такъв дух НЯМА! Аз съм от младото поколение и не си спомням 90те години, само история чета и слушам, как България все надолу и надолу. Не съм и от вярващите, но съм чел малко Петър Дънов, Ванга и други - всички говорят едно - България не е случайна страна, след години ще бъде важен център и с много промени в нея. Пак казвам не съм от вярващите, но тези думи са сякаш най-добрия мехлем за уши и душа.
Мога още много да говоря, но стига толкова, че да не ме съжалите :mrgreen:
Не пожелавам на никой да емигрира, за да не се чувства както аз сега, много приятели ме упрекнаха с думите "хем не ти харесва, хем пак отиваш там" Е, явно ината ми е в повече и мога да издържа още, но със сигурност тук НЯМА да изживея живота си!
Поздрави на всички колеги и знам, че ще ме разберете. Живи и здрави да сте всички и все така положителни към света.

PS: Краси, съжалявам много, че така оспамихме темата :(
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ivanovbg »

Не исках никого да обидя. Всичко си е до човек. С добрия човек и най лютата ракия е сладка, а ако е лайно и в каца с мед да го сложиш - и него ще развали.

Ще дойда някога Наско, ама нещо не достига време. Иначе съм излизал, още и по времето на соца.

Ники, това дето четеш като история ... май не е вярно. Всичко се измени. Мога само да кажа, че по времето на соца по улиците имаше много повече усмихнати лица отколкото сега. Дънов си е сектант за мене.
Според мен демокрацията развали всичко. Живи сме само защото в човешкото тяло няма демокрация - мозъка те управлява от люлката до гроба. Христос, Аллах и те така. И на запад се говори за демокрация, а в същност е обратното. В частния сектор има ли демокрация? На който е фирмата - той командва.
Има си народи за които е противопоказна. Особено за арабския свят. Вижда се какво стана с наложената демокрация.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от NASKO12234 »

Не си обидил никого, изказваме мнения, всеки си има собствено виждане. И се извинявам че оспамихме темата.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ivanovbg »

Нищо и няма на темата. Иначе всички навсякъде започваме от нулата. Раждаме се еднакво голи. Само Филип Тотю се е родил с риза според легендите :wink: Просто това къде си, зависи дали като тръгнеш ще е по равно или по нанагорно,дали ще постигнеш нещата по лесния или по трудния начин. Всеки си има предпочитания. Ники си обича баирите, трудностите, а защо е отишъл на лесното?

92г лежах в болница от язва. Там се се запознах с едно момче което си правеше безалкохолно в общото мазе на блока и го продаваше по заведенията. Станахме приятели, запали ме и мен. Направих и аз така, но поради факта че ме домързя с разните бюрокращини не си оправих документите като хората и след около година ме хванаха и отнесох глобите. Той си правеше всичко като хората и сега http://www.aspasia.bg/bg/pages/About-us/

Та мисълта ми е че навсякъде става, просто проблема е в хората - в случая в мен. Някои устискват, други ...Като си в чужда държава повече се мобилизираш май, ако не си отишъл да крадеш или просиш както повечето мургави българи :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ogromnii »

и понеже спама стана по-сладък от основната тема ;)

гледни точки много :) Ако хитлер не беше изгубил войната нямаше да има нужда от американска/английска армия у нас :) А като гледам как се развиват събитията по света не се знае дали в близко бъдеще няма да се наложи да емигрираме на изток вместо на запад....

а иначе основно се занимавам с това да си налягам парцалите :) Работата отдавна осъзнах че няма кой да я свърши вместо мен (за съжаление) и от нея се прехранвам.. Кога по-добре, кога по-зле, по-зле е когато не успея да си продам труда добре! Сигурно защото не разполагам и съответно не ползвам мениджър продажби :) Или казано както си е - когато се прецакам да поема работа, която се окаже много повече заради грешната ми преценка, и съответно изкарам по-малко кинти никой не ми е виновен освен тъпата ми кратуна. Но пък понякога става и обратното, та системата се балансира....
Чисто статистически наблюдавам приятелите си, сред които общо взето няма хора от бранша - ами статистиката е проста - който си наляга парцалите се справя добре и обратното ... за щастие първите са значително повече :)
имам и приятели и познати избрали емигрантската пътека - пак статистически никой от тях не преуспява, оправят се, ама как да го кажа - зимата карам ски повече от тях, лятото кайт - пак повече, е>ал съм им емиграцията в такъв случай...
това че ники копае в GB - и да не забогатее ще си разшири кръгозора, което само по себе си е обогатяване, ако и там и тук не го кефи - ами значи е некефещ се тип :) (това в кръга на шегата) все пак всеки си откриива пътя, някои - по-трудно от други, ама така и трябва да бъде, ако Колумб не се беше изнервил на системата в америка щеше да има основно индианци :)
и накрая - пожелавам на всички ви спорна работа, много поводи за усмивки (а не подсмиване!) и по-свестни пичове в махалата/околията/селото
и все така да си удряме по едно рамо в трудни или объркващи моменти
а наздраве :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Q7 2010 3.0tdi CASA

Мнение от ivanovbg »

Наздраве :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор